• Sawicki (12)
  • Strzyżowski (11)

KS Naprzód Janów: Niemczyk (Elżbieciak) - K. Charousek, Musioł, Indra, J. Charousek, Adamus - Potehin, Żywiołek, Stokłosa, Seda,Rajski - Kosakowski, Kurz, Stachura, Słodczyk, Jaros - Sarna, Kuli, Sroka, Pohl, Piper.

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar - Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

Nasz zespół przystępował do meczu w roli faworyta, ale jasne było, że o wygraną w derbach nie będzie łatwo. Wyniki takich spotkań to przecież nie tylko wykładnia umiejętności obu ekip, ale także – w wyjątkowym stopniu – ich determinacji, ambicji i zaangażowania.

O tym, że w Janowie może być ciężko o punkty przekonaliśmy się bardzo szybko. Gospodarze w 8. i 9. min. zdobyli dwie bramki i sensacyjnie objęli prowadzenie. Nasz zespół wcale nie załamał się takim obrotem spraw i odpowiedź była równie szybka. Jeszcze w pierwszej tercji do wyrównania doprowadzili Marek Strzyżowski i Radosław Sawicki.

Od tego momentu GieKSa zaczęła udowadniać swą wyższość. W drugiej tercji osiągnęliśmy już znaczącą przewagę. Kolejne gole dokładali Jesse Rohtla (dwa razy) i Jakub Wanacki, a po kolejnej przerwie strzelecki festiwal kontynuowali Tomasz Malasiński, Oskar Krawczyk i Lukas Martinka. Tuż przed końcem wynik na 9:3 dla GKS-u ustalił Strzyżowski. W efekcie – mimo nerwowego początku – TAURON KH GKS dość pewnie wygrał derby Katowic.

Zła informacja dotyczy Mikołaja Łopuskiego, który jeszcze w pierwszej tercji doznał kontuzji i musiał udać się na badania. Naszemu zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W PHL teraz przerwa związana ze zgrupowaniem kadry. Kolejny mecz GieKSy 3 października. Tego dnia podejmiemy w „Satelicie” JKH GKS Jastrzębie.

• A 3.10 zapraszamy do "Satelity" na mecz z JKH

Koniec! Wygrywamy derby Katowic

Kolejny gol Strzyżowskiego. Mamy to!

Lukas Martinka zdobywa 8. bramkę dla GKS-u. Brawo!

10 minut do końca spotkania. GieKSa stwarza kolejne okazje bramkowe

Gol Oskara Krawczyka. Pewnie dążymy do wygranej!