• Sordon (23)
  • Meidl (3)

GKS Katowice: Studziński (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Malasiński - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Strzyżowski oraz Zieliński, Nahunko, Majoch, Krawczyk.

PGE Orlik Opole: Trianichev (Kieler) - Bychwski, Sordon, Przygodzki, Szydło, Lorek - Latal, Zatko, Meidl, Hoog, Baranyk - Sznotala, Kostek, Gorzycki, Stopiński, Kisielewski oraz Wąsiński, Gawlik, Demianiuk.

W meczu 12. kolejki, inaugurującej zmagania w drugiej rundzie sezonu zasadniczego TAURON KH GKS Katowice podejmował PGE Orlika Opole. Podobnie jak na inaugurację sezonu tak i tym razem mecz był bardzo wyrównany.

Początek meczu w Satelicie był zacięty, ale już w trzeciej minucie na prowadzenie wyszli goście, którzy wykorzystali grę w przewadze. Na odpowiedź katowiczan nie trzeba było jednak długo czekać. W 6. minucie świetne podanie Jakuba Wanackiego otwarło drogę do bramki Markowi Strzyżowskiemu, który pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później GieKSa już była na prowadzeniu, po celnym strzale Andreja Themara. W kolejnych minutach pierwszej tercji hokeiści Toma Coolena dominowali na tafli, ale nie zdołali podwyższyć wyniku spotkania.

Na początku drugiej tercji TAURON KH GKS znów złapał karę i ponownie rywale wykorzystali nasze osłabienie. Od tego momentu zespół z Opola radził sobie coraz odważniej, aż do 36. minuty. Wówczas Andrej Themar wyszedł sam na sam przeciwko bramkarzowi PGE Orlika, ale został sfaulowany, co oznaczało rzut karny. Nasz napastnik pewnie ominął rywala i celnym strzałem ponownie dał prowadzenie GieKSie.

Pierwsze minuty trzeciej tercji również należały do gości z Opola, którzy w 44. minucie objęli prowadzenie 4:3. GKS rzucił się do odrabiania strat i po trzeciej w meczu bramce Andreja Themara doprowadził do stanu 4:4. W ostatnich minutach nasz zespół miał kilka okazji, by strzelić decydującego gola, ale ostatecznie trzeba było rozegrać dogrywkę.

Niestety, w doliczonym czasie gry rywale wyprowadzili ostateczny cios i w 62. minucie zapewnili sobie zwycięstwo w Satelicie.

Koniec meczu po celnym strzale rywali.

Zaczynamy dogrywkę!

Koniec regulaminowego czasu gry. Przed nami dogrywka!

Wielkie emocje w Satelicie, ale wynik wciąż bez zmian. Będzie dogrywka?

Próbujemy strzelić decydującą bramkę, ale wynik wciąż remisowy.

Iskrzy na tafli. Zatko brutalnie uderza Malasińskiego i wędruje na ławkę kar.

Gramy w przewadze tylko 6 sekund i Andrej Themar pewnym strzałem doprowadza do remisu!

Próbujemy doprowadzić do remisu, ale to Orlik ciągle na prowadzeniu.

Rywale wykorzystują grę w przewadze na 7 sekund przed końcem kary Gruszki.

Łapiemy kolejną karę. Do boksu powędrował Dariusz Gruszka.

Rywale znów otwierają tercję celnym strzałem.

Rozpoczynamy ostatnią tercję spotkania.

Strzyżowski siedział na ławce kar, ale udało nam się obronić. Niestety, tym razem do boksu wędruje Łopuski.

Themar wychodzi sam na sam, jest faulowany i sędzia dyktuje rzut karny. Nasz napastnik pewnie mija bramkarza i strzela do bramki!

Gra mocno się wyrównała i toczy się głównie w środkowej tercji tafli.

Fraszko aktywny pod bramką Orlika, ale rezultat wciąż nie ulega zmianie.

Groźny strzał Martinki wyłapany przez bramkarza rywali.

Okres przewagi Orlika, który miał kilka groźnych sytuacji.

Niestety. Rywale wykorzystują po raz kolejny grę w przewadze.

Themar na ławce kar. Bronimy się.

Zaczynamy drugą część spotkania!

Wronka strzelał z bliskiej odległości, ale niestety niecelnie.

Łopuski blisko podwyższenia wyniku, ale bramkarz Orlika w ostatniej chwili odbija krążek.

Niestety, nie udało się wykorzystać przewagi.

Po raz pierwszy w dniu dzisiejszym zagramy w przewadze.

Liczne okazje GieKSy do zwiększenia prowadzenia, ale wynik bez zmian.

GieKSa póki co dominuje na tafli i potwierdza to kolejnym trafieniem!

Gol dla GieKSy! Świetne podanie Jakuba Wanckiego do Marka Strzyżowskiego, a ten pokonuje rywala!

Strzyżowski nie trafia z najbliższej odległości. Duże zamieszanie pod bramką rywali.

Goście wykorzystują grę w przewadze i otwierają wynik spotkania.

Bogusław Rąpała łapie pierwszą karę w meczu.

Pierwsza okazja GieKSy. Cakajik zagrywa do Łopuskiego, ale ten uderza ponad bramką.

Zaczynamy mecz z PGE Orlikiem Opole!

• Trwa pielęgnacja tafli przed pierwszym gwizdkiem spotkania.

• Obie drużyny już rozpoczęły rozgrzewkę. Początek spotkania za pół godziny!

• PGE Orlik Opole jest na miejscu 8.

• Po pierwszej rundzie TAURON KH GKS zajmuje 4. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

• Autorem decydującego trafienia był Andrej Themar.

• Mecz w Opolu zakończył się zwycięstwem GieKSy 4:3 po rzutach karnych.

• W "Satelicie" zmierzą się z PGE Orlikiem Opole, którego pokonali na inaugurację rozgrywek.

• Hokeiści TAURON KH GKS Katowice rozpoczynają drugą rundę rozgrywek.