• Salamon (15)
  • Działo (9)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Cakajik, Wanacki, Łopuski, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Fraszko, Sawicki, Malasiński - Rąpała, Grof, Dalidowicz, Nahunko, Strzyżowski - Krawczyk, Nowak, Majoch, Dalidowicz

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Zdanowicz (Landsman) - Turon, Owczarek, Stoklasa, Krzemień, Kozłowski - Działo, Cunik, Danieluk, Jaworski, Salamon - Falkenhagen, Pastryk, Kłaczyński, Frączek, Kalinowski - Bajon, Stępień, Uryga.

Po ostatnich dobrych występach naszego zespołu w meczach z krajową czołówką, wydawało się, że spotkanie z Polonią będzie spacerkiem. Bytomianie prezentują się w tym sezonie słabo. Na dodatek bardzo wysoko wygraliśmy pierwszy mecz w Bytomiu (8:3). W naszym składzie brakowało co prawda kontuzjowanego Patryka Wronki, ale do kadry wrócił za to Tomasz Malasiński.

Tyle teorii. W praktyce okazało się bowiem, że Polonia potrafi zagrać bardzo ambitnie, skutecznie i kompletnie wybić nas z rytmu. Pierwsza tercja poszła nam gorzej niż źle. Co prawda rzuciliśmy się od razu do ataków, ale totalne gapiostwo w obronie sprawiło, że straciliśmy dwa gole. To doprawdy rzadka sytuacja, że nieatakowany napastnik rywali mknie samotnie przez całą tercję na naszą bramkę i z łatwością zdobywa gola.

Trzeci gol dla gości, który padł po pierwszej przerwie, wywołał już potężną konsternację na trybunach. Dopiero to był sygnał dla GieKSy, by wziąć się do roboty. Dwie szybko strzelone bramki dały nadzieję na punkty. Bytomianie tego dnia nie zamierzali jednak odpuszczać i sami odpowiedzieli golem.

Ostatnie minuty meczu to niezwykle ambitny napór GieKSy. Gry nie ułatwiały nam kontrowersyjne decyzję sędziów, którzy wysyłali naszych zawodników na ławkę kar. Pomimo to, za sprawą Strzyżowskiego i Fraszki doprowadziliśmy do wyrównania i w efekcie do dogrywki. Dodatkowe pięć minut – pomimo wielkich emocji – nie przyniosło rozstrzygnięcia. Zwycięzcę derbów wyłoniły więc rzuty karne. W nich lepszy okazał się GKS, a bohaterem drużyny został Bartosz Fraszko, który dwa razy pokonał bramkarz Polonii.

W niedzielę zakończymy drugą rundę rozgrywek wyjazdowym spotkaniem z Podhalem Nowy Targ.

• Kosowski zatrzymuje Kozłowskiego! GKS wygrywa!