• Malasiński (14)
  • Wanacki (8)

Słowacja U20: Durny (Kostelny) - Hilek, Svarc, Vaclav, Cacho, Vybiral - Matejovic, Krempasky, Mesaros, Jasko, Vasas - Hedera, Fereta, Smolka, Bjaloncik, Marcinek - Dlapka, Kuna, Kundrik, Smida Mirilović - Hrabcak

GKS Katowice: Studziński (Kosowski) - Martinka, Rąpała, Gruszka, Rohtla, Malasiński - Zieliński, Cakajik, Wronka, Sawicki, Łopuski - Kowalówka, Wanacki, Strzyżowski, Rutkowski, Fraszko - Krawczyk, Nahunko, Majoch, Łymański

W swoim drugim meczu podczas Memoriału Pavla Zabojnika w Zwoleniu TAURON KH GKS Katowice po dobrym spotkaniu pokonał reprezentację Słowacji do lat 20.

Katowiczanie rozpoczęli mecz zdecydowanie lepiej, niż pierwsze starcie w Zwoleniu z HC Frydek-Mistek. GieKSa od początku ruszyła do ataku i stwarzała liczne sytuacje w tercji Słowaków. Swoje szanse mieli Patryk Wronka i Lukas Martinka, ale jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Jakub Wanacki. Obrońca naszego zespołu otrzymał podanie od Wronki i popisał się świetnym strzałem ze znacznej odległości. Niestety, kilka minut później rywale wykorzystali grę w przewadze i doprowadzili do remisu. Odpowiedź GKS-u była jednak natychmiastowa. Świetne podanie Jesse Rohtli do Tomasza Malasińskiego otworzyło naszemu kapitanowi szansę do zdobycia bramki, której nie zmarnował. W 18. minucie okazję do powiększenia prowadzenia miał Wronka, ale bramkarz rywali zdołał wybić krążek poza taflę.

Doskonale rozpoczęła się druga tercja spotkania. Już w 48. sekundzie świetną akcją popisało się trio Dariusz Gruszka, Tomasz Malasiński i Jesse Rothla. Ten ostatni oddał celny strzał z najbliższej odległości. W kolejnych fragmentach tej części spotkania bramki już nie padły, choć świetną sytuację miał m.in. Bartosz Fraszko.

Dobre otwarcie GieKSa zanotowała również w trzeciej tercji. Patryk Wronka doskonale wyłożył krążek Mikołajowi Łopuskiemu, a ten z dwóch metrów pokonał bramkarza rywali. Nieco nerwowo zrobiło się w kolejnych minutach. 49 sekund po golu naszego zespołu Słowacy przeprowadzili składną akcję i zdobyli bramkę. Cztery minuty później było już 4:3 po kolejnym udanym zagraniu naszych południowych sąsiadów. W kolejnych fragmentach meczu wszystko wróciło do normy i to katowiczanie byli stroną dominującą, jednak wynik nie uległ już zmianie, choć bliscy zdobycia gola byli Marek Strzyżowski i ponownie Jesse Rohtla.

W sobotę na zakończenie udziału w Memoriale Pavla Zabojnika TAURON KH GKS Katowice zagra ze słowackim HC 07 Detva.

• 46:24 min

Bramka kontaktowa dla Słowacji.

• 42:19 min

Słowacy zdobywają drugą bramkę po składnej akcji.

• 41:30 min

Kolejna świetna akcja GKS-u. Wronka wyłożył krążek Łopuskiemu, a ten trafia z najbliższej odległości!

• 20:48 min

Świetne otwarcie drugiej tercji! W 48 sekundzie bramkę zdobywa Rohtla po doskonałej akcji Gruszki i Malasińskiego

• 14:15 min

Szybka odpowiedź GieKSy! Składna akcja i bramka naszego kapitana!

• 13:03 min

Kontra Słowaków, którzy grali w przewadze.

• 8:44 min

Fantastyczna akcja w wykonaniu GieKSy. Efektownym strzałem popisuje się Jakub Wanacki i obejmujemy prowadzenie!