• Majoch (18)
  • Strzyżowski (1)

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Luba) - Novajovsky, Zib, Kalus, Sinagl, Sykora - Noworyta, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz - Wajda, Kruczek, Kapica, Dziubiński, Da Costa - Dutka, Dąbkowski, Domogała, Zygmunt, Paczkowski.

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Strzyżowski - Martinka, Devecka, Wronka, Fraszko, Malasiński - Grof, Rąpała, Dalidowicz, Sawicki, Nahunko - Krawczyk, Krężołek, Maciej Rybak, Michał Rybak, Majoch.

Obie drużyny przystępowały do spotkania wiedząc już, że w finale Pucharu Polski czeka na nie GKS Tychy, który wcześniej po karnych wyeliminował JKH GKS Jastrzębie. Faworytami meczu w Krakowie byli rzecz jasna gospodarze, ale w ostatnim ich starciu z GieKSą, to przecież nasz zespół był górą (3:0). Katowiczanie chcieli zrobić wszystko, by teraz powtórzyć wynik meczu z „Satelity”.

Mecz rozpoczął się dla nas idealnie, bo od gola Marka Strzyżowskiego zdobytego w 50. sekundzie. Co prawda, po chwili Pasy wyrównały, ale GKS wciąż atakował, a gol Dawida Majocha ponownie dał nam prowadzenie. W przeciągu ostatnich dwóch minut pierwszej tercji Lukas Zib strzelił nam dwa gole, co odwróciło losy spotkania.

Od drugiej tercji początkowa kanonada zmieniła się w bardziej wyrachowaną grę. To zdecydowanie bardziej pasowało doświadczonej drużynie z Krakowa. Nasz zespół wytrącały z rytmu kary. To właśnie w czasie gry w osłabieniu straciliśmy czwartą bramkę. Do ostatniej części mogliśmy jednak przystąpić z nadzieją na odrobienie strat. Fatalne błędy naszej defensywy sprawiły jednak, że straciliśmy dwa kolejne gole i marzenia o pucharze trzeba odłożyć na kolejny sezon.

Koniec meczu. Puchar Polski jeszcze nie dla nas.

Kara dla Cracovii za nadmierną liczbę graczy na lodzie

Dobre okazje bramkowe GieKSy, ale świetnie interweniuje Radziszewski

I jeszcze kara dla Drzewieckiego za niesportowe zachowanie (10 minut)

Kara dla Kalusa

Kolejny błąd obrony, niepewna interwencja Kosowskiego i Kapica zdobywa szóstego gola

Fatalny błąd Kosowskiego, który oddaje krążek Drzewieckiemu. Napastnik Pasów z łatwością paskuje go do pustej bramki

Kara dla Dutki. Szansa, by zaatakować mocniej

Świetna szansa Strzyżowskiego. Jaka szkoda... Po chwili groźnie odpowiada Cracovia

Martinka zapędził się pod bramkę rywali. Tylko przez chwilę było groźnie. A teraz kara dla Devecki

Groźne uderzenie Da Costy. Górą jednak Kosowski

Mocno chaotyczny początek, bez dobrych okazji

Zaczynamy trzecią tercję. Walczymy do końca!

Koniec drugiej tercji. Póki co, gospodarze prowadzą różnicą dwóch goli

Szkoda okazji Themara. Było blisko

Kara dla Paczkowskiego. To szansa dla GKS-u

Gramy w komplecie. Gospodarze wciąż jednak w natarciu

Kara dla Grofa za grę wysokim kijem

Kapica w sytuacji sam na sam, górą nasz bramkarz

Pasy ponownie wykorzystują grę w przewadze i podwyższają prowadzenie. Gola zdobył Sykora, który dobił strzał kolegi

Świetna okazja Drzewieckiego, broni Kosowski. A tymczasem na ławkę kar znów wędruje Nahunko

Oba zespoły już w komplecie. Z naszej przewagi i założonego zamka nic nie wyszło

Strzyżowski długo nie podnosił się z lodu po ostrym wejściu rywali

Kara dla Wajdy. Tym razem to my zagramy w przewadze

Przetrzymaliśmy grę w osłabieniu, choć było groźnie

Niepotrzebny faul Dominika Nahunko. Zagramy w osłabieniu.

Zaczynamy drugą tercję

Tracimy gola w osłabieniu. Kolejna bramka Ziba.

Strzyżowski na ławce kar

I znów wyrównanie...Gola zdobywa Zib

Bramkę przynosi nam świetna akcja czwartego ataku

Drugi gol GieKSy! Trafienie Majocha

Zatrzymany strzał Bartosza Fraszko. Jeden z niewielu wypadów GieKSy w ostatnich minutach

Gospodarze zaczynają przejmować inicjatywę. Wciąż skutecznie się jednak bronimy

Drzewiecki sam przed naszą bramką, ale Kosowski jest górą

Wygrywamy wznowienie w tercji rywali, potężny strzał Devecki, ale świetnie broni Radziszewski

Dziś niestety musimy sobie radzić bez kontuzjowanego Mikołaja Łopuskiego

Groźnie uderza Wronka, po chwili ratuje nas interwencja Kosowskiego. Bardzo dynamiczny mecz

Stracony gol podziałał wyłącznie mobilizująco na nasz zespół. Wciąż atakujemy

Gospodarze wyrównują. Bramkę zdobywa Sykora.

Fantastyczny początek naszego zespołu. Po akcji Patryka Wronki gola zdobył Marek Strzyżowski.