• Strzyżowski (23)
  • Sawicki (10)

PGE Orlik Opole: Auzins (Kieler) - Bychawski, Wąsiński, Gorzycki, Hoog, Durac - Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl - Gawlik, Nowak, Kisielewski, Szydło, Lorek

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rothla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Łopuski, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skokan, Dalidovich, Krężołek, Majoch

W trzecim meczu pierwszej fazy play-off TAURON KH GKS Katowice odniósł trzecie zwycięstwo. Tym razem z drużyną Orlika przyszło nam się mierzyć na ich terenie. Wszyscy zawodnicy katowickiego klubu zgodnie twierdzili, że jest to najważniejszy mecz w tej fazie!

Od pierwszych minut widać było, że mamy pomysł na grę. Bardzo spokojnie wymienialiśmy krążek i cierpliwie konstruowaliśmy akcje. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył Radek Sawicki. Wykorzystał świetne podanie wracającego po kontuzji Mikołaja Łopuskiego. W tej części spotkania nie zobaczyliśmy już więcej goli.

Druga tercja to już prawdziwy festiwal bramek! Najpierw prowadzenie w 24. minucie podwyższył Marek Strzyżowski, a kolejne bramki dla GieKSy zdobyli Themar, Devecka i Sawicki. Gospodarze w tej tercji odpowiedzieli dwoma trafieniami, w 24. minucie gola zdobył Meidl, a w 39. minucie Trandin.

Trzecia część spotkania to już pełna dominacja GKS-u Katowice. Do wcześniejszych pięciu bramek dołożyliśmy jeszcze trzy autorstwa kolejno Malasińskiego w 41. minucie, Łopuskiego w 45. minucie i Rothli w 59. minucie. W 51. minucie spotkania na Martina Przygodzkiego z PGE Orlika została nałożona kara 10 minut za niesportowe zachowanie. Kolejne starcie pomiędzy zespołami zostanie rozegrane w czwartek w Opolu o godzinie 17:30.

Koniec spotkania! Gromimy rywala w Opolu!

Jesse Rothla zdobywa 8 bramkę!

Dawid Majoch z urazem opuszcza lodowisko!

Dzisiaj już chyba nic nie odbierze nam zwycięstwa!!!

Przygodzki dostaje karę 10 minut za niesportowe zachowanie! Dzisiaj już go nie zobaczymy na tafli w Opolu!

Łopuski i gooooool!

Wymarzony początek 3 tercji! Nasz kapitan podwyższa prowadzenie!

Ostatnia tercja już się rozpoczęła!

Koniec drugiej tercji! Dużo dzieje się dzisiaj na lodowisku w Opolu!

Orlik zdobywa bramkę i goni wynik! Strzelcem gola Trandin

Cudowny gol Radka Sawickiego! I jest już 5:1

Denis świetnie pokazał się kolegom ale jego strzał został zablokowany przez bramkarza Orlika.

Szydło wędruje na ławkę kar!

Kara dla Krawczyka!

Rothla objeżdża dwóch obrońców, podaje do Devecki, a ten pakuje gumę do siatki! Mamy bramkę dla GieKSy!

Gol, gol, goooool! Andrej Themar strzelcem trzeciej bramki dla GieKSy!

Kontaktowa bramka dla zespołu z Opola! Strzelcem gola Meidl!

Marek Strzyżowski wędruje na ławkę kar! Powód? Nieprzepisowa ilość graczy na lodzie!

GieKSa prowadzi już 2:0! Malasiński fenomenalnie podaje do Strzyżowskiego, a ten zamienia to na bramkę!

Z dużym animuszem rozpoczęliśmy drugą tercję!

Kara dla zespołu z Opola! Przed nami 2 minuty gry w przewadze.

Vozdecki miał przed sobą pustą bramkę, ale niestety nieczysto trafił w gumę i ta przeleciała obok bramki!

Druga tercja rozpoczęta!

Koniec tercji! Jak na razie świetny mecz w Opolu!

Owen popisuje się fantastyczną interwencją i nadal prowadzimy w Opolu!

Kara dla Strzyżowskiego!

Kara dla Wronki i dla Sznotaly. Oba zespoły w osłabieniu

Dawid Majoch blisko gola!

Kara dla GieKSy! Andrej Themar .

Kara dla Orlika! Na ławce siada Przygodzki!

Gooool! Tym razem Łopuski do Sawickiego i wychodzimy na prowadzenie.

Sawicki bardzo dobrze obsłużył Mikołaja Łopuskiego jednak ten nie zdołał zmieścić krążka w bramce!

Bychawski wędruje na ławkę kar

Patryk Wronka wychodzi sam na sam!!! Niestety pudłuje.

Kara dla Wanackiego! 2 minuty będziemy grać w osłabieniu

Bardzo mądrze rozgrywamy nasze akcje. Widać, że drużyna jest pewna swego.

Malasiński w świetnej sytuacje, ale jego strzał minimalnie mija bramkę Kielera!

Meidl wychodzi na dogodna pozycję, ale nie trafia w krążek!

Rozpoczynamy spotkanie!

• GKS potrzebuje jeszcze dwóch zwycięstw, by awansować do półfinałów play-off Polskiej Hokej Ligi.

• W dwóch meczach rozegranych w Satelicie, GieKSa strzeliła rywalowi 10 bramek nie tracąc ani jednej. Czy dzisiaj będziemy oglądali podobną dominację?

• Za 10 minut rozpoczynamy trzecią rywalizację w ramach pierwszej rundy play-offów. TAURON KH GKS Katowice prowadzi z PGE Orlikiem Opole 2-0.