• Nowak (27)
  • Rohtla (7)

TAURON Podhale Nowy Targ: B. Kapica (Bizub) - Jaśkiewicz, Tomasik, Wielkiewicz, Kolusz, P. Michalski - Sulka, Samarin, Siuty, Zapała, Biezais - K. Kapica, Pichnarcik, M. Michalski, Neupauer, Różański oraz Wsół, Podlipni, Svitac, Wolski

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Łopuski - Devecka, Martinka, Fraszko, Sawicki, Majoch - Rąpała, Grof, Strzyżowski, Nahunko, Dalidowicz oraz Zieliński, Nowak, Krawczyk

W 22. kolejce PHL zamykającej drugą rundę sezonu zasadniczego TAURON KH GKS Katowice zmierzył się w Nowym Targu z TatrySki Podhalem. Po emocjonującym spotkaniu ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze.

Hokeiści Toma Coolena dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po bramkach Jesse Rohtli oraz Arkadiusza Nowaka. Gospodarze jednak odpowiedzieli bramkami Jaśkiewicza i Tomasika. Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga część drugiej tercji. Najpierw Podhale wyszło na prowadzenie po bramce Różańskiego, a chwilę później wynik podwyższył Krzysztof Zapała.

W trzeciej tercji katowiczanie próbowali odwrócić losy meczu, ale kolejną bramkę zdobyli gospodarze po trafieniu Macieja Sulki. Nadzieję podtrzymał Tomasz Malasiński, który kilkanaście sekund później zdobył trzecią bramkę dla GieKSy. Niestety, wynik meczu ustalił Marcin Kolusz trafiając do pustej bramki.

W najbliższy piątek TAURON KH GKS zainauguruje trzecią rundę rozgrywek meczem z THM Polonią Bytom na wyjeździe.

Koniec spotkania.

Gospodarze trafiają do pustej bramki GieKSy.

Jeszcze walczymy! Bramkę Dobra nasz kapitan!

Gospodarze podwyższają prowadzenie.

Zaczynamy trzecią tercję.

Tracimy bramkę, tym razem w osłabieniu.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie po bramce Jarosława Różańskiego.

Podhale ponownie doprowadza do remisu.

Arkadiusz Nowak wyprowadza GieKSę na prowadzenie!

Startuje druga tercja.

Gospodarze doprowadzają do remisu.

Obejmujemy prowadzenie!

Zaczynamy ostatni mecz drugiej rundy!

• Jesteśmy gotowi do meczu w Nowym Targu!

• W ostatnim meczu drugiej rundy sezonu zasadniczego PHL TAURON KH GKS Katowice zagra w Nowym Targu z TatrySki Podhalem.