(4:0, 1:0, 1:0)

Węglokoks Kraj Polonia Bytom

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek - Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki, Michał Rybak.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Cunik, Stępień, Salamon, Kukuszkin, Stoklasa - Turoń, Bodora, Krzemień, Frączek, Jaworski - Galkins, Stavissky, Samusenka, Filip, Wąsiński - Kamieniecki, Gajdzik, Dybaś, Mularczyk, Sroka.

Hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice w pierwszej tercji meczu z Węglokoksem Kraj Polonia Bytom kontynuowali strzelanie z poprzedniego meczu przeciwko PGE Orlikowi Opole. W trakcie pierwszych dwudziestu minut bramkarz gości czterokrotnie wyciągał krążek z bramki, w tym dwa razy po trafieniach Dusana Devecki. W bramce GieKSy dobrymi interwencjami popisywał się Michał Kieler, dwukrotnie zatrzymując groźne kontry bytomian.

Druga tercja była już znacznie spokojniejsza. Gospodarze w pełni kontrolowali przebieg meczu. W 27. minucie Jesse Rohtla podwyższył wynik na 5:0 i z takim wynikiem hokeiści zjeżdżali na kolejną przerwę. W finałowej odsłonie na listę strzelców ponownie wpisał się Radosław Sawicki, co oznaczało, że trzech hokeistów gospodarzy strzeliło w tym spotkaniu po dwie bramki. Więcej goli w spotkaniu 9. kolejki PHL już nie padło. Podopieczni trenera Toma Coolena odnieśli kolejne bardzo pewne zwycięstwo.

Następne spotkanie TAURON KH GKS-u w niedzielę (07.10) o godzinie 17:00 w “Satelicie”. To ostatni mecz przed długą serią wyjazdową.

Koniec meczu, pewna wygrana TAURON KH GKS-u!

Koniec kary, bez konsekwencji dla GKS-u.

Tym razem kara dla Cakajika i my bronimy w czwórkę.

Gramy w pełnych składach.

Ponownie GieKSa gra w przewadze. Kara dla Wąsińskiego.

Rajd Pasiuta, który próbował objechać bramkę i znaleźć kąt na strzał. Nieskutecznie.

Goście z akcją sam na sam, ale w ostatniej fazie rywal źle wystawił sobie krążek do strzału i ostatecznie nie stworzył żadnego zagrożenia.

Kieler niebezpiecznie wyjechał, by zaasekurować. Krążek przeleciał obok jego kija, szczęśliwie nie dopadł do niego żaden z hokeistów gości.

Trwa zabawa z krążkiem Patryka Wronki.

Sawicki objeżdża bramkę i dobija strzał. 6:0.

Mocny strzał Cakajika, ale prosto w bramkarza.

Kara dla Turonia, gramy w przewadze.

Zaczynamy finałową tercję.

Jaworski zagroził bramce Kielera atakując z lewego skrzydła. Strzał jednak niecelny.

Szansa dla gości, ale obrona GKS-u zatrzymuje strzał zanim ten doleciał do Kielera.

Wróciliśmy do gry 5 na 5 i GieKSa odzyskała kontrolę.

Wąsiński w kontrze tuż obok słupka bramki Kielera.

Na ławkę kar wędruje teraz Malasiński po krótkie przepychance między hokeistami.

Kara dla Bodory, kolejna szansa dla GKS-u.

Strzelamy w osłabieniu! Ponownie Rohtla.

Kara dla Dusana Devecki. Bronimy w czwórkę.

Polonia stara się odpowiedzieć kontratakami, ale Kieler dotąd bezbłędnie.

Trwa regularny ostrzał bramki Studzińskiego.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

Koniec pierwszej tercji. Dominacja TAURON KH GKS-u!

Pełna kontrola wydarzeń przez gospodarzy

Devecka razy dwa!

Kara dla Stępnia. Gramy w przewadze.

Rohtla powalczył o krążek i wyszedł jeden na jeden z bramkarzem. Strzelał jednak pod dużym kątem i trafił w Studzińskiego.

Strzał Stoklasy w kontrze bytomian. Kieler na posterunku.

Krążek po nastrzeleniu przez Deveckę odbija się od Galkinsa stojącego pod bramka Studzińskiego i wpada do bramki. Już 3:0 w Satelicie.

Sawicki dostał podanie pod bramkę i dokończył zadanie. 2:0!

Salamon z szansą na wyrównanie, ale Kieler świetnie broni dwuosobową kontrę Poloni.

Urbanowicz przekierował krążek - poprzeczka!

Polonia także stwarza szansę. Kieler pozostaje czujny.

GOL! Jesse Rohtla otwiera wynik.

Kara dla Samusenki, gramy w przewadze.

Pasiut sam na sam! Studziński broni swojego lewego rogu i nie przepuszcza krążka.

• Goście z Bytomia w ośmiu dotąd rozegranych meczach uzbierali 8 punktów. GieKSa do pojedynku przystępuje z pozycji lidera PHL!

• W ramach 9. kolejki Polskiej Hokej Ligi zmierzymy się z Węglokoks Kraj Polonia Bytom. Początek o 18:30.

• Przed TAURON KH GKS-em Katowice przedostatni mecz w "Satelicie" przed długą przerwą i serią meczów wyjazdowych.