• Strzyżowski (9)

KS Naprzód Janów: Elżbieciak (Niemczyk) - Charousek, Musioł, Adamus, Seda, Indra - Parizek, Horzelski, Stokłosa, Słodczyk, Jaros - Sarna, Kosakowski, Skrodziuk, Rajski, Stachura - Żywiołek, Zielosko, Piper, Pohl, Sroka.

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Strzyżowski - Martinka, Devecka, Wronka, Fraszko, Malasiński - Grof, Nowak, Dalidowicz, Sawicki, Nahunko - Krawczyk, Krężołek, Maciej Rybak, Michał Rybak, Majoch.

Zgodnie z planem TAURON KH GKS Katowice ograł na wyjeździe Anteo Naprzód Janów. O punkty na Jantorze wcale nie było łatwo.

GieKSa pewnie wygrała dwa wcześniejsze derbowe starcia z Naprzodem. Za naszym zespołem zdecydowanie przemawiało też lepsze miejsce w tabeli i znacznie okazalszy dorobek punktowy. Tym razem łatwo o wygraną jednak nie było. To gospodarze objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Mateusz Adamus wyprowadził Naprzód na prowadzenie w chwili, gdy jego zespół grał w osłabieniu. Jeszcze w pierwszej tercji podobną sztuką popisał się nasz zespół. Do wyrównania doprowadził Marek Strzyżowski, gdy na ławce kar przebywał Dusan Devecka.

Gdy w drugiej tercji drugiego gola dla GieKSy zdobył Radosław Sawicki, wydawało się, że od tego momentu zaczniemy udowadniać swą wyższość. Na początku ostatniej części znów zrobił się jednak remis po trafieniu Dawida Musioła. Ostatnie minuty były bardzo zacięte i nerwowe, ale to nasz zespół wyszedł zwycięsko z tej walki. Gola, który przesądził o wygranej TAURON KH GKS-u zdobył Patryk Wronka.

W niedzielę zagramy na wyjeździe z MH Automatyką Gdańsk.

Koniec. Wygrana GieKSy w derbach!

Została minuta

Po 12 minut kar dla Adamusa i Grofa za niesportowe zachowanie

Bardzo nerwowo na lodzie, bójka zawodników.

Ostatnie pięć minut spotkania

Gol Patryka Wronki

Po 4 minuty kar dla Dalidowicza i Kosakowskiego oraz 2 minuty dla Strzyżowskiego za nadmierną ostrość w grze

Wyrównuje Dawid Musioł

Początek trzeciej tercji

Zagramy w osłabieniu. Nadmierna liczna graczy na lodzie.

Gol Radka Sawickiego! Prowadzimy

Kara dla naszego kapitana Tomka Malasińskiego za spowodowanie upadku przeciwnika

Rozpoczynamy drugą tercję

Koniec pierwszej tercji

4 minuty kary dla Sarny i Nowaka za zbyteczną ostrość w grze