• Themar (31)
  • Themar (13)

PGE Orlik Opole: Kieler (Auzins) - Gawlik, Sordon, Lorek, Szydło, Gorzycki - Bychawski, Zatko, Kisielewski, Hoog, Baranyk - Sznotala, Kostek, Przygodzki, Trandin, Meidl oraz Wąsiński, Satek

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Fraszko, Wronka - Nowak, Nahunko, Sawicki, Dalidowicz, Krawczyk oraz Majoch, Michał Rybak, Maciej Rybak

W meczu zaległej 25. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie zdobył komplet punktów w meczu z PGE Orlikiem Opole. Wygrana 5:3 pozwoliła GieKSie awansować na 2. miejsce w tabeli PHL.

Początek meczu nie ułożył się po myśli zespołu Toma Coolena, który przegrywał 0:1 już w trzeciej minucie po błędzie defensywy. Dziesięć minut później katowiczanie wykorzystali jednak grę w przewadze, a wyrównującą bramką popisał się Andrej Themar.

Trójkolorowi całkowicie zdominowali drugą tercję spotkania. Najpierw w 31. minucie swoim drugim trafieniem prowadzenie podwyższył Themar, a trzy minuty później błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Maciej Rybak trafiając krążkiem do pustej bramki. Tuż przed końcem tej części gry hat-trickiem popisał się Andrej Themar.

Na początku trzeciej tercji opolanie na ataki GieKSy odpowiedzieli bramką Michala Satka, ale kilka chwil później trzybramkowe prowadzenie GieKSie przywrócił Marek Strzyżowski, który wykorzystał celne podanie Radosława Sawickiego. Dzięki fantastycznej grze w bramce Kamila Kosowskiego oraz całej drużyny GieKSa utrzymywała bezpieczne prowadzenie i choć na 18 sekund przed końcem spotkania straciła trzecią bramkę, to chwilę później cieszyła się z trzeciego zwycięstwa w 2018 roku i zajęcia pozycji wicelidera Polskiej Hokej Ligi!

Koniec spotkania! GieKSa wiceliderem Polskiej Hokej Ligi!

Bramka pocieszenia dla gospodarzy.

Świetna postawa Kamila Kosowskiego w bramce.

Zaczynają się sypać kary na tafli. Mamy jednak nadzieję, że końcówka spotkania ułoży się po naszej myśli.

Podwyższamy prowadzenie! Piękna bramka Marka Strzyżowskiego!

Na ławkę kar wędruje Radosław Sawicki.

Sporo walki na tafli, ale GieKSa wciąż na prowadzeniu!

Niestety. tracimy gola grając w przewadze.

Zaczynamy ostatnią część spotkania.

Hat-trick Andreja Themara! Pewne prowadzenie GieKSy!

Podwyższamy prowadzenie! Bramkarz gospodarzy wyjechał z pola bramkowego i nie zauważył Macieja Rybaka, który skierował krążek do pustej bramki!

Ależ szybka reakcja GieKSy! Drugą bramkę w tym meczu zdobywa Andrej Themar!

Karę meczu otrzymuje Sordon za niesportowe zachowanie.

Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach mamy bardzo zaciętą walkę na tafli.

Zaczynamy drugą część spotkania.

Graliśmy w osłabieniu, ale udało się zatrzymać groźne strzały rywali.

Dużo walki na tafli z obu stron. GieKSa próbuje objąć prowadzenie, ale nie ma zmiany wyniku.

Wykorzystujemy grę w przewadze i wyrównujemy stan spotkania!

Kara dla Sordona

Wyrównany fragment spotkania, ale wynik ciągle bez zmian.

Kara dla Patryka Wronki, ale dzielnie się bronimy.

Błąd naszego zespołu i gospodarze wychodzą na prowadzenie.

Zaczynamy!

• Do rozpoczęcia spotkania pozostało 5 minut. Lód już gotowy, zespoły za chwilę pojawią się na tafli.

• W dzisiejszym meczu w barwach GieKSy nie wystąpi Jakub Grof, który narzeka na przeziębienie.

• Na lodowisku trwa rozgrzewka. Za 20 minut zaczynamy!

• Przypominamy, że dzisiaj kontrakt z GieKSą podpisał kanadyjski bramkarz Shane Owen. Witamy w Katowicach!

• Mecz w Opolu zakończył się zwycięstwem GieKSy 4:3 po rzutach karnych. W rewanżowym spotkaniu w "Satelicie" 5:4 wygrał Orlik po dogrywce.

• Przed hokeistami TAURON KH GKS Katowice trzeci mecz z PGE Orlikiem Opole w tym sezonie.