• Vitek (36)
  • Rompkowski (29)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecy, Rohtla, Themar - Devecka, Skokan, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski oraz Krawczyk, Dalidowicz, Michał Rybak, Majoch

LOTOS PKH Gdańsk: Gorodetsky (Witkowski) - Bilcik, Wysocki, Kalinowski, Rompkowski, Skutchan - Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusenko - Leśniak, Kantor, Strużyk, Pesta, Marzec oraz Smal, Szczerbakow, Różycki, Wrycza

W meczu 38. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice podejmował w Satelicie MH Automatykę Gdańsk. Trójkolorowi całkowicie zdominowali przebieg spotkania i zainkasowali kolejne trzy punkty. To ósma wygrana GieKSy z rzędu.

Mecz w Satelicie rozpoczął się od nokautu gości po czterech ciosach wyprowadzonych przez ekipę Toma Coolena. Najpierw w drugiej minucie podanie Marka Strzyżowskiego wykorzystał Patryk Krężołek, który otworzył wynik spotkania. Niespełna dwie minuty później było już 2:0, a bramkarza rywali pokonał Andrej Themar. Minęło raptem 48 sekund a na listę strzelców wpisał się Jakub Wanacki popisując się strzałem z ostrego kąta. W pierwszej tercji kolejną bramkę w sezonie zdobył Tomasz Malasiński. Nasz kapitan na raty pokonał Maksima Gorodetsky'ego, który po czwartej kapitulacji został zmieniony przez Tomasza Witkowskiego. W kolejnych minutach szturm GieKSy trwał nadal, ale wynik nie uległ już zmianie.

Skuteczność GieKSy nie malała w drugiej tercji. Wprawdzie pierwsi zdobyli bramkę rywale, ale później na listę strzelców wpisali się Radosław Sawicki, ponownie Patryk Krężołek, Bartosz Fraszko oraz Michał Rybak. Przewaga GieKSy była druzgocąca, dlatego też na tafli gra się mocno zaostrzyła ze strony gości, a zawodnicy obu ekip często wędrowali na ławkę kar.

W trzeciej tercji katowiczanie dążyli do dwucyfrowego wyniku. Szansa na to otworzyła się w 53. minucie, gdy do bramki trafił Martin Cakajik. Dziesiąta bramka padła dwie minuty później, a jej autorem był Marek Strzyżowski, ustalając wynik spotkania.

Już w najbliższy czwartek GieKSa podejmie Comarch Cracovię. Bilety na to spotkanie można kupić tutaj.

Koniec spotkania! Piękne zwycięstwo GieKSy!

Shane Owen broni sytuację sam na sam! Brawo!

Mamy to! Dwucyfrówka GieKSy!

I mamy kolejną bramkę! Tym razem wykorzystujemy grę w przewadze, a bramkę zdobywa Martin Cakajik!

Graliśmy w przewadze jednego zawodnika, jednak nie zdołaliśmy strzelić kolejnych bramek.

Mocno atakujemy na bramkę gdańszczan, by strzelić dziewiątą bramkę, ale wynik jeszcze bez zmian.

Wybroniliśmy się grając w osłabieniu.

Zaczynamy trzecią tercię. Przez niespełna dwie minuty będziemy grali w osłabieniu. Na ławce kar siedzi Martin Cakajik.

• W przerwie od hokejowych emocji zachęcamy do śledzenia kanału GieKSa TV, gdzie można śledzić zgrupowanie naszej reprezentacji w tureckim Side.

Festiwal bramek w "Satelicie". Kolejna wspaniała akcja GieKSy! Będzie dwucyfrówka?

Teraz GieKSa grała w przewadze i podwyższa prowadzenie pewnym strzałem Fraszki!

Grając w przewadze goście zdobywają swoją drugą bramkę.

Patryk Krężołek wyszedł z boksu kar, otrzymał podanie od Bartosza Fraszki i zdobył swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu!

Coraz więcej emocji na tafli. W boksie kar tym razem Majoch.

Najlepsza odpowiedź na taką grę, to kolejna bramka! Świetny strzał Radosława Sawickiego!

Gościom zaczynają puszczać nerwy, bowiem grają coraz ostrzej. Na ławce kar Stasiewicz i Rąpała.

Dużo zamieszania na tafli. Sędzia uznał bramkę dla MH Automatyki, choć nasi zawodnicy protestują, że była zdobyta nieprawidłowo.

Ależ szansa... Dawid Majoch wyszedł na sytuację sam na sam z Witkowskim, ale bramkarz Automatyki zdołał wybić krążek poza brakmę.

Niestety nie udało nam się wykorzystać liczebnej przewagi.

Po raz pierwszy będziemy grać w przewadze jednego zawodnika.

Goście rzucili się do ataków, ale nie zdołali pokonać Owena.

Startujemy z drugą tercją.

Koniec pierwszej - świetnej w naszym wykonaniu - tercji.

Bliski szczęścia Patryk Wronka, ale krążek wędruje ponad bramką.

Ciągle szturmujemy bramkę MH Automatyki. Wynik bez zmian.

Mocny strzał Grofa i dobitka Rohtli, ale krążek łapie Witkowski.

W drużynie z Gdańska następuje zmiana bramkarzy. Od teraz między słupkami występuje tomasz Witkowski.

Solowa akcja Tomasza Malasińskiego! Nasz kapitan oddał strzał, który wybronił bramkarz rywali. Dobitka Malasia była jednak już bezbłędna!

Totalna dominacja GieKSy. Blisko szczęścia Radosław Sawicki, ale krążek minął słupek.

Ależ otwarcie w "Satelicie"! Już 3:0! Gol Jakuba Wanackiego po podanu Jesse Rohtli.

Kolejna składna akcja GieKSy Martin Vozdecky podaje krążek do Andreja Themara, a ten pakuje krążek do siatki!

Wychodzimy na prowadzenie! Patryk Krężołek pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości.

Podanie Patryka Wronki do Martina Vozdecky'ego. ten jednak trafia obok bramki.

Zaczynamy starcie z MH Automatyką Gdańsk.

• Coraz więcej kibiców na trybunac h w "Satelicie". Rolba przygotowała lód, a więc czas na oficjalną prezentację. Za 5 minut zaczynamy!

• Obie drużyny już na rozgrzewce, a to znak, że do rozpoczęcia spotkania pozostało jedynie 40 minut!

• Celem zespołu Toma Coolena na ostatnie kolejki jest utrzymanie drugiego miejsca w tabeli PHL.

• Oprócz dzisiejszego meczu z MH Automatyką Gdańsk nasz zespół czeka jeszcze domowe stracie w "Satelicie" z Comarch Cracovią oraz wyjazdowy mecz w Tychach.

• To trzecia od końca kolejka sezonu zasadniczego.

• Przed GieKSą 38. kolejka Polskiej Hokej Ligi.