• Malicki (7)
  • Malicki (2)

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Sikora, Biały - Porejs, Krawczyk, Troszyn, Bielec, Bogdziul - Barlock, Musioł, Łymański, Majoch, Lorek - Krok, Ozols, Peca, Jaworski, Szewczyk.

Re-Plast Unia Oświęcim: Łazarz (Kosek) - Bezuska, Vosatko, Piotrowicz, Danecek, Tabacek - Gabryś, Paszek, Kasperlik M., Haas, Kowalówka - Gębczyk, Saur, Wojtarowicz, Kasperlik O., Malicki - Koczy, Lacheta, Hatłas.

W piątkowym meczu ligowym PHL zespół TAURONU KH GKS Katowice przegrał po karnych z Unią Oświęcim 3:4.

Początek meczu nie był korzystny dla GieKSy. Katowiczan postraszył Patryk Malicki, który w ciągu ośmiu minut dwukrotnie zaskoczył z najbliższej odległości Matusa Kostura i GieKSa szybko musiała odrabiać straty. Udało się to w 15. minucie, gdy z ostrego kąta do siatki trafił Bogdziul i sprawił, że dystans do Unii był już tylko jednobramkowy, choć oświęcimianie mogli dołożyć bramkę z rzutu karnego, jednak go nie wykorzystali.

W drugiej tercji popis dali bramkarze obu drużyn, którzy znakomicie bronili wiele sytuacji podbramkowych, jak i strzałów spod niebieskiej linii. Po stronie GieKSy mylili się Kalvis Ozols, Władysław Troszyn, Marcin Biały, ale wyręczył ich Jarosław Lorek, który płaskim strzałem z najbliższej odległości na minutę przed końcową syreną dał wyrównanie Trójkolorowym.

Do decydującej, trzeciej tercji to GieKSa przystąpiła z większym animuszem. W 41. minucie zdobyła bramkę po indywidualnej akcji lewym skrzydłem Marcina Białego, a w 47. minucie podwyższyła teoretycznie prowadzenie, jednak w praktyce sędzia dopatrzył się zagrania krążka ręką i słusznie nie uznał gola. Unia nie złożyła broni i na siedem minut przed końcową syreną strzeliła trzecią bramkę za sprawą Petera Tabacka. Zapachniało dogrywką.

Jednak pięć minut doliczonego czasu gry nic nie zmieniło i do rozstrzygniecia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. W nich bezbłędni okazali się oświęcimianie, wykorzystali swoje szanse, a wobec nieskuteczności GieKSy to goście cieszyli się ze zwycięstwa, wygrywając tę część gry 2:0.

Przegrywamy w karnych 0:2.

Pięć minut dogrywki nie przyniosło efektu, czekają nas rzuty karne.

Rozpoczęła się dogrywka.

Czeka nas dogrywka.

• 52:32 min

Tabacek z najbliższej odległości doprowadza do wyrównania.

Bramka słusznie nieuznana.

Pada gol dla GieKSy, ale zawodnik z Katowic wrzucił krążek do bramki. Trwa wideoweryfikacja.

Biały wjechał pod bramkę rywali z lewej flanki i strzałem w długi, lewy róg nie dał szans Łazarzowi.

• 40:54 min

Gol dla GieKSy po raz trzeci!

Start 3. tercji.

Koniec 2. tercji.

Lorek nie daje szans rywalom i doprowadza w końcówce do wyrównania!

• 39:00 min

Druga bramka dla GKS-u!

Oba zespoły stawiają na obronę, dużo strzałów spod niebieskiej linii, bramkarze mogą wykazać się.

Na ławkę kar wędruje też Strzyżowski.

Kolejne czasowe ukaranie zawodnika Unii. W boksie jest już Wojtarowicz.

Kara dla Haasa za podcięcie katowiczanina.

Katowiczanie mieliw drugiej tercji kilka szans, ale ich strzały z bliska były blokowane przez golkipera gości. Wielka szkoda, najlepszą okazję miał Biały!

• Tak GieKSa cieszyła się po bramce Bogdziula

Początek drugiej odsłony!

Koniec 1. tercji.

Kostur broni parkanem strzał Danecka.

Rzut karny dla Unii po ewidentnym faulu obrońcy z Katowic.

Obie drużyny już w pełnym zestawieniu.

Bogdziul wykańcza "założony zamek" po lewej stronie i mocnym strzałem pakuje "gumę" do siatki.

• 14:16 min

Gol dla GieKSy!

Znowu zawodnik Unii na ławce kar. Jako drugi wędruje tam Haas.

Kara dla Vosatko z Unii.

Katowiczanie mieli swoją szansę, ale spudłował po akcji lewym skrzydłem Lorek.

Kiepski początek GieKSy, dała się zaskoczyć dobrze dysponowanemu Malickiemu. Trzeba będzie odrabiać straty.

Malicki wyjeżdża na czystą pozycję i strzałem w dłuższy róg pokonuje z bliska golkipera GieKSy.

• 7:20 min

Druga bramka dla Unii.

• 2:07 min

Pierwsza bramka dla Unii. Malicki z najbliższej odległości umieszcza krążek w siatce na krótkim, prawym słupku.

Zaczynamy mecz!

• Hokeiści wyjeżdżają na lód, zaraz zaczynamy.

• GieKSa ostatnio podbudowana wygranymi z SMS-em Sosnowiec (6:3) i ze Stoczniowcem (3:2).

• Katowiczanom zostały do rozegrania trzy mecze. Zagrają jeszcze potem ze Stoczniowcem i Nestą Mires Toruń. Z pewnością będą już szlifować taktykę na play-offy.

• To pojedynek dwóch rywali w grupie "słabszej", którzy już zapewnili sobie awans do fazy play-off.

• Witamy z "Satelity", za chwilę mecz pomiędzy GieKSą a Unią.