(2:1, 1:0, 3:0)

SMS Sosnowiec

GKS Katowice: Berggruen (Grajewski) - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Sikora, Biały - Porejs, Krawczyk, Troszyn, Nahunko, Bogdziul - Barlock, Musioł, Łymański, Majoch, Lorek oraz Ozols, Peca, Jaworski, Bielec.

SMS Sosnowiec: Prokop (Buczek) - Zieliński, Gogoc, Podlipni, Filip, Krężołek - Bizacki, Noworyta, Sroka, Rybak, Zygmunt - Bednarz, Krok, Jóźwik, Anklewicz, Śmieszek - Kamieniecki, Gruszczyk, Sołtys, Wałęga, Worwa.

Hokeiści TAURONU KH GKS Katowice po raz piąty w sezonie pokonali drużynę SMS-u PZHL Sosnowiec. Tym razem w "Satelicie" strzelili rywalom sześć bramek.

Pierwsze sekundy meczu należały do uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego, którzy ambitnie rozpoczęli spotkanie i dość długo gościli w tercji obronnej GieKSy. Gdy jednak w trzeciej minucie bramkę dla naszego zespołu strzelił Jakub Jaworski wydawało się, że hokeiści Jacka Płachty przejęli kontrolę nad spotkaniem. Rzeczywiście tak było, jednak chwila nieuwagi kosztowała nas stratę bramki po trafieniu Michała Rybaka. TAURON KH GKS na prowadzenie powrócił w 17. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Martins Porejs.

W drugiej tercji katowiczanie również byli stroną dominującą. Strzały na bramkę oddawali m.in. Marek Strzyżowski, Marcin Biały czy Daniel Bogdziul. Wynik podwyższył jednak Władysław Troszyn, który w 38. minucie wykorzystał doskonałe podanie Kamila Sikory i z bliskiej odległości pokonał bramkarza rywali.

Trzecia tercja upłynęła pod znakiem dominacji GieKSy, a zwieńczeniem tego były trzy bramki strzelone w końcówce spotkania. Najpierw wynik podwyższył Dorian Peca, minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał Jewhen Łymański, a 11 sekund później wynik na 6:1 ustalił Kamil Sikora.

Koniec! Pewne zwycięstwo GieKSy. Brawo!

Mecz zakończy sę zwycięstewm GieKSy, ale nasi hokeiści ciągle chcą zdobyć kolejną bramkę.

Ależ wznowienie! Szybko przejęliśmy krążek i wyprowadziliśmy akcję, którą zakończył Kamil Sikora!

Jeszcze jedna bramka. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Jewhen Łymański.

Gooool! Peca wykorzystuje podanie od Lorka i mamy 4:1!

Mocny strzał Porejsa, ale Prokop łapie krążek.

Wynik ciągle bez zmian, choć nasi hokeiści mieli kilka okazji do zmiany rezultatu.

Łymański bliski podwyższenia wyniku, ale bramkarz rywali mrozi krążek. Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze.

Na ławkę kar wędruje Bruno Śmieszek.

Wynik bez zmian, ale to GieKSa ma teraz zdecydowaną przewagę. Trzeba to wykorzystać.

Wyszliśmy z opresji. Gramy w pełnym zestawieniu.

Niestety, przez chwilę gramy w podwójnym osłabieniu. Na ławce siada Ryan Barlock.

Zaczynamy ostatnią tercję meczu.

• Przed nami trzecia teracja meczu. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy jeszcze podwyższą rezultat.

Koniec drugiej części spotkania.

Maciej Bielec zasiada na ławce kar. Gramy w osłabieniu.

Gool dla GieKSy! Doskonałe podanie od Kamila Sikory wykorzystuje Władysław Troszyn, który strzela obok bramkarza.

Strzyżowski sam na sam z bramkarzem, ale nieczysto trafia w krążek.

Ozols miał idealną okazję do podwyższenia prowadzenia GieKSy, ale krążek w ostatniej chwili odbija bramkarz gości.

Rywale ponownie grają w osóabieniu.

Wynik ciągle bez zmian, choć uwidoczniła się wyraźna przewaga naszego zespołu.

Świetna szansa Białego, ale nasz zawodnik nieczysto uderzył w krążek.

Kary dla Zygmunta i Pecy. Gramy 4 na 4.

Groźna akcja SMS-u, ale Barlock wybija krążek poza naszą trecję obronną.

Mocny strzał Porejsa, ale krążek zatrzymuje się na parkanach bramkarza SMS-u.

Zaczynamy drugą tercję spotkania.

• We wtorek kolejne emocje z GieKSą! Tym razem siatkarze pojawią się w Spodku i zagrają z LOTOSEM Treflem Gdańsk.

Koniec pierwszej części spotkania.

Na ławkę kar powędrował Jakub Worwa.

W starciu pod naszą bramką ucierpiał obrońca SMS-u Maksymilian Bednarz. Mamy nadzieję, że to nic poważnego.

Wychodzimy na prowadzenie po efektownym strzale Martinsa Porejsa.

Gool dla GieKSy!

Przewaga GieKSy, kilka strzałów, ale wciąż brakuje skuteczności. Potężnym strzałem popisał się m.in. nasz niwy zawodnik - Kalvis Ozols.

Wyrównany fragment spotkania. Więcej szans mieli katowiczanie, ale wynik pozostaje bez zmian.

Szansa Bogdziula, ale obrońcy SMS-u blokują jego strzał.

Gol dla SMS-u. Rywale wykorzystali chwilę dekoncentracji naszego zespołu i wyrównują stan spotkania.

SMS długo zamknięty w swojej tercji, jednak kolejna bramka dla GieKSy nie pada.

Mocny strzał Jarosława Lorka, ale bramkarz rywali interweniował w ostatniej chwili.

Goool dla GieKSy! Wynik spotkania otwiera Jakub Jaworski, który strzałem z bliskiej odległości pokonuje bramkarza rywali.

Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego ambitnie rozpoczęli spotkanie i to oni przeważają w pierwszych momentach meczu.

Zaczynamy!

• Zespoły zjechały już z lodu. Czas na kosmetykę tafli.

• Trwa rozgrzewka obu zespołów w "Satelicie".

• W tym sezonie już czterokrotnie mierzyliśmy się z sosnowieckim zespołem. W sezonie zasadniczym pokonaliśmy rywali 4:1 i 4:2. Rywalizując w grupie słabszej wygraliśmy 4:0, a w ostatnim meczu tuż przed przerwą świąteczną zwyciężyliśmy aż 7:0. Liczymy, że i tym razem nasz zespół pokaże swoje umiejętności i strzeli efektowne bramki.

• Drużyna TAURONU KH GKS Katowice podejmuje w "Satelicie" uczniów SMS-u PZHL Sosnowiec.

• Zapraszamy na relację live z meczu 33. kolejki Polskiej Hokej Ligi.