• Tomasik (21)
  • Zapała (10)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Themar, Rothla, Łopuski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Malasiński - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Strzyżowski oraz Zieliński, Nahunko, Majoch, Krawczyk.

TAURON Podhale Nowy Targ: Raitums (B. Kapica) - Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - K. Kapica, Samarin, Michalski, Ogorodnikov, Biezais - Sulka, Pichnarcik, Dalidovich, Neupauer, Różański - Wsół, Mrugała, Podlipni, Siuty, Wolski.

W meczu 11. kolejki PHL, TAURON KH GKS Katowice pokonał TatrySki Podhale 5:4 (3:1, 0:3, 2:0).

Hokeiści TAURON KH GKS-u Katowice znakomicie rozpoczęli spotkanie z „Szarotkami”. Po niezwykle ciekawej tercji i wymianie ciosów prowadzili 3:1 za sprawą bramek Andreja Themara, Patryka Wronki i Mikołaja Łopuskiego. Jednak po zmianie stron katowiczanie już nie grali tak skutecznie, a w dodatku zaczęli popełniać niepotrzebne straty i zapanował brak koncentracji, co skrzętnie wykorzystali nowotarżanie i zasłużenie wygrali drugą tercję 3:0. Proste błędy w defensywie spowodowały, że trener Tom Coolen zdecydował się zmienić bramkarza. Kamila Kosowskiego zastąpił Mateusz Studziński.

W trzeciej tercji katowiczanie ze stanu 3:4 wyszli na 5:4 po bramkach Themara, który uderzył w okienko i Jakuba Grofa, który ograł bramkarza zwodem i wpakował „gumę” z bliska do siatki. Podhalanie próbowali doprowadzić do dogrywki wycofując bramkarza, jednak wynik nie uległ już zmianie i GKS cieszył się z szóstej wygranej w tym sezonie.

• 60:00 min

Koniec!

Podhale wycofało bramkarza.

Trwa walka, jesteśmy blisko zwycięstwa.

• 52:41 min

Piąta bramka dla GieKSy! Gol Grofa, asysta Wronki!

Kara dla GieKSy - Strzyżowski w boksie.

Gol dla GKS-u! Themar wykorzystuje grę w przewadze strzałem w okienko.

Zapała na ławce kar.

Grof z GieKSy oko w oko staje z golkiperem, ale trafia w parkany za lekko.

• Walcz GieKSo walcz!

Podhale groźniejsze, GKS gra niedokładnie i ma dużo strat.

Jaśkiewicz mierzy w okienko, wyłapuje to jednak Studziński!

Biezais na lewym skrzydle trafia w golkipera GKS-u.

Idealne podanie tyłem Wronki do Malasińskiego, ten trafia w bramkarza i krążek spada mu za plecy, wielka szkoda akcji GKS-u!

Majoch na ławce kar GKS-u.

Czas start ponownie!

• Będzie zmiana bramkarza w GieKSie, Studziński już się rozgrzewa.

• 40:00 min

Koniec II tercji.

• 39:04 min

Podhale strzela trzecią bramkę.

Kara dla Rąpały.

GKS spuścił z tonu w tej tercji, co wykorzystują goście. Prowadzą w tej tercji 0:2.

• 36:39 min

Biezais objeżdża bramkę, wykorzystuje nieporozumienie w defensywie GKS-u i jest wyrównanie.

Kara dla Wielkiewicza z Podhala.

GKS odpowiedział celnym uderzeniem, ale na razie groźniejsze Podhale w tej tercji.

Oglądamy mniej akcji w ofensywie, ale to wynika z ograniczonych sił. Nowotarżanie nie odpuszczają, GKS musi dobrze ustawiać się w obronie.

Kosowski zamraża krążek po akcji Różańskiego.

Gruszka na ławce kar, GKS w osłabieniu.

Gruszka uderza z lewego skrzydła, krążek w chwytaczce golkipera gości.

Tomasik płasko w parkan Kosowskiego z GKS-u.

Mniej okazji, więcej walki w tercji neutralnej. Czekamy na bramkę GieKSy, która da jej większy komfort.

Odpowiedź Podhala, Biezais trafia z bliska w golkipera GKS-u.

Themar (GKS) uderza z pierwszego krążka i obok bramki.

Teraz Podhale naciera, GKS musi zachować koncentrację w obronie.

• 21:05 min

Podhale zdobywa kontaktowego gola grając w przewadze.

Wanacki na ławce kar.

Druga tercja na start!

• 20:00 min

Koniec I tercji.

Krawczyk nad bramką!

Ajjj Malasiński blisko, zabrakło precyzji!

Najlepsza reklama hokeja to cios za cios, szybka zmiana akcji i dużo bramek! Zapraszamy na mecze w Satelicie!

Trwa wymiana ciosów, będą jeszcze bramki!

• 11:34 min

Kolejna bramka GieKSy! Już 3:1 po wykończeniu akcji przez Wronkę!

GKS podrażniony znów ruszył na rywali, szalony mecz pełen zwrotów akcji!

• 10:28 min

GKS znów wychodzi na prowadzenie po grze w przewadze! Tym razem krążek pakuje do siatki Themar.

• 10:13 min

Podhale niespodziewanie odpowiada trafieniem w osłabieniu po bramce Zapały od słupka.

Kara dla Biezaisa, GKS znów w przewadze!

Grof z GieKSy uderza w bark bramkarza z prawego skrzydła!

GieKSa wciąż w okolicach bramki Podhala, rywale zmuszani do błędów. To jest ten słynny, kanadyjski hokej, który wpaja GieKSie Tom Coolen!

GKS błyskawicznie wykorzystał przewagę liczebną na lodzie i udokumentował to bramką!

• 6:56 min

Goooool dla GieKSy! Łopuski po podaniu Rothli!

Jaśkiewicz z Podhala na ławce kar za podcięcie katowiczanina.

Podhale łapie rytm, Kosowski zmuszony zamrozić krążek.

W jednym ze starć ucierpiał Jakub Grof po stronie GieKSy! Tutaj nikt nie odpuszcza, kije pękają jak zapałki!

Teraz nie trafia Strzyżowski, GKS ciągle dominuje!

Kibice GieKSy przypominają także, że derby z Ruchem są już blisko!

"Katowice, Katowice GKS!" - po Satelicie słychać taki doping!

Podhale zepchnięte do własnej tercji obronnej, GKS miał 3 dobre okazje, napiera na rywali!

Fraszko z ostrego kąta kończy akcję GieKSy strzałem w bramkarza!

Od razu akcja Martinki lewym skrzydłem i płaski strzał, tym razem obroniony przez golkipera Podhala!

Zaczynamy!

• Wyjechali na taflę, emocje sięgają zenitu! Znów liczna grupa kibiców przybyła na mecz TAURON KH GKS-u!

• Sędziowie już w rozjeździe, dzielą nas sekundy od rzucenia krążka na lód!

• Hokeiści już w szatniach, za chwilę wyjadą na lód i nastąpi oficjalne powitanie!

• Obie ekipy zgromadziły dotąd 18 punktów w PLH.

• Podhale spotkało się z GKS-em w sparingu przedsezonowym. GKS był górą 6:2.

• Trójkolorowi będą pewnie chcieli zagrać dla swojego kapitana Tomasza Malasińskiego, któremu urodziło się dziecko!

• Katowiczanie powalczą o trzecie miejsce, ale Podhale też ma chrapkę na zwycięstwo i pogoń za czołówką. Top będzie zacięty, wyrównany mecz i zdecydują pewnie te słynne detale.

• W ostatnim meczu GieKSa rozgromiła na wyjeździe Polonię Bytom 8:3.

• Witamy z Satelity, gdzie czwarta GieKSa zagra z piątym Podhalem!