• Kalinowski (43)
  • Naparło (24)

GKS Katowice: Grajewski (Kostur) - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Sikora, Biały - Porejs, Krawczyk, Troszyn, Nahunko, Bogdziul - Barlock, Musioł, Łymański, Majoch, Lorek - Korzestański, Ozols, Peca, Jaworski, Bielec.

KH Energa Toruń: Studziński (Plaskiewicz) - Zhylinski, Jaworski, Fraszko, Kukushkin, Minge - Trakhanov, Skólmowski, Kalinowski, Mikhailau, Dołęga - Kourakh, Podsiadło, Wiśniewski, Ćwikła, Mogila - Heyka, Naparło, Winiarski, Husak.

W meczu Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice przegrał po karnych z Nestą Mires Toruń 3:4.

Trójkolorowi z początku byli skuteczniejsi. Choć w pierwszej tercji brakowało klarownych sytuacji, to oni wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Doriana Pecy w okienko z 16. minuty po akcji Strzyżowskiego i Barlocka.Podopieczni trenera Jacka Płachty utrzymali skuteczność także w drugiej odsłonie, strzelając kolejne dwie bramki Dominika Nahunki i ponownie Pecy i zachowując prowadzenie 3:1. Wydawało się, że torunianie, którzy dużo faulowali i grali bardzo nieskuteczni, nic już nie zdziałają. Taka niemoc tylko mogła frustrować.

A jednak GieKSa zgubiła koncentrację. Katowiczanie nie grali już z taką bezwzględnością w ofensywie, co wykorzystali przyjezdni i doprowadzili w trzeciej tercji do remisu za sprawą Michała Kalinowskiego i Uladzimira Mikhailau’a. Trener Jacek Płacht musiał zmobilizować swoich podopiecznych, by nie wypuścili z rąk jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Dogrywka miała wyłonić zatem zwycięzcę. Tylko Troszyn i Porejs będą po niej zastanawiali się, jak mogli zmarnować sytuacje „sam na sam”. Ostatecznie niemoc GieKSy sprawiła, że nic już się nie zmieniło i wszyscy szykowali się na karne. W nich minimalnie okazali się lepsi torunianie i przywieźli z Katowic dwa punkty.

Koniec karnych, torunianie górą.

Strzyżowski myli się i koniec meczu.

Fraszko umieszcza krążek w siatce.

Kukushkin także pakuje krążek do siatki.

Strzyżowski uderza pod pod poprzeczkę!

Mogila trafia w bramkarza!

Peca nie trafia.

Myli się także Mikhailau.

Troshin trafia w bramkarza.

Start rzutów karnych!

Koniec dogrywki, czekają nas karne. Szkoda sytuacji 1/1 Troszyna i Porejsa.

Rozpoczynamy dogrywkę!

Koniec 3. tercji. Będzie dogrywka.

Strzyżowski złapał karę i GKS zagra do końca tercji w osłabieniu.

Zbliżamy się do dogrywki, dużo walki w środku pola, nikt nie chce popełnić błędu.

Dobra postawa bramkarza Studzińskiego, katowiczanie nie zdołali go pokonać w przewadze.

GKS gra 5/3!

Karę otrzymuje też Skólmowski.

Kovrakh rzuca katowiczanina na bandę i wędruje do boksu kar.

Katowiczanie mieli trzy dogodne okazje do tej pory w tej odsłonie, ale jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki.

• 49:17 min

Nesta doprowadza do wyrównania. Bramkę z ostrego, prawego kąta zdobył Mikhailau.

Moment nieuwagi defensywy katowiczan i napastnik Nesty urwał się Trójkolorowym, wpychając krążek pod parkanem Grajewskiego.

Kalinowski po indywidualnej akcji zdobywa bramkę kontaktową dla Nesty.

Krążek na lód, trzecia partia wystartowała!

• GieKSa w komfortowej sytuacji przed trzecią, ostatnią mamy nadzieję odsłoną.

Koniec 2. tercji.

Biały z GieKSy w boksie kar.

• 34:33 min

Peca strzela swoją drugą bramkę z najbliższej odległości przy prawym słupku!

Nesta lepsza w ostatnich minutach, kilkukrotnie brakowało centymetrów, by torunianie doprowadzili do wyrównania.

Kolejny faul GieKSy, Ozols w karnym boksie.

GieKSa wytrzymała grę 3/5, ale Grajewski dwukrotnie musiał poważnie wysilać się, by krążek nie znalazł się w siatce.

Barlock wędruje na ławkę kar. GKS w podwójnym osłabieniu.

Kara dla Łymańskiego z GieKSy za zahaczanie kijem.

GKS musi zachować koncentrację, bo torunianie nie mają zamiaru odpuszczać.

• 24:53 min

Torunianie odpowiadają bramką kontaktową przy lewym słupku Naparły.

• Tak GieKSa cieszy się dzisiaj z bramki!

Nahunko dokłada trafienie i GKS ma już dwie bramki przewagi!

• 23:56 min

Druga bramka dla GieKSy!

Czy GieKSa znów wykorzysta przewagę liczebną i podwyższy prowadzenie?

Studziński z Nesty spowodował upadek zawodnika GieKSy i otrzymał za to karę mniejszą.

Zaczynamy drugą odsłonę!

Koniec 1. tercji.

Peca strzałem w okienko daje GieKSie gola w przewadze! Asystowali Strzyżowski i Barlock.

• 15:46 min

Gol dla GKS-u!

Kolejna kara dla torunian, Skólmowski odpoczywa.

Dużo walki na lodzie, ale nie przekłada się to na klarowne sytuacje. GKS musi wciąż wznieść się na wyżyny skuteczności.

GieKSa nie wykorzystała przewagi, a torunianie nawet mogli zdobyć bramkę w osłabieniu. Na szczęście na posterunku był między słupkami Grajewski z GKS-u.

Trakhanov z Nesty wędruje na ławkę kar.

Pierwsza dogodna okazja dla GKS-u, myli się z najbliższej odległości Biały. Na razie mało klarownych sytuacji.

Zaczynamy spotkanie!

• W ostatnim meczu w Katowicach górą byli jednak torunianie (3:2).

• To piąte spotkanie obu ekip w tym sezonie, GieKSa wygrywała dotychczas trzykrotnie.

• Witamy z "Satelity", gdzie GieKSa zagra z Nestą.