(2:0, 0:0, 2:1)

• Saur (51)

GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devcecka, Laakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek oraz Skokan, Wysocki, Maciej Rybak, Sawicki

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Lipiński) - Jachym, Gabryś, Gruszka, Danecek, S. Kowalówka - Saur, Maciejewski, Themar, Haas, Tabacek - A. Kowalówka, Paszek, Wojtarowicz, Piotrowicz, Wanat oraz Malicki

W meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z Unią Oświęcim. Spotkanie w „Satelicie” zakończyło się pewnym zwycięstwem GieKSy.

Niedzielne starcie rozpoczęło się idealnie dla wicemistrzów Polski, którzy już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Wynik w 58. sekundzie meczu otworzył Dusan Devecka, który popisał się efektownym strzałem z dalszej odległości. W kolejnych minutach trwał napór GieKSy na bramkę oświęcimian, ale na kolejnego gola czekaliśmy do piętnastej minuty. Wówczas Patryk Wronka wyłożył krążek Mikołajowi Łopuskiemu, który strzelił z prawego skrzydła w długi róg bramki Unii i zaskoczył bramkarza rywali.

W drugiej tercji gra się wyrównała. Obie drużyny miały kilka okazji, by zmienić rezultat, ale po 40 minutach gry na tablicy nadal widniał wynik 2:0 dla hokeistów Toma Coolena, a to zwiastowało duże emocje w ostatniej części spotkania.

Na kolejną bramkę dla GieKSy czekaliśmy do 42. minuty. Wówczas Grzegorz Pasiut przejął krążek w połowie tafli i podał go do nadjeżdżającego z prawej strony Tomasza Malasińskiego. Nasz kapitan pewnym strzałem podwyższył wynik na 3:0. Końcowe 10 minut spotkania było nerwowe, a na zawodników obu drużyn posypały się kary. W 51. minucie goście zdobyli swoją pierwszą bramkę, wykorzystując przewagę. Wynik sześć minut później ustalił Dusan Devecka, który po raz drugi tego dnia pokonał bramkarza oświęcimskiego zespołu.

Kolejny mecz wicemistrzowie Polski rozegrają we wtorek, 2 października. W „Satelicie” podejmą PGE Orlik Opole. Bilety na to spotkanie można kupić tutaj.

Koniec spotkania! Kolejne pewne zwycięstwo GieKSy w "Satelicie".

Tak jest! Druga bramka Dusana Devecki. Do złudzenia przypominająca jego pierwsze trafienie.

Próbujemy strzelić czwartą bramkę.Swoje strzały Oddali Heikkinen, Urbanowicz i Rohtla, ale rezultat bez zmian.

Kara dla Andreja Themara, byłego zawodnika GieKSy.

Groźny strzał oświęcimian, ale krążek wędruje ponad bramką.

Fraszko znów bliski szczęścia, ale krążek ponownie mija światło bramki Unii.

Saur wykorzystuje sytuację i mocnym strzałem pokonuje Lindskouga.

Sypią się kary. Najpierw dostał ją Jerzy Gabryś, a następnie Lindskoug. Karę naszego bramkarza odsiedzi Wronka.

Spokojniejszy fragment spotkania. GieKSa kontroluje wydarzenia na boisku, ale niestety przypłaciła to kolejną karą. Tym razem do boksu powędrował Bartosz Fraszko.

Groźna sytuacja Unii, ale broni Lindskoug.

Podczas kary dla Macieja Urbanowicza GieKSa stworzyła sobie dogodną sytuację, ale strzał Fraszki obronił Fikrt.

Gramy w pełnym zestawieniu.

Kara dla Damiana Tomasika. Gramy w osłabieniu.

Książkowa akcja GieKSy! Pasiut z lewego skrzydła podaje do nadjeżdżającego z prawej strony Malasińskiego, a nasz kapitan pewnym strzałem ładuje krążek do bramki Unii!

Okazja Wronki! Patryk poradził sobie z trójką obrońców Unii, ale strzelił minimalnie nad poprzeczką.

Zaczynamy trzecią tercję.

W drugiej tercji obraz gry mocno się wyrównał. Wynik pozostaje bez zmian.

Szansa Wronki, który wyszedłby na sytuację sam na sam, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Groźna sytuacja pod naszą bramką, ale Lindskoug pewnie interweniuje.

Błąd Sawickiego, krążek trafia pod kij napastnika Unii, ale na szczęście strzał okazał się niecelny.

Ależ szansa na bramkę w osłabieniu! Pasiut wyłożył krążek do Malasińskiego, ale nasz kapitan nie zdołał pokonać Fikrta.

Do boksu kar wędruje Patryk Krężołek.

Niestety, nie wykorzystujemy przewagi.

Gramy w przewadze. Na ławce kar Adrian Kowalówka.

Teraz groźna sytuacja oświęcimian, ale Maciejewski przegrywa walkę z Lindskougiem.

Szansa sam na sam Macieja Rybaka, ale Fikrt łapie krążek.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

Kolejna grożna sytuacja pod bramką Unii, ale bramkarz rywali górą.

Podwyższamy prowadzenie! Mikołaj Łopuski popisuje się celnym strzałem.

Wanacki objechał bramkę i oddał strzał, ale krążek wędruje tuż obok słupka.

Wzmożone ataki katowiczan, ale Fikrt broni dwa mocne strzały.

Gramy w pełnych zestawieniach. Oświęcimianie nie wykorzystali przewagi, za to dobrą sytuację miał Bartosz Fraszko. Niestety, wynik pozostaje bez zmian.

Będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Oskar Krawczyk

Groźny strzał oświęcimian, ale udana interwencja Kevina Lindskouga.

Kolejna świetna szansa, ale tym razem Laakkonen obok bramki.

Patryk Wronka wyszedł na klarowną sytuację, niemal sam na sam, ale nie zdołał opanować krążka.

Bardziej wyrównany fragment spotkania. Oświęcimianie próbują wjeżdżać w tercję obronną GieKSy, jednak nasi obrońcy czujnie interweniują.

Szansa na powiększenie prowadzenia, ale krążek o centymetry minął słupek bramki Unii.

Imponujące otwarcie spotkania! Rywale złapali karę, a GieKSa natychmiast wykorzystała grę w przewadze. Dusan Devecka otwiera wynik spotkania.

Od razu groźna akcja pod bramką Unii. Bliski szczęścia Patryk Wronka.

Zaczynamy spotkanie!

• Pięć minut do rozpoczęcia spotkania. Za chwilę obie drużyny pojawią się na tafli.

• Obie drużyny już na rozgrzewce. Za 35 minut początek spotkania.

• Wierzymy, że dzisiaj "Satelita" po raz kolejny będzie szczęśliwa dla naszego zespołu.

• Katowiczanie w "Satelicie" ulegli w tym sezonie tylko raz. W ubiegły wtorek przegrali 4:5 z Cracovią po bardzo zaciętym spotkaniu.

• Dla katowiczan będzie to jednak już dziewiąty mecz w sezonie 2018/19.

• W meczu 7. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice zmierzy się z Unią Oświęcim.