(1:0, 2:1, 0:0)

COMARCH Cracovia

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Rąpała, Olearczyk, Lorek, Majoch, Jaworski - Porejs, Krawczyk, Troszyn, Nahunko, Biały - Barlock, Musioł, Strzyżowski, Sawicki, Bielec - Korzestański, Łymański, Bogdziul, Sikora, Peca.

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Novajovsky, Dutka, Svitana, Dziubiński, Sinagl - Rompkowski, Kruczek, Urbanowicz, Słaboń, Kapica - Dąbkowski, Wajda, Jencik, Chovan, Drzewiecki - Noworyta, Kolarz, Kisielewski, Wróbel, Domogała.

W 21. kolejce Polskiej Hokej Ligi TAURON KH GKS Katowice podejmował w Satelicie aktualnego mistrza Polski i lidera rozgrywek - Comarch Cracovię. Mimo rangi rywala hokeistom Jacka Płachty udało się pokonać utytułowanego rywala i przedłużyć serię zwycięstw do siedmiu meczów. Dzięki zwycięstwu GieKSa wciąż ma szanse na to, aby na koniec pierwszej części sezonu znaleźć się w czołowej szóstce rozgrywek.

Mecz z mistrzem Polski był intensywny. Już po 4 minutach do bramki rywala trafił Władisław Troszyn. Napastnik TAURON KH GKS wykorzystał błąd obrońców i pewnym strzałem pokonał Rafała Radziszewskiego. W kolejnych minutach spotkania trwała wyrównana walka, ale więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie katowiczanie. Na uwagę zasługuje także dobra gra GieKSy w osłabieniu, bowiem rywale nie zdołali strzelić żadnej bramki.

Na drugą bramkę czekaliśmy do 29 minuty. Akcja katowiczan zakończyła się trafieniem Troszyna, któremu asystowali Daniel Bogdziul i Dominik Nahunko. Pięć minut później GieKSa podwyższyła prowadzenie po strzale Radosława Sawickiego. Dwie minuty później swoje konto bramkowe otworzyli mistrzowie Polski, którzy zdobyli kontaktową bramkę po strzale Patrika Svitany.

Od początku trzeciej tercji mistrzowie Polski ruszyli z ofensywą, ale szczelna obrona GieKSy uniemożliwiała im strzelenie bramki. Zespół Jacka Płachty nie poprzestawał wyłącznie na obronie własnej bramki, ale sam zdołał wyprowadzić kilka ataków, które jednak nie przyniosły gola. W 52. minucie rywale mieli rzut karny, ale przy strzale Richarda Jencika znów swój kunszt pokazał Matus Kostur. Ostatnie minuty spotkania przyniosły wielkie emocje, ale wynik nie uległ już zmianie. TAURON KH GKS Katowice cieszył się z pokonania mistrza Polski i siódmego zwycięstwa z rzędu!

KONIEC! Wygrywamy z mistrzem Polski 3:1!!!

Pusta bramka Cracovii, ale przy krążku rywale.

Czas dla Jacka Płachty na 50 sekund przed końcem spotkania.

Coraz więcej nerwów. Pięściarski pojedynek Barlocka i Dziubińskiego, który upadł na lód.

Majoch i Peca oraz Domogała i Noworyta zostali ukarani karami mniejszymi za nadmierną ostrość w grze. Gramy 5 na 5.

Rozpoczeły się ostatnie dwie minuty spotkania!

Cracovia gra w pełnym zestawieniu.

Kara techniczna dla Cracovii. Za dużo zawodników na lodzie.

GieKSa coraz bliżej zwycięstwa. Mimo prowadzenia nasz zespół nie poprzestaje na grze obronnej.

Obie drużyny grają w pełnym zestawieniu.

NIe ma bramki! Świetna internwencja Kostura!

Rzuut karny dla Cracovii po faulu Barlocka.

Na ławce kar zasiada także Nahunko.

Podwójna kara dla Cracovii. Na ławce zasiadli Dziubiński i Kruczek.

Groźne akcje z obu stron, ale wynik pozostaje bez zmian.

Na ławke kar powędrował Dawid Majoch.

Gra toczy się pod naszą bramką, ale obrońcy GieKSy skuteczniejsi od napastników rywali.

Rozpoczynamy trzecią tercję spotkania.

Koniec drugiej tercji. Prowadzimy 3:1!

Strzyżowski otrzymuje karę 2 minut.

Bramka gości. Mocny strzał Patrika Svitany ląduje koło słupka.

Próbował Wajda, ale po raz kolejny świetnie w bramnce spisał się Kostur, który zamroził krążek.

3:0! Świetna akcja GieKSy. Krążek dobija Sawcki!

Grający w przewadze rywale mocno przycisnęli teraz GieKSę, ale zdołaliśmy się wybronić.

Kara dla Bogusława Rąpały.

Gol dla GieKSy! Wykorzystujemy przewagę. Piękny strzał Troszyna!

Drzewiecki wędruje na ławkę kar.

Trwa napór naszego zespołu rywale bronią się dwoma wybiciami na uwolnienie.

Gramy w pełnym zestawieniu. GKS miał dwie dobre akcje grając w przewadze, ale wynik pozostaje bez zmian.

Mocny strzał Bogdziula, ale łapie krążek Radziszewski.

Wróbel przewrócił Majocha i teraz to my będziemy grać w przewadze.

Po raz kolejny dobrze gramy w osłabieniu.

Marek Strzyżowski otrzymuje 2 minuty kary za zahaczanie.

Druga tercja rozpoczęta.

Koniec pierwszej trecji. Gra była wyrównana, ale to my stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji i prowadzimy 1:0.

Szansa Cracovii, ale kolejna interwencja Kostura.

Kolarz wędruje na ławkę kar. GieKSa pierwszy raz będzie grała w przewadze.

Kolejna świetna interwencja naszego bramkarza.

Niebezpieczna sytuacja przed naszą bramką, ale strzał gości niecelny.

Strzyżowski sam na sam z bramkarzem rywali, ale krążek wędruje ponad poprzeczkę.

Ciekawa próba Lorka, ale chwyta krążek Radziszewski.

Groźna akcja Cracovii, ale pewnie broni Kostur.

Strzelał Nahunko, ale krażek nie znalazł drogi do bramki rywali.

Mocny strzał Dutki, ale świetnie broni Kostur.

Gol dla GieKSy! Władisław Troszyn wykorzystał błąd obrońców Cracovii i daje porwadzenie GieKSie!

Świetna gra GieKSy w osłabieniu. Wytrzymaliśmy napór rywali.

Daniel Bogdziul wędruje na ławkę kar.

Pierwsza akcja i strzał Sawickiego. Mrozi krążek Radziszewski.

Rozpoczynamy mecz z mistrzem Polski!

• Trwa kosmetyka lodu. Za kwadrans początek spotkania.

• Trwa już rozgrzewka obu drużyn przed dzisiejszym spotkaniem.

• W pierwszym meczu obu zespołów mistrz Polski wygrał w Krakowie 9:1. Teraz GieKSa prezentuje się o wiele lepiej i nie jest bez szans w dzisiejszym spotkaniu.

• Katowiczanie od sześciu kolejek są niepokonani. Dzięki temu zespół Jacka Płachty wciąż ma matematyczne szanse, aby znaleźć się w czołowej szóstce po pierwszej fazie rozgrywek. Aby przedłużyć szansę do ostatniej kolejki TAURON KH GKS musi dzisiaj zwyciężyć.

• Zapraszamy na mecz 21. kolejki. TAURON KH GKS Katowice podejmuje w "Satelicie" aktualnego mistrza Polski i lidera tabeli PHL.