(1:0, 1:0, 1:0)

COMARCH Cracovia

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski - Devecka, Martinka, Fraszko, Wronka, Strzyżowski - Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Nahunko oraz Zieliński, Nowak, Krawczyk

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Zib, Novajovsky, Sykora, Da Costra, Kalus - Dąbkowski, Szurowski, Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki - Rompkowski, Wajda, Sinagl, Zygmunt, Domogała oraz Noworyta, Dutka, Sztwiertnia, Paczkowski

W meczu 19. kolejki Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice podejmował aktualnego mistrza Polski. W wypełnionej po brzegi Satelicie katowiczanie pokonali Comarch Cracovię 3:0!

Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy. Już w 17. sekundzie groźny strzał oddał Andrej Themar, a po nim Rafała Radziszewskiego próbowali pokonać jeszcze m.in. Patryk Wronka, Mikołaj Łopuski czy Radosław Sawicki. Wynik meczu otworzył w 18. minucie Marek Strzyżowski, który mocnym strzałem wykończył akcję rozpoczętą przez Patryka Wronkę i Bogusława Rąpałę.

W drugiej tercji nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na tafli i w 31. minucie powiększył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Fraszko i w Satelicie nastąpił kolejny wybuch radości. W drugiej części środkowej tercji gra się wyrównała. GieKSa była w opałach m.in. dwukrotnie grając w podwójnym osłabieniu, ale skuteczna gra obronna naszego zespołu nie pozwoliła mistrzom Polski na zdobycie bramki.

W trzeciej tercji TAURON KH GKS nie zwalniał tempa i od wznowienia gry szturmował bramkę Cracovii. W 48. minucie piękną akcję GieKSy wykończył Dominik Nahunko, który podał do Radosława Sawickiego, a ten pewnym strzałem z najbliższej odległości powiększył prowadzenie na 3:0. W ostatnich minutach katowiczanie kontrolowali wydarzenia na tafli i odnieśli cenne zwycięstwo przed fantastycznie dopingującą publicznością w Satelicie.

Koniec! Pokonujemy mistrza Polski!

Zamknęliśmy Cracovię w zamku, ale nie zdołaliśmy zdobyć czwartej bramki.

Gramy w przewadze!

Cakajik ominął Radziszewskiego i strzelał po pustej bramki, ale w ostatniej chwili krążek z linii bramkowej wybił obrońca Cracovii.

Patryk Wronka na ławce kar.

Nic się nie zmienia! Próbujemy podwyższyć wynik spotkania. Łopuski blisko pokonania Radziszewskiego.

Gooooooool! Piękna akcja GieKSy zakończona bramką Radosława Sawickiego!

Szturmujemy teraz bramkę Cracovii! Co za emocje!

Strzyżowski z najbliższej odległości tuż obok słupka.

Kolejne osłabienie bez straty bramkowej!

Kara dla Rąpały, choć nasz zawodnik kwestionuje decyzję sędziego.

Zaczynamy trzecią tercję! Jeszcze przez 67 sekund gramy w osłabieniu.

• Jest walka, jest zaangażowanie, jest prowadzenie!

Koniec drugiej tercji!

Znowu podwójne osłabienie, ale przez 33 sekundy. Do siedzącego na ławce Davecki dołączył Łopuski.

Kapitalna gra naszej obrony! Gramy w pełnym zestawieniu!

Niestety. Będziemy grać w podwójnym osłabieniu. W przeciągu ośmiu sekund kary złapali Wanacki i Martinka.

Wyrównany fragment spotkania, ale to GieKSa kontroluje wydarzenia na tafli.

Taaaaak! Powiększamy prowadzenie! Jakub Grof oddał strzał z daleka, a Bartosz Fraszko zmienił tor krążka i pokonał Radziszewskiego!

Dwa groźne strzały gości z Krakowa, ale świetnie radzi sobie Kamil Kosowski.

Niestety, nie udało się wykorzystać kolejnej gry w przewadze.

GieKSa zanowu przeważa na boisku, ale póki co nie udało się pokonać bramkarza Cracovii po raz drugi.

Łopuski wyszedł z boksu kar, przejął krążek i oddał mocny strzał, który zatrzymał bramkarz.

Zaczynamy drugą tercję. Przez 1 minutę i 32 sekundy będziemy grać w osłabieniu, gdyż pod koniec pierwszej części gry karę złapał Mikołaj Łopuski.

Koniec pierwszej tercji. Świetna gra GieKSy!

Goooool dla GieKSy! Fantastyczną akcję wykańcza potężny strzał Marka Strzyżowskiego!

Strzelamy na bramkę rywali niezwykle często, ale Radziszewski wszystko odbija.

Ponownie graliśmy w przewadze, ale wynik bez zmian.

Totalna dominacja naszego zespołu. Ciągle jednak bez bramek.

Patryk Wronka przejechał przez pół tafli, wyminął wszystkich rywali, ale jego strzał broni bramkarz.

Krakowianie bliscy bramki samobójczej. Odbicie Domogały broni Radziszewski.

Gramy w przewadze. Radziszewski spowodował upadek Davecki.

Pierwsze minuty to zmasowane ataki GieKSy!

17 sekunda spotkania. Grożna akcja GieKSy, ale strzał Themara wyłapuje Radziszewski.

Zaczynamy mecz z mistrzem Polski!

• "Satelita" prawie pęka w szwach! Właśnie głośnymi oklaskami powitała naszą drużynę.

• Trwa pielęgnacja lodu. Za 7 minut zaczynamy!

• Obie ekipy już na tafli. Za 30 minut początek spotkania!

• Ostatni mecz katowiczanie rozegrali dwa tygodnie temu. Tuż przed przerwą na rozgrywki reprezentacji pokonali 71 SMS PZHL Katowice.

• GieKSa ma za sobą passę czterech wygranych z rzędu i w "Satelicie" będzie chciała podtrzymać zwycięską serię.

• W pierwszym meczu rozegranym w Krakowie zwyciężyli gospodarze 6:2.

• Comarch Cracovia to także uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów.

• W meczu 19. kolejki PHL TAURON KH GKS Katowice podejmie aktualnego mistrza Polski.