• Rohtla (57)
  • Majoch (58)

LOTOS PKH Gdańsk: Gorodetsky (Witkowski) - Bilcik, Maciejewski, Steber, Polodna, Vitek - Lehmann, Mund, Adam, Stasiewicz, Samusienko - Dolny, Wysocki, Szczerbakow, Pesta, Marzec - Kantor, Różycki, Rompkowski, Wrycza.

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Strzyżowski - Martinka, Devecka, Wronka, Fraszko, Malasiński - Grof, Nowak, Dalidowicz, Sawicki, Nahunko - Krawczyk, Maciej Rybak, Michał Rybak, Majoch.

Po derbowym pojedynku z Anteo Naprzodem Janów, TAURON KH GKS Katowice zmierzył się z MH Automatyką Gdańsk w pierwszym wyjazdowym meczu nowego roku. Po problematycznym początku, w którym to częściej napierali gospodarze, GieKSa powoli zaczęła dochodzić do głosu. Potwierdził to Dusan Devecka strzelając pierwszego gola! Kilka minut później sam na sam z bramkarzem był Bartosz Fraszko. Faulowany przez obronę, stanął przed szansą wykorzystania karnego. Piękny zwód zmylił Maxima Gorodetsky’ego i było 2:0.

Druga tercja rozpoczęła się jednak od straty gola. Gdańszczanie wykorzystali przewagę pięciu na trzech i Josef Vitek dobił krążek z bliska. Dwa razy w tej odsłonie meczu GKS bronił w trójkę. Gospodarze agresywnie napierali, ale ostatecznie nie udało im się wykorzystać sprzyjających okoliczności. A zgodnie z zasadą, iż niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, Jakub Grof w ostatnich sekundach tercji wpakował krążek do bramki i przywrócił swoją ekipę na dwubramkowe prowadzenie (3:1).

W ostatniej odsłonie spotkania katowiczanie mogli oczekiwać, że Automatyka postawi wszystko na jedną kartę i będzie grała agresywnie. GKS był jednak w stanie kontrolować przebieg spotkania. W międzyczasie z kontuzją nogi taflę opuszczał Dmytro Szczerbakow. Po chwili jednak zawodnik gospodarzy wrócił do gry. Na 5:1 podwyższył Dawid Majoch trafiając do pustej bramki. Moment wcześniej podobnego gola strzelił Jesse Rohtla. Zespół z Górnego Śląska pokonał MH Automatykę po raz trzeci w tym sezonie! We wtorek 9 stycznia GieKSa rozegra kolejny pojedynek wyjazdowy, tym razem w Opolu.

Koniec! Wygrywamy z MH Automatyką po raz trzeci w tym sezonie!

Dawid Majoch także do pustej bramki! To jego pierwszy gol w tym sezonie.

Złe podanie gospodarzy przy grze bez bramkarza i Rohtla strzela do pustej bramki.

Katowiczanie spokojnie kontrolują przebieg spotkania

Themar popisał się kapitalną sztuczką z krążkiem, ale Gorodetsky świetnie broni jego strzał.

Emocje biorą górę, pomiędzy zawodnikami zaczynają się małe przepychanki.

Kolejna kara dla gospodarzy i gramy w przewadze.

Na tafli jest także Szczerbakow, więc uraz Białorusina nie był groźny.

Rompkowski wraca i od razu groźnie uderza.

Ostrzeliwana bramka Automatyki, ale na razie bez rezultatu.

Kara dla Rompkowskiego. Teraz my gramy w przewadze.

Zawodnik Gdańska opuszcza lód z kontuzją nogi.

Teraz na tafli leży Szczerbakow.

Wronka oko w oko z Gorodetskym, ale reprezentant Polski nie trafia.

Szósta kara GieKSy w tym meczu. Cakajik odpocznie.

Szczęśliwie wszystko z Wronką w porządku.

Teraz Wronka mocno uderzył w bandę. Patryk potrzebuje chwili, żeby się pozbierać.

Themar sam na sam, ale nieskutecznie.

Patryk Wronka popisuje się doskonałym prowadzeniem krążka.

Katowiczanie mogą oczekiwać mocnego natarcia gospodarzy. Defensywa będzie kluczowa.

Wracamy na trzecią odsłonę meczu z Automatyką.

Przed ostatnimi 20 minutami 3:1 dla gości ze Śląska.

Coś takiego! Bramka GieKSy w ostatnich sekundach tercji! Skutecznie Jakub Grof.

Tercja spędzona przez GKS głównie w obronie.

Wracamy do gry pięciu na pięciu! Wytrzymaliśmy bardzo niebezpieczne dwie minuty.

Automatyka naciera i katowiczanie bronią się desperacko.

Rohtla wraca na tafle.

Niestety znowu gramy w trzech. Kara dla Cakajika.

Krążek w bramce Kosowskiego, ale gra wysokim kijem i gol nieuznany. Było groźnie.

Niestety kolejna kara dla drużyny z Katowic. Rohtla wędruje na ławkę kar.

Obie ekipy zbierają siły przed kolejnym uderzeniem.

Mocny strzał Themara, ale trafia w bramkarza!

Lehmann wędruje na ławkę kar. Zagramy w przewadze.

Zrobiło nam się ciekawe widowisko. Zespoły wymieniają się strzałami.

Piękna obrona Kosowskiego po mocnym strzale Maciejewskiego. GKS nadal na prowadzeniu.

Wracamy do gry pięciu na pięciu.

Bramka dla gospodarzy. Vitek dobija z bliska.

Problemy GieKSy. Drugi zawodnik na ławce kar, bronimy trzema zawodnikami.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

• Chwilowe opóźnienie rozpoczęcia drugiej tercji. Za dużo wody na tafli.

Pierwsze 20 minut za nami i jak na razie sytuacja dla GKS-u bardzo dobra.

Potężny strzał Wanackiego, ale znów skuteczna obrona.

Szymon Marzec sam na sam z Kamilem Kosowskim! Górą bramkarz GieKSy!

Kara dla zawodnika gospodarzy, gramy w przewadze.

Była szansa na 3:0, ale Gorodetsky skutecznie broni mocny strzał z bliska.

Teraz dobra obrona Kosowskiego po niebezpiecznym odbiciu krążka tuż przed bramką.

Wyraźna przewaga zespołu ze Śląska. Automatyka nie potrafi wykreować dla siebie szansy.

Bramka! Świetny zwód Fraszki i mamy drugiego gola w Gdańsku.

Karny dla GKS-u! Fraszko faulowany w sytuacji sam na sam.

Piękny strzał Deveckiego i mamy pierwszą bramkę dla Katowic!

Kara dla Jana Stebera.

GieKSa przejmuje inicjatywę! Coraz groźniej pod bramką Gorodetsky'ego.

Cakajik przed dużą szansą na gola, ale nie dosięgnął kijem krążka.

Katowiczanie na razie nie stwarzają sytuacji, znacznie częściej musi interweniować Kosowski.

Krawczyk wraca na lód. Automatyka nie była w stanie stworzyć groźnej sytuacji grając w przewadze.

Oskar Krawczyk wędruje na ławkę kar.

Niebezpieczna sytuacja pod bramką Kosowskiego po złym podaniu Wronki.

Rozpoczynamy walkę o pierwszą wyjazdową wygraną nowego roku.

• Hokeiści już na tafli. Za moment zaczynamy!

• W pierwszym meczu 2018 katowiczanie pokonali w derbowym pojedynku Anteo Naprzód Janów 3:2.

• za 15 minut GieKSa rozpoczyna starcie w Gdańsku!