2-0
(1:0, 0:0, 1:0)

GKS Tychy: Zigardy (Kosowski) - Kubos, Zatko, Makrov, Kolusz, Kogut - Bryk, Kotlorz, Witecki, Semorad, Bepierszcz - Kolarz, Ciura, Jeziorski, Galant, Vitek - Pociecha, Horzelski, Woźnica, Rzeszutko, Bagiński.

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Krawczyk, Strzyżowski, Peca, Lorek - Porejs, Ozols, Troszyn, Bogdziul, Biały - Rąpała, Olearczyk, Łymański, Sikora, Bielec - Krok, Musioł, Jaworski, Majoch, Szewczyk.

Hokeiści TAURONU KH GKS Katowice stoczyli drugi pojedynek fazy play off na tafli tyskiego Stadionu Zimowego. Po raz kolejny górą byli zawodnicy GKS-u Tychy.

Podobnie jak w pierwszym meczu, początek spotkania był wyrównany i obaj bramkarze musieli wykazać się dużymi umiejętnościami, aby zachować czyste konto. Blisko zdobycia gola dla GieKSy byli Troszyn i Biały, ale to tyszanie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Adam Bagiński. Z czasem gospodarze osiągnęli lekką przewagę i Matus Kostur co rusz musiał stawać na wysokości zadania.

Druga odsłona meczu była równie zacięta jak pierwsza. Dodatkowo po faulu Miroslava Zatki na Macieju Bielcu, na tafli zrobiło się nerwowo i co rusz któryś z zawodników wędrował na ławkę kar. Doszło nawet do przepychanki pomiędzy Ryanem Barlockiem i Adamem Bagińskim, ale sędziowie błyskawicznie utemperowali obu hokeistów. Podopieczni Jacka Płachty najbliżsi wyrównania byli w 30. minucie spotkania, kiedy to kilkukrotnie próbowali pokonać tyskiego golkipera.

W ostatniej tercji zawodnicy częściej przebywali na ławkach kar. Mecz do samego końca był wyrównany, a gospodarze musieli drżeć o wynik do ostatnich minut. Niestety jedyną bramkę w tej odsłonie zdobył Michał Kotlorz i gospodarze wygrali ostatecznie 2:0.

Rywalizacja pomiędzy drużynami przenosi się do Katowic. Mecze w Satelicie odbędą się w sobotę i niedzielę o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia TUTAJ.

Koniec meczu. Stan rywalizacji play off 2:0 dla GKS-u Tychy.

Wycofanie gry do strefy neutralnej. Kostur w bramce.

Kostur zjeżdża z lodu

Zatko na ławce kar. Gramy w przewadze.

Ozols spod niebieskiej. Łapie Zigardy.

Ozols w boczną siatkę.

Czas bierze Jacek Płachta. Przez 1:22 będziemy grać z przewagą dwóch zawodników!

Drugi zawodnik gospodarzy na ławce kar.

Kara dla Mateusza Bepierszcza. Gramy w przewadze.

Strzał Bielca broni Zigardy.

Kary dla Ozolsa i Makrova.

• Amerykanin już dzisiaj nie zagra. Otrzymał karę 2+10 min.

Barlock na ławce kar.

Łymański strzela spod niebieskiej, ale Zigardy odbija krążek.

Tracimy gola w osłabieniu. Kostura pokonał Kotlorz.

Kolejna kara dla zawodnika GieKSy. Za grę wysokim kijem ukarany został Ozols.

Kara dla Ozolsa za spowodowanie upadku przeciwnika.

Nerwowo na lodzie, sędziowie wykluczają Kolarza i Lorka. Gramy 4 na 4.

Strzyżowski szarżował lewą stroną, ale krążek poza lodowiskiem.

Groźnie pod bramką GieKSy, ale katowicka defensywa spisuje się bez zarzutu.

Porejs wędruje na ławkę kar za opóźnianie gry.

Rozpoczynamy ostatnie 20 minut regulaminowego czasu gry.

• Spotkania tysko-katowickie budzą ogromne emocje. Już w sobotę i niedzielę o godzinie 18:00 zapraszamy do Satelity. Bilety są już w sprzedaży!

Bez goli w drugiej tercji.

Kostur ponownie górą. Tym razem po strzale Kolusza.

Kara dla Ozolsa.

Strzał Pociechy łapie Kostur.

Kara dla Porejsa, który nieprzepisowo zatrzymywał Bepierszcza.

Kary dla obu zawodników.

Gorąco na lodzie. Zwarli się Bagiński z Barlockiem, ale sędziowie nie dopuścili do walki.

Po okresie przewagi GieKSy, groźnie zaatakowali gospodarze.

Ogromne zamieszanie pod tyską bramką, ale bez gola.