• Da Costa (33)
  • Słaboń (30)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skoskan, Dalidowicz, Krężołek, Majoch

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Noworyta, Chalopuka, Sykora, Da Costa, Kalus - Rompkowski, Kolesnikovs, Urbanowicz, Bryniczka, Drzewiecki - Dutka, Wajda, Domogała, Vorobyev, Kapica - Szurowski Zygmunt, Dziubiński, Słaboń, Sinagl

W drugim spotkaniu półfinału Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice ponownie okazał się lepszy od Comarch Cracovii i prowadzi w rywalizacji już 2:0.

Podobnie jak w niedzielę, tak i w drugim starciu od pierwszych minut trwała na tafli prawdziwa walka. Przewagę w ataku mieli jednak katowiczanie, którzy stworzyli pod bramką Rafała Radziszewskiego kilka groźnych sytuacji. Strzały Mikołaja Łopuskiego, Patryka Wronki czy Bartosza Fraszki wędrowały jednak obok słupków lub zostały obronione przez bramkarza gości. Rywale również mieli kilka okazji do otwarcia wyniku spotkania, jednak na ich drodze znajdowali się obrońcy GieKSy oraz Shane Owen, który ponownie brylował w bramce. Walka trwała do ostatniej syreny tercji, a w 19. minucie świetną okazję do strzelenia bramki miał Fraszko, który jednak nie zdołał skierować krążka do bramki i pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej tercji. W 21. minucie kuriozalny błąd Radziszewskiego wykorzystał Patryk Wronka, który skierował krążek do pustej bramki. GieKSa objęła prowadzenie mimo iż grała w osłabieniu. Cztery minuty później było już 2:0, gdy Jakub Grof przejął krążek w środkowej tercji tafli i wykorzystał sytuację sam na sam. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a kontaktową bramkę zdobył Damian Słaboń. Trzy minuty później Cracovia wykorzystała grę w przewadze i wyrównała stan spotkania. Hokeistów Toma Coolena ta sytuacja jednak nie złamała. W 37. minucie GieKSa ponownie grała w osłabieniu i po raz kolejny zdołała pokonać rywali. Patryk Wronka przejął krążek i celnie podał do Bartosza Fraszki, który wpisał się na listę strzelców. Nie minęła minuta, a Fraszko ponownie pokonał Radziszewskiego, tym razem po składnej i dynamicznej akcji trójkolorowych. Przed ostatnią częścią spotkania TAURON KH GKS Katowice prowadził w Satelicie 4:2.

W trzeciej tercji obie ekipy miały okazję do zdobycia bramki, ale wynik nie uległ już zmianie. Katowiczanie przez całą tercję kontrolowali wydarzenia na tafli i odnieśli kolejne zasłużone zwycięstwo nad mistrzem Polski.

Teraz rywalizacja przenosi się do Krakowa. Kolejne mecze zaplanowano na najbliższy czwartek i piątek (15-16 marca).

KONIEC! Wygrywamy drugi mecz półfinału!

Pusta bramka Cracovii.

73 sekundy do końca. GieKSa bliska zwycięstwa!

Strzał Rohtli. GieKSa kontroluje wydarzenia na tafli. Trybuny coraz głośniej!

Strzał Wanackiego, ale broni bramkarz rywali.

Niebezpiecznie pod bramką GieKSy, ale ponownie obronną ręką wychodzi Owen.

Vozdecky miał szansę pokonać Radziszewskiego, ale nie zdołał wbić krążka.

Owen broni sytuację sam na sam!

Podwójne wykluczenie Fraszko i Bryniczka w boksie kar.

Bardziej wyrównany fragment spotkania. Tempo jakby nieco zmalało.

Radziszewski broni strzał Grofa. NIe wykorzystujemy gry w przewadze.

Szurowski na ławce kar. Gramy w przewadze.

Strzyżowski już zakończył karę. Gramy w pełnym zestawieniu!

Zaczynamy trzecią tercję!

• Druga część meczu przyniosła gigantyczną dawkę emocji. A przed nami jeszcze 20 minut regulaminowego czasu gry!

Koniec drugiej, bardzo intensywnej tercji. Prowadzimy z rywalami dwoma bramkami!

Na ławkę kar wędruje Strzyżowski.

Co się dzieje w Satelicie! Szybka kontra GieKSy i ponownie trafia Fraszko!

Taaaaaak! Strzelamy kolejną bramkę grając w osłabieniu! Wronka przejmuje krążek, podaje do Fraszki, a ten wpisuje się na listę strzelców!

Malasiński wędruje na ławkę kar.

Kapica miał okazję dać prowadzenie przyjezdnym, ale świetnie w bramce Shane Owen.

Da Costa strzela wyrównującą bramkę.

Niestety, Rąpała na ławce kar.

Groźne strzały na bramkę Cracovii nie przyniosły rezultatu.

Goście wyprowadzają kontrę i zdobywają kontaktową bramkę.

Radziszewski broni strzał Fraszki.

Byliśmy bliscy trzeciej bramki, ale krążek wędruje obok słupka.

Czas dla Comarch Cracovii.

Grooooooooof! Nasz zawodnik przejmuje krążek w środkowej tercji i sam na sam pokonuje Radziszewskiego!

Gramy w pełnym zestawieniu!

Kuriozalny błąd Cracovii w defensywie! Patryk Wronka wykorzystuje błąd Radziszewskiego i daje GieKSie prowadzenie w osłabieniu!

Ostre starcie na początek i na łąwce kar Jesse Rohtla.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

• Podobnie jak we wczorajszym meczu wiele walki na tafli, ale póki co bez bramek.

Koniec pierwszej tercji.

Fraszko nie trafia do niemal pustej bramki...

Wciąż bez bramek w "Satelicie".

Teraz szansa otwiera się przed GieKSą! Na ławce kar Noworyta.

Wybroniliśmy się z gry w osłabieniu. Świetna gra defensywna naszej drużyny.

Kolejna świetna interwencja Owena. Czas na power break.

Niestety na ławkę kar wędruje także Wanacki. Przez 12 sekund gramy w podwójnym osłabieniu.

Niestety, teraz kara dla Rąpały. Wcześniej dwie świetne interwencje Owena.

Radek Sawicki bliski strzelenia bramki w osłabieniu! Nie zdołał jednak oddać skutecznego strzału. Gramy w pełnym zestawieniu!

Niebezpieczna sytuacja pod naszą bramką, ale broni Owen. Niestety, kara dla Dawida Majocha.

Strzał Wronki niecelny. Koniec przewagi.

Blisko szczęścia Strzyżowski, ale ponownie górą bramkarz rywali.

Chalopuka wędruje na ławkę kar. Pierwsza gra w przewadze GieKSy!

Świetne podanie Strzyżowskiego zza bramki do Łopuskiego. Broni Radziszewski.

Bryniczka blisko bramki Shane'a Owena, ale zagrożenia nie było.

NIebezpieczny strzał Cakajika, ale krążek przemyka obok bramki.

Bartosz Fraszko blisko otwarcia wyniku spotkania, ale skutecznie broni Radziszewski.

Zaczynamy drugi mecz półfinału!

• Trwa prezentacja GieKSy!

• "Satelita" znów pęka w szwach! Zapowiadają się kolejne gigantyczne emocje.

• Czas na pielęgnację lodowiska. Za 20 minut zaczynamy.

• Hokeiści obu zespołów są już na tafli. Trwa rozgrzewka przed drugim meczem półfinału.

• W pierwszym meczu hokeiści Toma Coolena pewnie pokonali Cracovię 5:3.

• Przed nami drugie starcie z Comarch Cracovią w półfinale Polskiej Hokej Ligi.