3-0
(0:0, 0:0, 3:0)

LOTOS PKH Gdańsk

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Krawczyk, Strzyżowski, Peca, Lorek - Porejs, Ozols, Troszyn, Bogdziul, Biały - Rąpała, Olearczyk, Łymański, Sikora, Bielec - Krok, Musioł, Jaworski, Majoch, Szewczyk.

LOTOS PKH Gdańsk: Wiktowski (Kieler) - Josepher, Lehmann, Pesta, Rompkowski, Skutchan - Falk, Wachowski, Nasca, Kastel-Dahl, Gościński - Kantor, Dolny, Strużyk, Różycki, Marzec - Nowak, Leśniak, Szczerbakow, Wrycza, Volf.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego TAURON KH GKS podejmował drużynę MH Automatyki Gdańsk. Podobnie do poprzednich spotkań obu drużyn mecz zakończył się zwycięstwem hokeistów Jacka Płachty.

Mecz naładowany był emocjami od samego początku. Już w 30 sekundzie doszło do konfrontacji Marka Strzyżowskiego i Philippa Nasca, który zaowocował tym, że obaj zostali odsunięci od spotkania. W pierwszej tercji trwała wyrównana walka ze wskazaniem na nasz zespół, który miał zdecydowanie więcej szans do zdobycia bramki. Swoje okazje mieli Kalvis Ozols, Władysław Troszyn czy Daniel Bogdziul. Wszystkie celne strzały zostały jednak wyłapane przez bramkarza rywali. Nasza drużyna kilkukrotnie grała również w przewadze, jednak rywale skutecznie się bronili.

Obraz meczu nie zmienił się w drugiej tercji. Gdańszczanie dorównali tempem naszej drużynie. Obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko, jednak wciąż brakowało skuteczności i bramek w Satelicie.

Na zmianę rezultatu czekaliśmy dopiero do 45 minuty. Wówczas świetną akcją popisał się Troszyn, który zmylił bramkarza i podał krążek do Bogdziula. Ten pewnym strzałem trafił do pustej bramki rywali. W końcówce obie drużyny dążyły do zmiany rezultatu. Gdańszczanie próbowali odrobić stratę, a GieKSa chciała podwyższyć wynik. Udało się to w 58 minucie, gdy do pustej bramki trafił Kamil Sikora. Wynik meczu ustalił Bogdziul, który w ostatniej sekundzie trafił do pustej bramki.

Przed hokeistami TAURON KH GKS-u Katowice walka w play off z GKS-em Tychy. Początek rywalizacji do czterech zwycięstw już we wtorek, 21 lutego.

KONIEC! Wygrywamy ostatni mecz sezonu 3:0!

Gooool! W ostatniej sekundzie trafia Bogdziul do Pustej bramki!

Ostatnia minuta meczu!

Mamy drobny problem techniczny z pleksą. Trwają pracę nad usunięciem usterki. Do końca meczu pozostało półtorej minuty.

Czas dla drużyny z Gdańska.

Goooooool! Rywale wycofują bramkarza i do pustej bramki trafia Kamil Sikora!

Trzy minuty do końca. Umiejętnie sie bronimy.

Gdańszczanie próbują odrobić straty, ale bezskutecznie.

W boksie kar jest Wachowski.

Lehmann wędruje na ławkę kar.

GieKSiarze wyraźnie podwyższyć prowadzenie, ale wynik bez zmian.

Goool dla GieKSy! Dobre rozegranie akcji i do pustej bramki trafia Bogdziul!

Pusta bramka rywali, ale Bielec minął się z krążkiem.

Gramy w pełnym zestawieniu.

Już na początku otrzymujemy karę techniczną.

Ruszyła ostatnia tercja spotkania.

• Losy meczu rozstrzygną się w ostatniej części meczu czy potrzebna będzie dogrywka? A może rzuty karne?

Na tablicy wyników wciąż 0:0. Teraz gra toczy się głównie w środkowej części tafli, ale będziemy grać w osłabieniu. Karę otrzymał Lorek.

Tymczasem groźny strzał Skutchana, ale obok bramki.

Będziemy grać w przewadze. Na ławce kar wylądował Josepher.

Groźna akcja Skutchana, ale krążek mrozi Kostur.

Mamy teraz wizualną przewagę, jesteśmy w tercji gdańszczan, ale wciąż brakuje ostatniego strzału.

Gramy w przewadze - kara dla Rompkowskiego, choć to rywale byli bliscy zdobycia bramki.

Rywale przycisnęli, a do pustej bramki nie trafił Falk. Gramy w pełnym zestawieniu.

Gramy w osłabieniu. Na ławce kar Jaworski.

Próba Szewczyka, ale niecelna.

Początek drugiej odsłony.

• Mamy nadzieję, że w drugiej tercji nasz zespół rozwiąże worek z bramkami.

Koniec pierwszej tercji. Mieliśmy kilka okazji, graliśmy w przewadze, ale bramki jeszcze nie padły.

Najpierw próba Ozolsa, potem Bogdziula, ale wynik bez zmian.

Rompkowski na ławce kar.

Mocny strzał Porejsa, jednak łapie bramkarz Automatyki.

Na ławkę kar wędruje Lehmann. Kolejna szansa do zdobycia gola przed nami.

Znów gramy w przewadze, bowiem na ławce siedzi Szczerbakow. Mocnym strzałem popsiał się Ozols, ale Witkowski zamroził krążek.

Przez dwie minuty graliśmy w przewadze. Niestety, nie wykorzystaliśmy jej.

Łymański próbował z najbliższej odległości, ale bramkarz rywali parkanami wybija krążek.

Troszyn wjechał z krążkiem do bramki, ale ta się niestety przesunęła.

Intensywne wymiany z obu stron, jednak brakuje celnych strzałów.

Troszyn przejechał pod bramką Witkowskiego, ale nie zdążył oddac strzału.

Strzał Bogdziula również niecelny.

Na ławkę kar powędrował Jakub Jaworski. Mimo osłabienia GieKSa miała okazję wyjść na prowadzenie, ale dwójkowa akcja zakończyła się niepowodzeniem.

Strzyżowski otrzymał karę meczu za udział w bójce. Nasca łączną karę 25 minut.

Długa przerwa w grze i dyskusja obu drużyn z zawodnikami.

Minęło 30 sekund i już byliśmy świadkami... pięściarskiego pojedynku pomiędzy Markiem Strzyżowskim a Phillipem Nascą.

Zaczynamy!

• Rozgrzewka dobiegła końca. Trwa pielęgnacja tafli i o 18.30 początek spotkania!

• W "Satelicie" trwa rozgrzewka obu drużyn.

• Po ostatniej kolejce okaże się czy rywalem katowiczan będzie GKS Tychy czy Comarch Cracovia.

• TAURON KH GKS jest już także pewny udziału w rozpoczynającym się w wtorek play off.

• Do tej pory hokeistom Jacka Płachty udało się wygrać wszystkie pięć spotkań z MH Automatyką.

• Przed nami ostatni mecz sezonu zasadniczego. W "Satelicie" zagramy z MH Automatyką Gdańsk.