LOTOS PKH Gdańsk

• Vitek (3)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar - Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

LOTOS PKH Gdańsk: Gorodetsky (Zgrzebnicki) - Bilcik, Dolny, Steber, Polodna, Pesta - Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusenko - Kantor, Wysocki, Strużyk, Rompkowski, Marzec - Maciejewski, Szczerbakow, Różycki, Wrycza

TAURON KH GKS Katowice w wielkim stylu przywitał się ze swoją publicznością. W pierwszym meczu w roli gospodarza w „Satelicie” rozbił drużynę z Gdańska i wciąż jest niepokonany w tym sezonie.

Mecz z MH Automatyką poprzedziła efektowna prezentacja, podczas której hokeiści Toma Coolena oficjalnie przywitali się z licznie przybyłą publicznością na trybunach. Chwilę później pierwsze piątki pojawiły się na tafli i po trzech minutach gry nieoczekiwanie prowadzenie objęli gdańszczanie po celnym strzale Josefa Vitka z dalszej odległości. Z każdą kolejną minutą to jednak katowiczanie przejmowali inicjatywę. W 7. minucie świetnym podaniem do Tomasza Malasińskiego popisał się Marek Strzyżowski, a nasz kapitan mocnym strzałem wyrównał stan meczu. Minęło raptem sześć minut, a Malasiński przechwycił krążek w środkowej tercji i był sam na sam z bramkarzem, jednak został nieprzepisowo zatrzymany i sędzia podyktował rzut karny. Chwilę później „Malaś” wykorzystał okazję, posyłając krążek między parkanami bramkarza gości. Na dwie minuty przed końcem pierwszej tercji na listę strzelców wpisał się Strzyżowski, który trafił mocnym strzałem z bliskiej odległości.

Druga tercja przyniosła kibicom zgromadzonym w Satelicie wiele radości, bowiem katowiczanie urządzili prawdziwy festiwal strzelecki. Dwie minuty po wznowieniu gry Piękny strzał oddał Andrej Themar. To był początek kanonady naszej drużyny. W 24. minucie dwójkową akcję Jakub Grof - Tomasz Malasiński wykończył ten drugi, który tym samym ustrzelił hat-tricka. Nie minęły kolejne 120 sekund, a wynik podwyższył Dominik Nahunko. W drugiej tercji trafił nie kto inny jak Malasiński, ustalając wynik na 7:1.

Trzecia tercja rozpoczęła się od trafienia Mikołaja Łopuskiego, który wykorzystał zamieszanie pod bramką Automatyki. Kolejne bramki już nie padły, ale katowiczanie do samego końca kontrolowali przebieg spotkania i odnieśli zasłużone, czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Koniec spotkania w Satelicie! Czwarte zwycięstwo!

Tempo zmalało, ale kontrolujemy wydarzenia na tafli.

Świetne zagranie Łopuskiego do Grofa, ale wynik nie ulega zmianie.

Wyszliśmy z podwójnego osłabienia obronną ręką. teraz gramy 4 na 5.

Trudny moment naszej drużyny. Na ławce kar Nahunko i Wanacki. Gramy 3 na 5.

Na ławkę kar wędruje też Bogusław Rąpała.

Ponownie gramy w przewadze. Cały czas nadajemy ton grze.

I mamy ósmą bramkę! Tym razem Mikołaj Łopuski wykorzystuje zamieszanie pod bramką.

Gramy w przewadze. Na ławce kar zasiada Petr Polodna.

Zaczynamy ostatnią część meczu.

• Przypominamy, że tuż po meczu na kibiców pod Satelitą czeka autokar, który zawiezie ich na Bukową, gdzie o 20.45 rozpocznie się mecz z Chrobrym Głogów.

• TAURON KH GKS dominuje dzisiaj na tafli. Czy uda się zakończyć mecz dwucyfrówką?

Koniec drugiej tercji. Świetna gra i prowadzenie naszego zespołu.

Faul Kantora i gramy czterech na czterech.

Gramy w osłabieniu. Na ławce kar Łopuski.

Obie drużyny próbowały oddać strzały, ale gra toczy się głównie w środkowej tercji lodowiska.

Tempo nieco zmalało, ale to ciągle nasza drużyna ma inicjatywę.

Całkowita dominacja GieKSy na lodzie. Rywale z Gdańska nie są w stanie wyprowadzić krążka do tercji obronnej naszej drużyny.

Przez 17 sekund graliśmy w podwójnej przewadze. To wystarczyło, by ustawić "zamek" i strzelić siódmą bramkę.

Strzał Cakajika, ale minimalnie niecelny.

Gramy w przewadze!

Minęły niespełna kolejne dwie minuty i mamy już 6:1. Niemal każda akcja GieKSy kończy się teraz bramką!

Co się dzieje w Satelicie! Kolejna piękna akcja GieKSy i bramka Malasińskiego. Hat-trick Kapitana!

Gooooooool! Powiększamy prowadzenie! Andrej Themar pewnym strzałem powiększa prowadzenie!

Blisko podwyższenia Sawicki, ale jego strzał tuż obok bramki.

Początek drugiej części spotkania. Liczymy na kolejne bramki trójkolorowych.

Podwyższamy prowadzenie! Celne trafienie Strzyżowskiego.

Bartosz Fraszko zdecydował się na strzał, ale pewna interwencja bramkarza gości.

Świetna dwójkowa akcja Łopuski - Wronka, ale nie zdołaliśmy oddać celnego strzału.

Teraz na ławce kar zasiadł Andrej Themar.

Ponownie Malasiński! Tym razem nasz kapitan wykorzystał rzut karny, po tym jak został nieprzepisowo zatrzymany w sytuacji sam na sam.

Marzec oddaje mocny strzał, ale nie zaskakuje on Kamila Kosowskiego. Niestety będziemy grać w osłabieniu. Na ławce kar Jakub Grof.

Gramy w pełnym zestawieniu. Patryk Wronka objechał bramkę i oddał strzał, ale wynik bez zmian.

Gramy w osłabieniu. Kara dla Łopuskiego.

Goool dla GieKSy! Świetne podanie Marka Strzyżowskiego do Tomasza Malasińskiego i nasz kapitan pewnym strzałem umieszcza krążek w siatce.

Tym razem Mikołaj Łopuski z najbliższej odległości, ale bramkarz znów górą.

Mocne uderzenie Jessego Rohtli, ale krążek ląduje w rękawicy bramkarza.

Goście obejmują prowadzenie strzałem z dalszej odległości.

Pierwsze próby ataku na bramkę Automatyki nie przynoszą skutku bramkowego.

Zaczynamy pierwszy domowy mecz w Satelicie!

• Niezwykle efektowna prezentacja. Liczymy, że podobnie katowiczanie zaprezentują się na tafli Satelity w tym sezonie.

• Rozgrzewka dobiegła końca. Za chwilę prezentacja GieKSy!

• Oba zespoły już na rozgrzewce. Oficjalna prezentacja GieKSy o 18.20. Pierwszy gwizdek 10 minut później.

• Wybiła 17.30, a więc godzina w której otwieramy dla Was Satelitę!

• W oczekiwaniu na mecz zachęcamy do obejrzenia odcinka programu #całaGIEKSArazem w którym naszym gościem był Patryk Wronka.

• Do tej pory katowiczanie są niepokonani w PHL. Na inaugurację sezonu wygrali po serii rzutów karnych z PGE Orlikiem Opole 4:3, a następnie rozbili Unię Oświęcim 6:1 oraz SMS PZHL Katowice 11:1. Jaki wynik padnie dzisiaj?

• Spotkanie z MH Automatyką Gdańsk będzie pierwszym, w któym hokeiści Toma Coolena zagrają w roli gospodarza.

• Przed TAURON KH GKS Katowice czwarty mecz w tym sezonie.