1-0
(0:0, 0:0, 0:0, d. 0:0, k. 3:2)

GKS Katowice: Kostur - Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Korzestański - Musioł, Krawczyk, Troshin, Sikora, Sliwinski - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek oraz Bielec, Nahunko, Jaworski.

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt - Vosatko, Bezuska, Kowalówka, Danecek, Wanat - Kysela, Bułanowski, Tabacek, Haas, Kasperlik - Gębczyk, Graca, Piotrowicz, Adamus, Wojtarowicz - Koczy, Szewczyk, Malicki, Paszek, Budzowski.

W 14. kolejce Polskiej Hokej Ligi katowiczanie mierzyli się z Unią, która bezpośrednio wyprzedza ich w tabeli. Na początku sezonu w meczu rozegranym w Oświęcimiu po bardzo zaciętym meczu ze zwycięstwa 2:0 cieszyli się gospodarze. Decydujące bramki w tym spotkaniu padły dopiero w trzeciej tercji.

W „Satelicie” doszło do równie zaciętego pojedynku. Obie drużyny w dwóch pierwszych tercjach nie zdołały zdobyć gola, choć miały ku temu okazje. W naszym zespole okazję do wpisania się na listę strzelców mieli Nathan Sliwinski oraz Marcin Biały. Oświęcimianie również stworzyli kilka groźnych kontr, ale bardzo dobrze spisywała się formacja defensywna GieKSy oraz Matus Kostur, który wybronił kilka groźnych strzałów.

GKS wiódł prym w trzeciej tercji. Blisko zdobycia bramki był Nathan Sliwinski, Marek Strzyżowski i Radosław Sawicki, ale w regulaminowych 60 minutach nie oglądaliśmy bramki.

Zwycięzcy meczu nie wyłoniła również dogrywka. GieKSa zapewniła sobie wygraną dopiero po rzutach karnych. Główna w tym zasługa Marka Strzyżowskiego, który dwukrotnie trafił do siatki rywali.

• 3:2 Strzela Strzyżowski, nie strzela Danecek. GieKSa wygrywa po rzutach karnych!

• 2:2 nie trafia Vosatko i Sawicki.

• 2:2 Wyrównuje Strzyżowski!

• 1:2 Petr Tabacek.

• 1:1 Trafia Wladislav Troshin.

• 0:1 Pierwszego karnego wykorzystuje Jan Danecek.

• Lód przygotowany. Za chwilę rzuty karne.

Koniec dogrywki. Zwycięzcę meczu wyłonią rzuty karne!

Groźną kontrą odpowiedzieli goście. Kostur zatrzymał jednak strzał Kasperlika.

Troshin minimalnie obok słupka!

Groźna akcja Unii, ale Biały nie pozwolił, by rywale oddali strzał z bliska.

Zaczynamy 5-minutową dogrywkę!

Koniec trzeciej tercji. Będziemy mieć dogrywkę!

20 sekund do końca. Czas dla Jacka Płachty.

GKS mocno pracuje w ofensywie. Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

Kysela na ławce kar za celowe wybicie krążka.

Sliwinski z najbliższej odległości tuż nad poprzeczką.

Mocnym strzałem odpowiedział Piotrowicz. Broni Kostur.

Strzał Strzyżowskiego z bliskiej odległości. Fikrt złapał krążek w ostatniej chwili.

Kara dla GieKSy. Jarosław Lorek na ławce.

Na ławkę kar powędrował Martin Kasperlik.

Akcja Marcina Białego, ale strzał obok bramki.

Zaczynamy trzecią tercję. Czy to będzie ostatnia część spotkania czy w "Satelicie" doczekamy się dogrywki?

• Podobnie jak w pierwszym meczu w Oświęcimiu dwie pierwsze tercje nie przyniosły bramki. Czy znów wszystko rozstrzygnie się w trzeciej części meczu?

Oświęcimianie zwiększyli tempo w końcówce.

Kasperlik wszedł sam w tercję GieKSy, ale szybko został zatrzymany przez Ryana Barlocka.

Petr Tabacek posiedzi na ławce kar przez 2 minuty.

Połowa spotkania za nami. Wciąż czekamy na pierwsze trafienie.

Teraz zamieszanie pod bramką Unii, ale krążek wciąż nie wpadł do bramki.

Groźne wstrzelenie krążka przez oświęcimian w naszą tercję, ale nasza obrona znów nie zawodzi.

Na ławkę kar wędruje Lubomir Vosatko.

Świetnie w bramce spisuje się Kostur.

Startuje druga tercja!

Koniec pierwszej tercji. W "Satelicie" nie oglądaliśmy jeszcze celnego trafienia.

Kolejna groźna akcja katowiczan, ale znów górą Fikrt.

Mimo gry w osłabieniu dobra okazja duetu Biały-Nahunko do strzelenia bramki. Wciąż bez goli w "Satelcie".

Dawid Majoch na ławce kar.

Koniec przewagi GieKSy. Mieliśmy swoje szanse, ale zabrakło celnego strzału.

Strzał Krawczyka, ale góra bramkarz rywali.

Szewczyk zahaczał Strzyżowskiego i wędruje na ławkę kar.

Oświęcimianie w natarciu, ale świetnie spisuje się nasza formacja defensywna.

Groźnie Piotrowicz, ale broni Kostur.

Sliwinski sam na sam z bramkarzem, ale w tym pojedynku lepszy Fikrt.

Mateusz Adamus na ławce kar.

Niezłą sytuację miał Nathan Sliwinski, który jednak nie zdołał wykończyć akcji.

Pierwsze minuty to przewaga gości z Oświęcimia.

Zaczynamy spotkanie!

• Oba zespoły zakończyły rozgrzewkę. Czas na przygotowanie tafli. Za 20 minut początek spotkania.

• Obie bramki padły w trzeciej tercji. Zawodnicy Jacka Płachty liczą, że dzisiaj zrewanżują się hokeistom ośmiokrotnego mistrza Polski.

• W pierwszej rundzie w Oświęcimiu Unia wygrała z GieKSą 2:0.

• Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Unia zajmuje 7. miejsce i bezpośrednio wyprzedza GKS.

• Mecz w "Satelicie" odbędzie się w ramach 14. kolejki PHL.