• Wronka (26)
  • Malasiński (23)

PGE Orlik Opole:

GKS Katowice: Studziński (Berggruen) – Kowalówka, Wanacki, Rohtla, Malasiński, Strzyżowski – Krawczyk, Rapała, Łopuski, Sawicki, Wronka – Martinka, Cakajik, Majoch, Rutkowski, Fraszko – Nowak, Łymański, Nahunko.

To był pierwszy sparing GieKSy rozegrany na polskich lodowiskach. Za naszym zespołem były bowiem dotąd tylko trzy mecze testowe rozegrane w Zwoleniu. Spotkanie w Opolu zapowiadało się o tyle ciekawie, że to właśnie PGE Orlik będzie naszym pierwszym ligowym rywalem.

TAURON KH GKS przystąpił do meczu bez kilku zawodników (Dariusz Gruszka, Kamil Kosowski, Mateusz Zieliński, Patryk Krężołek). W składzie pojawił się za to testowany obrońca Arkadiusz Nowak (MH Automatyka Gdańsk).

Mecz przyniósł mnóstwo emocji i aż 11 bramek. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie różnicą dwóch goli. GKS grał jedna niezwykle ambitnie. W trzeciej tercji nasz zespół doprowadził do wyrównania, a w samej końcówce zapewnił sobie wygraną.

Już 29 sierpnia kolejny sparing, a naszym rywalem będzie JKH GKS Jastrzębie.