GKS Tychy

• Rzeszutko (50)
  • Rzeszutko (39)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Łopuski - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Krawczyk, Grof, Vozdecky, Krężołek, Themar - Majoch, Skokan, Dalidowicz, Michał Rybak, Maciej Rybak.

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura, Galant, Mentsiuk, Witecki - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Kogut - Kotlorz, Bepierszcz, Huovinen, Cichy, Szczechura - Kolarz, Jachym, Klimenko, Komorski, Jeziorski.

TAURON KH GKS Katowice i GKS Tychy zmierzyły się w czwartym spotkaniu finałów Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie przystąpili do tego meczu z szansą na przypieczętowanie tytułu. Katowiczanie nie chcieli im jednak niczego ułatwiać. W pierwszych 10 minutach zarysowała się wręcz dominacja gospodarzy. Bramki Dawida Majocha i Tomasza Malasińskiego wyraźnie obronę gości zaskoczyły. W kolejnych minutach hokeiści tyskiego GKS-u wychodzili wysoko i polowali na kontrę, ale przed końcem pierwszej części meczu wyniku nie zdołali już zmienić.

Podczas kolejnych 20 minut padły trzy gole. W 26. minucie drogę do bramki Johna Murraya znalazł Dusan Devecka. GieKSa cały czas była stroną, która stwarzała więcej zagrożeń. Na potwierdzenie Andrej Themar strzelił dla gospodarzy czwartego gola wykorzystując grę w przewadze. Kolejny cios w tyski GKS podziałał na zawodników trenera Andreja Gusova pobudzająco. Na minutę przed końcem tercji kontaktowego gola strzelił Jarosław Rzeszutko wymanewrowując Shane’a Owena.

Na starcie trzeciej tercji ataki tyszan zelżały. Do głosu ponownie dochodził TAURON KH GKS. Sytuację zmieniła kara dla Dusana Devecki. Gospodarze broniąc w czterech nie zatrzymali strzału Rzeszutko, który zmniejszył stratę do dwóch goli na 10 minut przed końcem spotkania. Goście bezustannie nacierali, ale kara dla Mateusza Bepierszcza i gol na 5:2 Dusana Devecki zakończyły rywalizację. Zespoły zatem wracają do Tychów, gdzie w czwartek (29.03) czeka nas rywalizacja numer pięć!

KONIEC! Wracamy do Tychów!

DUSAN DEVECKA! 5:2

Kara dla Bepierszcza! Gramy w przewadze.

Huovinen piękne wymanewrował obronę GieKSy, ale bez skutecznego uderzenia.

Z dobrych informacji: Fraszko z powrotem na lodzie.

Wytrzymaliśmy!

Złe wieści. Kara dla Strzyżowskiego.

Dobry strzał Vozdeckiego. Bramkarz wypluwa krążek przed siebie, ale bez dobitki GieKSy.

Nasz zawodnik opuszcza taflę w asyście kolegów.

Power-break. Na lodzie leży Bartek Fraszko.

Druga bramka dla gości. Ponownie Rzeszutko.

Kara dla Dusana Devecki. Znów bronimy w czterech.

Vozdecky próbował w kontrze do Łopuskiego, ale podanie przerwane przez obronę.

Gramy 5 na 5.

Łopuski próbował przekierować uderzenie Cakajika. Krążek przeleciał nad poprzeczką.

Kara dla Cichego. Tyszanie bronią w czterech!

Mocny strzał Łopuskiego z lewej strony. Krążek uderza w Murraya.

Wracamy do gry 5 na 5. Tyszanie nie wykorzystali gry w przewadze.

Ruszamy! Trzecia tercja.

Kończymy drugą odsłonę.

Trzecią tercję zaczniemy w osłabieniu. Kara dla Marka Strzyżowskiego.

Cały czas nerwowo w tercji katowiczan.

Rzeszutko strzela bramkę kontaktową po wymanewrowaniu naszego bramkarza.

Majoch wytrąca krążek z kija przeciwnika w ostatnim momencie. Uniknęliśmy dzięki temu groźnej próby.

Wracamy do gry 5 na 5.

Niestety kara dla Marka Strzyżowskiego.

Teraz goście atakują! Krążek co chwilę wędruje obok naszej bramki.

Bepierszcz bliski gola kontaktowego. Krążek bardzo niefortunnie odbił się od Owena po strzale z ostrego kąta.

Power-break w Satelicie.

THEMAR! Piękne uderzenie obok Murraya i 4:0.

Kara dla Huovinena! Gramy z przewagą jednego hokeisty.

Wracamy do gry w pełnych składach.

Komorski obija Owena w sytuacji sam na sam!

Podwójna kara. Na ławce Strzyżowski i Szczechura.

Gorąca atmosfera, hokeiści coraz częściej w bezpośrednich starciach bez użycia kijów.

GieKSa napiera! Cały czas groźnie pod bramką tyszan.

GOL! Devecka podwyższa.

Groźnie Huovinen, ale Owen na posterunku. Odbija krążek obok słupka.

Próbujemy konstruować akcje, ale bez efektu w postaci gola.

Kara dla Klimenko. Gramy w przewadze!

Wracamy na drugą część meczu!

Koniec pierwszej tercji.

Murray złamał kij po małym zamieszaniu pod bramką.

Jeziorski bliski szczęścia. Nie opanował krążka tuż pod bramką Owena.

Zespoły wymieniają się szybkimi kontrami. Nie ma czasu na atak pozycyjny.

Malasiński wraca! Bez konsekwencji.

Kara dla Malasia. Gramy w osłabieniu.

Czas na power-break.

Niebezpieczna kontra tyszan. Rzeszutko miał otwarty strzał na wprost bramki Owena. Próba jednak niecelna.

Od początku spotkania wyraźna przewaga GKS-u.

Malasiński przekierował strzał w stronę bramki i mamy drugiego gola!

Wronka do Themara pod bramkę Murraya, ale bez wykończenia.

Vozdecky szukał Fraszki podaniem, które przelobowało całą obronę, ale Bartek nie dosięgnął krążka.

Strzyżowski wyjechał sam na sam! Niestety nie wykorzystał.

Majoch w okienko bramki Murraya!

Szybka akcja gospodarzy, ale Themar po podaniu minimalnie obok lewego słupka.

GieKSa od razu z mocnym strzałem w kierunku brami tyszan, ale prosto w Murraya.

Do boju GKS Katowice!

• Za moment rozpoczynamy spotkanie.

• Ceremonia dobiegła końca. Na lodzie pojawiają się hokeiści.

• Uroczystego odsłonięcia „Galerii Sław” dokona Prezydent Katowic Marcin Krupa.

• Na jednej ze ścian hali zawiśnie 6 flag z nazwiskami najbardziej utytułowanych zawodników w historii GKS-u. Uhonorowani zostaną hokeiści, którzy dla Katowic wielokrotnie zdobywali tytuł Mistrzów Polski: Andrzej Fonfara, Janusz Świerc, Maksymilian Lebek, Henryk Reguła, Kazimierz Małysiak, Sylwester Wilczek.

• Jeszcze przed spotkaniem odbędzie się uroczystość odsłonięcia na lodowisku ”Galerii Sław” hokejowej GieKSy.

• Przed nami czwarty mecz finałów Polskiej Hokej Ligi. Po trzech rywalizacjach GKS Tychy prowadzi 3:0. Czy już dzisiaj będą świętować tytuł? GieKSa postara się przedłużyć rywalizację.