• Uryga (30)
  • Salamon (14)

GKS Katowice: Owen, (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Fraszko, Wronka - Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Dalidowicz - Krawczyk, Michał Rybak, Maciej Rybak

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Studziński (Landsman) - Turon, Stępień, Krzemień, Kozłowski, Bajon - Działo, Cunik, Pastryk, Jaworski, Salamon - Kalinowski, Falkenhagen, Kamenev, Kłaczyński, Frączek - Uryga, Dybaś, Owczarek, Mularczyk

Świetna forma naszego zespołu z ostatnich tygodni, potwierdzona derbową wygraną nad GKS-em Tychy, dawała nadzieję na komplet punktów w starciu z Polonią. Bytomianie spisują się w tym sezonie przeciętnie, ale w pamięci trzeba było mieć, że w obecnych rozgrywkach już dwukrotnie odbierali GieKSie punkty. Co więcej, w „Satelicie” ich bramki strzegł Mateusz Studziński, jeszcze do niedawna zawodnik naszego zespołu.

Bramkarz Polonii był jednak bezradny wobec perfekcyjnej akcji GKS-u zakończonej pewnym strzałem Marka Strzyżowskiego. Mecz rozpoczął się więc według najlepszego scenariusza dla gospodarzy. Bytomianie zostali zepchnięci do defensywy, ale gdy tylko zyskali szansę gdy w przewadze, do wyrównania doprowadził Błażej Salamon. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji nasz zespół rozpoczął konsekwentne budowanie przewagi. Najpierw trafił Bartosz Fraszko, a potem bramki dorzucali Dusan Devecka i Maciej Rybak. Symptomatyczne było trafienie Patryka Wronki, zdobyte w trakcie gry GieKSy w osłabieniu. Rywale nie byli w stanie nadążyć za naszym napastnikiem. A to wcale nie był koniec naszej zdobyczy. Trafienia zaliczyli jeszcze Tomasz Malasiński i Jakub Wanacki. Ostatecznie skończyło się na siedmiu golach zdobytych przez TAURON KH GKS i w efekcie pewnej wygranej.

Już w niedzielę nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z TatrySki Podhalem Nowy Targ.

Koniec. Brawo GieKSa!

Siedem! Brawo Jakub Wanacki

Kilka świetnych interwencji Studzińskiego chroni Polonię przed utratą gola

Kara dla Kalinowskiego. Gramy w przewadze

Tempo meczu trochę spadło. Nic w tym dziwnego, GKS pewnie prowadzi

Wyrównany fragment spotkania

Kibice twierdzą, że 6 zdobytych goli to za mało. Zobaczymy, co na to nasi hokeiści

Szósty gol! Tym razem trafia Malasiński

Grając w osłabieniu zdobywamy bramkę. Gola strzela Wronka!

Kara dla Rohtli

Rozpoczynamy trzecią tercję. Czekamy na kolejne bramki

Koniec drugiej tercji

I znowu krążek trafia w słupek bramki Polonii

Kara dla Cunika

Kara dla Urugi. Gdy kara była sygnalizowana efektownie rozgrywaliśmy krążek w "6"