6-2
(1:0, 3:1, 2:1)

LOTOS PKH Gdańsk

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Olearczyk, Rąpała, Śliwiński, Majoch, Lorek - Krawczyk, Porejs, Biały, Nahunko, Troszyn - Peca, Barlock, Bielec, Sawicki, Strzyżowski - Łymański, Korzestański, Jaworski, Sikora, Bogdziul.

LOTOS PKH Gdańsk: Kieller (Szczerba) - Kantor, Josepher, Gościński, Steber, Skutchan - Nowak, Lehmann, Marzec, Różycki, Wrycza - Dolny, Wachowski, Pesta, Rompkowski, Szczerbakow oraz Wsół.

GieKSa przystąpiła do meczu po serii czterech kolejnych wygranych. W meczu z przeciętnie spisującym się dotąd Stoczniowcem była więc zdecydowanym faworytem. Katowiczan dodatkowo mogło zmotywować, że zagrali przed licznie zgromadzonymi kibicami w dniu Narodowego Święta Niepodległości oraz fakt, że po raz pierwszy wystąpili pod nowym szyldem. W związku z pozyskaniem przez klub sponsora tytularnego, jego oficjalna nazwa brzmi obecnie TAURON KH GKS Katowice.

W składzie naszego zespołu pojawiło się dwóch debiutujących napastników – Kanadyjczyk Dorian Peca oraz Ukrainiec Jegienij Łymański. To właśnie pierwszy z nich otworzył wynik spotkania. Były gracz francuskiego Epinal popisał się sprytnym uderzeniem i zaskoczył bramkarza Stoczniowca. To było o tyle ważne trafienie, że goście stawiali początkowo mocny opór i GieKSie wcale nie przychodziło łatwo stwarzanie okazji.

Na początku drugiej tercji, gdy do wyrównania doprowadził Kacper Różycki, wydawało się nawet, że TAURON KH GKS może mieć w tym meczu problemy. Piorunujący fragment, w którym GieKSa zdobyła aż trzy gole, jasno jednak pokazał, kto jest lepszy.

W trzeciej tercji gole dołożyli Dawid Majoch oraz Dominik Nahunko. Goście byli w stanie odpowiedzieć tylko trafieniem z dystansu Krzysztofa Kantora. W efekcie GieKSa wysoko i pewnie wygrała przedłużając efektowną serię zwycięstw.

W swoim następnym meczu GieKSa zagra na wyjeździe z SMS PZHL Sosnowiec. Spotkanie odbędzie się 18 listopada o godz. 19.00.

Koniec meczu. TAURON KH GKS Katowice pewnie wygrywa!

Kara dla Kamila Sikory

Tempo meczu nieco spadło. Nie ma się, co dziwić. Tu chyba wszystko jest już jasne

Kibice krzyczą, że sześć goli to za mało. Zobaczymy, co na to nasi hokeiści

Gola dla Stoczniowca zdobywa Krzysztof Kantor. Nie służy nam dziś gra w osłabieniu.

Kara dla Nahunki

Zmiana bramkarza w Stoczniowcu. Jakoś nas to nie dziwi

Dominik Nahunko show. Piekna indywidualna akcja i szósty gol dla GieKSy. A to jeszcze nie koniec meczu!

Okazja dla Stoczniowca. Swoją porcję braw miał szansę zebrać bramkarz GieKSy

Kto wyyyygraaaa mecz? - pyta jedna trybuna. GKS! - odpowiada druga. Kibice chyba mają dobre przeczucie

Piąta bramka dla GieKSy. Tym razem zdobywa ją Dawid Majoch

Nie wykorzystaliśmy gry w przewadze

Czas na trzecią tercję

Koniec drugiej tercji. Zaczęło się w niej nieciekawie, ale po piorunującym fragmencie, w którym zdobyliśmy trzy gole pewnie prowadzimy

Kolejna kara dla Stoczniowca. Gramy w przewadze

Świetna akcja Strzyżowskiego, ale bramkarza rywal nie dał rady pokonać. Walczymy o drugiego gola.

Siły się wyrównują, bo kara dla Josephera

Kara dla Bielca. Musimy uważać!

Dwukrotnie strzela Troszyn, ale Kieler czujny w bramce Stoczniowca

Gola dla Stoczniowca zdobywa Kacper Różycki. To efekt gry w przewadze.

Śliwiński na ławce kar. Zbyt dużo zawodników na lodzie.

Rozpoczynamy drugą tercję. Czekamy na kolejne gole GKS-u.

Koniec pierwszej tercji. TAURON KH GKS prowadzi po golu debiutującego Pecy.

Kara dla Rąpały. Gramy w osłabieniu

Gol dla GKS-u! Bramkę zdobywa Dorian Peca po asysście Marka Strzyżowskiego

I znów uderza Bielec. Bramkarz Stoczniowca łapie jednak krążek

Szansa Strzyżowskiego, ale nasz napastnik traci krążek tuż przed oddaniem strzału

W Satelicie dziś dużo kibiców. Właśnie zerwał się doping dla naszego zespołu

Tym razem w ataku nasz zespół. Strzały Bielca i Białego jednak zablokowane

Czy to będzie trudniejszy mecz niż nam się wydawało? Od minuty GKS zamknięty we własnej tercji

Goście nie zamierzają się tylko bronić. Dwa razy zmuszony do interwencji Kostur

Potężny napór katowiczan od początku. Na razie jednak bez okazji bramkowych

Początek meczu w Satelicie. Do boju GKS!

• Przed meczem hymn narodowy

• Hokeiści już po rozgrzewce. Czekamy na początek spotkania

• W składzie GieKSy nowi hokeiści - Jewgienij Łymański oraz Dorian Peca

• Na pewno zauważyliście, że nasz zespół przystąpi do meczu pod nową nazwą! Tytularnym sponsorem klubu została bowiem firma TAURON.