• Csamango (15)
  • Svec (4)

GKS Katowice: Kieler (Lindskoug) - Heikkinen, Wanacki, Wronka, Rohtla, Łopuski - Cakajik, Devecka, Lakkonen, Pasiut, Malasiński - Tomasik, Krawczyk, Fraszko, Urbanowicz, Krężołek oraz Wysocki, Skokan, Maciej Rybak, Sawicki.

COMARCH Cracovia: Kowalówka (Łuba) - Musioł, Kruczek, Kapica, Svec, Drzewiecki - Noworyta, Rompkowski, Csamango, Vachovec, Bepierszcz - Gajor, Dąbkowski, Brynkus, Domogała, Kamiński - Kamenev, Sordon, Sztwiertnia, Dziurdzia, Zygmunt.

Kibice GieKSy wciąż mają w pamięci emocjonujące półfinały poprzedniego sezonu PHL. Rewelacyjnie grająca GieKSa dość niespodziewanie ograła wówczas Cracovię. W obecnym sezonie układ sił w naszej lidze trochę się zmienił. W starciu wzmocnionego TAURON KH GKS-u z przebudowaną Cracovią to my byliśmy faworytem. Zespół z Krakowa wciąż ma jednak w składzie wielu klasowych graczy i absolutnie nie można było go lekceważyć. W poprzedniej kolejce Cracovia postawiła się przecież mistrzowi Polski w Tychach.

Trudno było uznać więc za dużą niespodziankę, że to goście objęli w tym meczu prowadzenie. Po chwili wszystko zdawało się jednak wracać do normy, bo katowiczanie osiągnęli gigantyczną przewagę, a do wyrównania doprowadził Patryk Wronka. Tyle, że Cracovia odpowiedziała kolejnym golem, a nasz zespół długo nie potrafił sforsować jej defensywy. Dopiero pod koniec drugiej tercji, po kolejnym trafieniu Wronki, w „Satelicie” znów zrobił się remis.

Trzecia tercja przyniosła lawinę emocji i wzajemną wymianę ciosów obu zespołów. Gdy wydawało się, że rozstrzygnięcie zapadnie dopiero w dogrywce lub rzutach karnych, goście na 10 sekund przed końcem meczu wyprowadzili kontrę, która przesądziła o ich wygranej.

Kolejny mecz już w piątek. O godz. 18.30 w „Satelicie” podejmiemy JKH GKS Jastrzębie. Bilety już w sprzedaży!

• Ostateczny wynik to jednak 4:5

• Zapraszamy na piątkowy mecz GKS-u z JKH

• Sędziowie jeszcze weryfikują, czy uznać ostatniego gola. To już i tak bez większego znaczenia.

Koniec spotkania. Przegrywamy, ale naszą drużynę i tak żegnają brawa kibiców

Gramy bez bramkarza... i tracimy szóstego gola.

Emocje faktycznie są... Czwarty gol gości

Pełna euforia w "Satelicie". GKS nadal w natarciu. To jeszcze chyba nie koniec emocji

Bomba Wanackiego! Jesteśmy na prowadzeniu!

Gooool! Trzeci gola GieKSy. W końcu trafienie Urbanowicza

Tym razem uderza Malasiński. I znów górą bramkarz gości...

Kowalówka łapie krążek po strzale Wanackiego

Gola dla gości zdobywa Svec

Wielki kocioł pod bramką Cracovii, ale Urbanowicz nie zdołał zdobyć gola

• Już teraz zapraszamy na piątkowy mecz

Czas na trzecią tercję

Koniec drugiej tercji

Urbanowicz w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Niestety przegrywa ten pojedynek

Świetna interwencja Kielera chroni nas przed utratą gola

Chwila nieuwagi i groźnie szarżował Kamiński. Na szczęście nie tracimy gola

Ostatnie sekundy naszej przewagi, dobrze rozegrana akcja i Patryk Wronka z bliska pakuje krążek do bramki

Przewaga wykorzystana! Drugi gola dla GKS-u

Za spowodowanie upadku przeciwnika Dąbkowski znów otrzymuje karę

Zablokowany strzał Devecki z dystansu

Nietypowy obrazek. Wronka wywrócił się przy próbie wyprowadzenia szybkiego ataku i gubi krążek. Goście nie skorzystali z prezentu

Wychodzimy w szybką kontrą. Strzela Urbanowicz, ale niecelnie

Świetny strzał Pasiuta obroniony, a dobitka Devecki niecelna

Pół "Satelity" krzyknęło "jest", ale krążek zmierzający do bramki Cracovii jednak w ostatniej chwili wybity

Teraz szansa dla GKS-u, bo kara dla Dąbkowskiego

Zaczynamy drugą tercję. Gramy jeszcze 23 sekundy w osłabieniu

Koniec pierwszej tercji. Póki co, mała niespodzianka w "Satelicie"

Gramy w pełnym zestawieniu, ale tylko przez chwilę. Kara dla Devecki

Dwie minuty kary Tomasika

Niespodzianka. Goście znów na prowadzeniu

Ataki GieKsy wreszcie przynoszą efekt. Do wyrównania doprowadza niezawodny Patryk Wronka

Wyrównanie!

Z ostrego kąta strzela Malasiński, ale Kowalówka bez problemu odbija krążek. Po chwili uderza Wanacki, ale też nieskutecznie