(0:0, 1:1, 0:0, d. 0:1)

• Łopuski (30)

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Noworyta, Chaloupka, Sykora, Da Costa, Kalus - Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Kapica - Sinagl, Wajda, Drzewiecki, Dziubiński, Vorobyev - Szurowski, Dutka, Zygmunt, Słaboń, Domogała

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

W czwartym meczu półfinału Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice wygrał w Krakowie z Comarch Cracovią i objął prowadzenie w rywalizacji 3:1.

Pierwsza tercja przypominała poprzednie trzy spotkania. Na tafli trwała wyrównana walka, choć początkowo zarysowała się przewaga gospodarzy. Mimo iż nasz zespół kilkukrotnie grał w osłabieniu, to nie pozwolił krakowianom na objęcie prowadzenia. GieKSa też miała kilka okazji do strzelania bramki, ale ostatecznie pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Pierwsza bramka padła w 52. sekundzie, gdy Shane'a Owena pokonał Petr Chaloupka. GKS grał wówczas w osłabieniu. Po trafieniu gospodarzy gra się wyrównała. Nasi zawodnicy rzucili się do odrabiania strat i w połowie tercji doprowadzili do remisu. Jesse Rohtla wybił krążek, który znalazł się na bramce Rafała Radziszewskiego, a Mikołaj Łopuski wykorzystał zamieszanie i celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W kolejnych fragmentach TAURON KH GKS mógł podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie przed ostatnią częścią spotkania na tablicy wyników znów widniał remis.

W trzeciej tercji tempo gry nie ustawało. Więcej szans pod bramką rywali stworzyli sobie trójkolorowi, jednak krążek nie chciał wpaść do bramki Cracovii. W końcówce emocje sięgnęły zenitu, ale żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć zwycięskiego gola, więc w Krakowie czekała nas dogrywka.

Dodatkowy czas gry trwał niecałe dwie minuty. Tomasz Malasiński przejął krążek w tercji Cracovii i pewnym strzałem pokonał Radziszewskiego dając GieKSie trzecie zwycięstwo w półfinale.

Teraz rywalizacja powraca do Katowic. Piąte spotkanie półfinału zostanie rozegrane już w najbliższy poniedziałek 19 marca o godzinie 18:30 w Satelicie. Informacja o biletach znajduje się tutaj.

Malasiński pokonuje Radziszewskiego! Zwycięstwo GieKSy!

Zaczynamy 10-minutową dogrywkę do pierwszej bramki.

Koniec trzeciej tercji! Czeka nas dogrywka!

Zdołaliśmy się wybronić. Ostatnia minuta!

Niestety, kara dla Łopuskiego za grę wysokim kijem. Trudny moment dla naszego zespołu.

Groźny strzał Da Costy. Czas dla naszej drużyny.

Pięć minut do końca. Emocje sięgają zenitu!

Spalony po naszej stronie, choć w dogodnej sytuacji był Fraszko.

Osiem minut do końca. Czy padnie bramka?

Strzyżowski bliski pokonania Radziszewskiego, ale krążek wędruje tuż nad bramką.

Drużyna gospodarzy w komplecie, choć okazji GieKSa miała kilka.

Kara dla Kolesnikovsa.

Strzelali Grof i Themar, ale nie udało się wykorzystać przewagi.

Kara dla Drzewieckiego za spowodowanie upadku Malasińskiego.

Groźny strzał Strzyżowskiego tuż obok słupka.

Zaczynamy trzecią tercję. Czy będzie rozstrzygająca?

• Mikołaj Łopuski zdobył kolejną ważną bramkę dla GieKSy! Co przyniesie trzecia tercja?

Udanie się bronimy, a nawet mogliśmy prowadzić! Bartek Fraszko miał okazję pod bramką Radziszewskiego.

Niestety, kolejka kara dla Jakuba Grofa.

Teraz tempo znacznie wzrosło. Oba zespoły mogły objąć prowadzenie.

Rywale zdołali się wybronić.

Kolesnikovs na ławce kar.

Bramka uznana! Doprowadzamy do remisu! Mikołaj Łopuski wykorzystał zamieszanie pod bramką Radziszewskiego!

Krążek w bramce Cracovii! Trwa jednak weryfikacja wideo.

Było niebezpiecznie, bo daliśmy się zamknąć w zamku, ale rywale nie podwyższyli prowadzenia.

Mocny strzał Themara, ale na drodze krążka ponownie stanął Radziszewski. Niestety, przy okazji kara dla Majocha.

Cracovia gra w pełnym zestawieniu.

Strzał Łopuskiego broni Radziszewski.

Kara dla Cracovii za nadmierną liczbę graczy na lodzie.

Niestety gospodarze wykorzystują grę w przewadze i obejmują prowadzenie.

Zaczynamy drugą tercję!

• Bilety można także nabyć w sklepie "Blaszok" przy ulicy Św. Stanisława. Sklep będzie czynny także w sobotę!

Sędziowie dzisiaj sypią karami. Teraz dla Marka Strzyżowskiego za spowodowanie upadku przeciwnika.

Niestety, kolejna kara. Tym razem Jakub Grof. Na ławkę wędruje też Da Costa.

Koniec kary Rohtli. Gramy w pełnym zestawieniu.

Do boksu wędruje też Rohtla, choć nasz napastnik nie do końca wie za co...

Coraz odważniej poczynamy sobie na krakowskim lodowisku. Podwójne wykluczenie. Na ławce kar Vozdecky i Domogała.

Duże zamieszanie pod bramką Radziszewskiego, ale wynik bez zmian.

Znowu świetna gra obronna naszego zespołu! Gramy w pełnym zestawieniu!

Niestety, znowu będziemy grać w osłabieniu. Martinka na ławce kar.

Groźny strzał Lukasa Martinki, ale broni Radziszewski.

Więcej okazji stwarza sobie Cracovia, ale nasz zespół również wyprowadził dwie obiecujące akcje.

Przez dwie minuty graliśmy w osłabieniu z powodu kary za zbyt dużą ilość zawodników na lodzie, ale świetna gra defensywna naszego zespołu sprawiła, że wynik w Krakowie bez zmian!

Niebezpiecznie zaatakowany Mikołaj Łopuski, ale nasz zawodnik podniósł się z tafli.

Napór gospodarzy od pierwszych sekund spotkania, ale nasi hokeiści szybko opanowali sytuację.

Niebezpiecznie pod bramką Shane'a Owena, ale górą nasz bramkarz.

Startujemy z czwartym meczem półfinału!

• Drużyny pojawiają się na tafli. Zaraz zaczynamy!

• Zespoły zeszły ponownie do szatni. Trwa pielęgnacja lodowiska, a już za 15 minut początek spotkania!

• Nasz zespół już na rozgrzewce. Za 35 minut zaczynamy czwarty mecz z Comarch Cracovią!

• Niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania wiemy już, że rywalizacja na pewno powróci do Katowic. Piąty mecz zostanie rozegrany w poniedziałek, 19 marca o godzinie 18.30.

• Po dwóch zwycięstwach w "Satelicie" w czwartek hokeiści Toma Coolena nieznacznie przegrali z Comarch Cracovią 3:4.

• Przed nami czwarta odsłona półfinałowej rywalizacji Polskiej Hokej Ligi.