• Semorad (27)
  • Makrov (21)

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Krawczyk, Strzyżowski, Peca, Lorek - Porejs, Ozols, Troszyn, Bogdziul, Biały - Rąpała, Olearczyk, Łymański, Sikora, Bielec - Sawicki, Musioł, Jaworski, Majoch, Szewczyk.

GKS Tychy: Zigardy (Kosowski) - Kubos, Zatko, Makrov, Kristek, Kolusz - Bryk, Kotlorz, Witecki, Semorad, Bepierszcz - Kolarz, Ciura, Jeziorski, Galant, Vitek - Pociecha, Horzelski, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński.

Czwarte starcie play off TAURONU KH GKS Katowice z GKS-em Tychy zakończyło się czwartym zwycięstwem wicemistrzów Polski. Tym samym tyszanie awansowali do półfinału, a w Katowicach sezon 2016/2017 dobiegł końca.

Goście rozpoczęli mecz z mocnym postanowieniem szybkiego wyjścia na prowadzenie i przez większość pierwszej tercji byli stroną przeważającą. Wprawdzie Stefan Zigardy również musiał interweniować m.in. po dwóch indywidualnych akcjach Radosława Sawickiego czy strzałach Kalvisa Ozolsa i Ryana Barlocka, ale zdecydowanie więcej pracy miał Matus Kostur. Katowicki golkiper na tyle dobrze strzegł bramki, że na przerwę obie drużyny zjeżdżały przy bezbramkowym remisie.

Nie minęła minuta od wznowienia gry, a tyszanie wyszli na prowadzenia. Andrej Makrov wykorzystał błąd defensora GieKSy, przejął krążek i samotny rajd zakończył umieszczając krążek w siatce. Podopieczni Jacka Płachty rzucili się do odrabiania strat i mieli ku temu kilka okazji (m.in. Daniel Bogdziul, Kalvis Ozols, Marcin Biały czy Jarosław Lorek). Niestety skuteczniejsi byli goście, którzy jeszcze dwukrotnie znaleźli sposób na pokonanie Kostura. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Jan Semorad i Mateusz Bepierszcz.

W ostatnich dwudziestu minutach gry, goście kontrolowali sytuację na lodzie. Tempo meczu nieco spadło, choć hokeiści TAURONU KH GKS Katowice ambitnie dążyli do zdobycia honorowego gola. Skuteczniejsi w tym aspekcie byli tyszanie, a konkretnie Jarosław Rzeszutko,  który ustalił wynik spotkania na 4:0.

Koniec meczu. Dla nas koniec sezonu, tyszanie awansują do półfinału.