• Themar (6)
  • Wronka (5)

SMS PZHL Katowice: Zawalski (Prokop) - Bizacki, Klocek, Jarosz, Rybak Michał, Bernacki - Noworyta, Kołodziej, Rybak Maciej, Jóźwik, Sołtys - Kot, Malczewski, Worwa, Wałęga, Brynkus - Bednarz, Kamieniecki, Mazurkiewicz, Luszniak, Kamiński.

GKS Katowice: Studziński (Berggruen) - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rothla, Strzyżowski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar oraz Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

W meczu 7. kolejki PLH rozgrywanej awansem TAURON KH GKS Katowice pewnie pokonał SMS PZHL U20 Katowice.

Od początku na tafli doszło do prawdziwej strzelaniny, z której zwycięsko wyszli bardziej doświadczeni katowiczanie. Trójkolorowi już na początku zdobyli w niecałe dwie minuty trzy bramki za sprawą Patryka Wronki, Andreja Themara i Jessego Rothli  i na tablicy wyników po niespełna ośmiu minutach pojawił się wynik 3:0.

Młode „Orlęta” nie dawały jednak za wygraną i zaskoczyły starszych rywali trafieniem w 12. minucie po akcji Kamila Wałęgi. Odpowiedź GieKSy była jednak natychmiastowa. Czwartą bramkę zdobył błyskawicznie, po niespełna minucie Dariusz Gruszka, pieczętując okazałe zwycięstwo w tej tercji.

W drugiej partii obie ekipy skupiały się na szczelnej defensywie, jednak tę odsłonę wygrał także GKS mimo pressingu ambitnej młodzieży z SMS-u. W ostatniej akcji, tuż przed syreną, na dwójkową kontrę zdecydował się Radosław Sawicki z Bartoszem Fraszko i ten pierwszy zdobył gola z najbliższej odległości.

Trzecia odsłona to już popis strzelecki katowickiej drużyny, która zaaplikowała swoim rywalom aż sześć bramek, czego efektem był wynik dwucyfrowy po stronie zdobytych bramek dla podopiecznych Toma Coolena. W następnym meczu TAURON KH GKS zmierzy się u siebie w piątek z Automatyką Gdańsk.

• 60:00 min

• 59:16 min

Mamy jedenaste trafienie za sprawą Rąpały!

• 58:57 min

Themar po indywidualnej akcji daje nam dwucyfrową ilość bramek.

Spotkanie zbliża się do końca.

GKS atakuje w przewadze po karze Luszniaka.

• 49:42 min

Jest i dziewiąta bramka, GKS wrzucił piąty bieg! Fraszko płaskim strzałem podwyższa prowadzenie!

• 47:22 min

Ósmy gol dla GKS-u, tym razem zdobyty w przewadze! Znów Malasiński!

Na ławce kar Michał Rybak.

Rzut karny dla GKS-u, ale nie wykorzystuje go Majoch.

GieKSa kontroluje to spotkanie, ale młodzież z SMS-u ambitnie walczy i nie składa broni.

Wronka wędruje na ławkę kar.

• 44:29 min

Ekspresowe podwyższenie prowadzenia i mamy siedem bramek! Tym razem Malasiński umieszcza krążek w siatce.

• 44:07 min

Szósta bramka dla GKS-u po bramce Krawczyka!

Ostatnia tercja przed nami!

• 40:00 min

Koniec II tercji.

• 39:59 min

Piąta bramka dla GKS-u w ostatnich sekundach po dwójkowej akcji Sawickiego i Fraszki.

Walka na lodzie trwa, jednak wciąż bez bramek. Przed chwilą zamieszanie pod bramką Studzińskiego, jednak golkiper GieKSy zamroził krążek.

Druga tercja dobiega końca, wciąż bez goli.

W drugiej tercji więcej starć i lepiej spisują się defensywy obu drużyn, na razie bez bramek.

Strzał spod niebieskiej linii Rąpały odbija się od klatki piersiowej bramkarza i "gumę" przejmują rywale.

Przed szansą Gruszka, ale nie trafił czysto w krążek tuż przed parkanami golkipera SMS-u.

Ostra walka na tafli, w wyniku zderzenia z rywalem Malasiński stracił kask z głowy.

Majoch wędruje na ławkę kar.

Na lodzie teraz niewiele strzałów, SMS skutecznie się broni.

Druga tercja wystartowała!

• 20:00 min

Koniec I tercji.

Mecz na razie pod kontrolą katowiczan, choć na pewno chluby nie przynosi stracona bramka już w pierwszej tercji.

Kara dla katowiczan za nadmierną ilość graczy na lodzie.

Kara dla Nowaka z GieKSy.

GieKSiarze podrażnieni po straconej bramce, ruszyli na rywala z chęcią zdobywania kolejnych goli.

• 12:14 min

Jest czwarta bramka dla GKS-u! Gruszka nie daje szans bramkarzowi SMS-u.

• 11:25 min

Młodzi hokeiści SMS-u odpowiadają bramką po płaskim strzale przy prawym słupku.

GKS imponuje skutecznością, a juniorzy oddali tylko jeden niebezpieczny strzał za sprawą Wałęgi obok bramki.

• 7:19 min

Rothla z najbliższej odległości i mamy trzy bramki!

• 6:19 min

Themar dokłada trafienie!

• 5:41 min

Wronka daje prowadzenie GieKSie!

Młodzi hokeiści zepchnięci przez GieKSę do defensywy, bronią się we własnej tercji.

Czas start!

• Studziński zadebiutuje w lidze.

• Katowiczanie wygrali pierwsze dwa mecze z Orlikiem i Unią.

• Drużyna SMS-u nie wygrała jeszcze żadnego spotkania, traktuje występy w PLH jako poligon doświadczalny.

• Witamy z Satelity, za chwilę GKS zagra w ramach 7. kolejki z SMS-em.