• Klimenko (13)
  • Galant (11)
6-0
(3:0, 2:0, 1:0)

GKS Tychy: Murray (Lewartowski) - Pociecha, Ciura, Galant, Kalinowski, Witecki - Bryk, Górny, Gościński, Rzeszutko, Kogut - Kotlorz, Mentsiuk, Huovinen, Cichy, Szczechura - Kolarz, Jachym, Klimenko, Komorski, Jeziorski

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Łopuski - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Vozdecky, Sawicki, Themar - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

W drugim meczu finału Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice przegrał z GKS-em. W rywalizacji do czterech zwycięstw tyszanie prowadzą 2:0.

Pierwsze dziesięć minut meczu w Tychach było bardzo wyrównane. GieKSa stworzyła kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali, jednak nie zdołała pokonać Johna Murray'a. W 10. minucie przed katowiczanami otworzyła się szansa, gdy grali w podwójnej przewadze. Niestety, strata krążka w środkowej tercji kosztowała ich utratę bramki po kontrze Radosława Galanta. Ten moment był przełomowy dla losów meczu. Do końca tercji zespół Toma Coolena stracił jeszcze dwie bramki.

GieKSa pechowo rozpoczęła również drugą odsłonę. W przeciągu dwóch minut gospodarze strzelili kolejne dwie bramki i kontrolowali przebieg rywalizacji. Na dodatek urazów nabawili się Radosław Sawicki i Bogusław Rąpała. W kolejnych minutach gra się wyrównała, ale wynik nie uległ już zmianie.

W trzeciej tercji katowiczanie mieli kilka okazji do zmniejszenia strat do gospodarzy, ale ostatnie nie udało im się pokonać tyskiego bramkarza.

Teraz rywalizacja przenosi się do Katowic. Kolejne mecze finału zostaną rozegrane w niedzielę 25 marca o godzinie 19.15 oraz dzień później o 18.00. Bilety na oba mecze w "Satelicie" zostały wyprzedane.

Koniec spotkania. Tyszanie w finałowej rywalizacji prowadzą 2:0.

Próbował również Wanacki, ale łapie Murray.

Szansa Themara, ale nieczyste uderzenie naszego zawodnika.

Kosowski broni trzy mocne strzały tyszan.

Mocny strzał Krężołka zatrzymuje się na Murray'u.

Tyszanie zdobywają kolejną bramkę. Wcześniej krążek odbił się od słupka.

Teraz mecz rozgrywany głównie od bramki do bramki. Groźnych strzałów brakuje.

Wciąż nie udało się strzelić honorowej bramki.

Rzeszutko na ławce kar.

Zaczynamy trzecią tercję.

Dużo kar z obu stron.

Witecki brutalnie wjechał w Rąpałę. który z grymasem bólu zjechał do boksu GieKSy.

Groźna akcja Cichego, ale górą Kosowski.

Murray broni strzał Themara. Chwilę później próbował Rąpała, ale ponownie góra bramkarz GKS-u.

Będziemy grać w przewadze. Na ławce kar Kotlorz.

Groźny strzał Koguta wyłapany przez Kosowskiego.

Zła informacja z naszego boksu. Kontuzja Radosława Sawickiego, który wykręcił kolano. Nie wiadomo jak mocno.

Gospodarze trafiają ponownie. Zmiana bramkarza w naszej ekipie. Wchodzi Kamil Kosowski.

Klimenko trafia.

Zagranie wysokim kijem Themara. Kara.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

Strzał Cakajika. Broni Murray.

Kolarz i Vozdecky na ławce kar.

Trzecia bramka dla tyszan zdobyta w grze 5 na 4.

Kolejna kara. Tym razem dla Malasińskiego. Przez ponad minute gramy w podwójnym osłabieniu.

Łapiemy sporo kar. Przed chwilą "odsiadkę" skońćzył Strzyżowski, teraz do boksu powędrował Rąpała.

Niestety, tyszanie wykorzystują grę w przewadze i podwyższają prowadzenie.

Na ławce kar Rąpała. Gramy w osłabieniu.

Niestety, nie wykorzystujemy gry w podwójnej przewadze. Musimy odrabiać stratę.

Coś niesamowitego. Tyszanie wyporwadzają kontrę i obejmują prowadzenie.

GKS gra w podwójnej przewadze. Na ławce kary Jachym i Kolarz.

Malasiński, a następnie Fraszko blisko strzelenia bramki, ale wynik bez zmian.

Ostro pod bramką Owena. Przewrócił się Rzeszutko, ale bez kary dla naszego zawodnika.

Teraz napór naszego zespołu. Groźny strzał Martina Cakajika wędruje obok bramki.

Gospodarze zamknęli nas w tercji obronnej.

Niebezpieczne strzały tyszan, jednak górą Shane Owen.

Groźna akcja pod bramką Murray'a, ale tyski bramkarz mrozi krążek.

Zaczynamy!

• Oba zespoły już na tafli. Za chwilę początek drugiego finałowego starcia!

• Rozgrzewka dobiegła końca. Trwa pielęgnacja lodu. Za kwadrans zaczynamy!

• W Tychach trwa rozgrzewka przed drugim meczem finału Polskiej Hokej Ligi.

• Liczymy, że hokeistom GieKSy uda się dzisiaj wyrównać stan rywalizacji.

• Wczoraj katowiczanie musieli uznać wyższość GKS-u Tychy, który pokonał nasz zespół 5:0.

• Przed nami drugie starcie w finale Polskiej Hokej Ligi.