(2:3, 0:0, 0:4)

TAURON Podhale Nowy Targ

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Lukacević - Jakovlevs, Braid, Bogdziul, Sikora, Sliwinski - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek - Krawczyk, Musioł, Bielec, Nahunko, Jaworski.

TAURON Podhale Nowy Targ: Jucers (B. Kapica) - Wojdyła, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov - Różański, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Łabuz, Jaśkiewicz, Michalski, Neupauer, D. Kapica - Stypuła, Michalski, Siuty, Olchawski, Svitac.

Hokeiści GieKSy zdecydowanie lepiej rozpoczęli spotkanie w 'Satelicie'. W pierwszych minutach okazję do strzelenia bramki mieli Martins Jakovlevs i Marek Strzyżowski, ale jako pierwszy bramkarza nowotarżan pokonał Ned Lukacević po asyście Radosława Sawickiego. Na odpowiedź gości czekaliśmy nieco ponad minutę. Wyrównującą bramkę zdobył Artem Iossafov. Niespełna dwie minuty później GieKSa znów cieszyła się z prowadzenia, tym razem po efektownej akcji i bramce Dawida Majocha. Rywale jednak nie odpuszczali i znów odpowiedzieli w szybkim tempie. Najpierw Matusa Kostura znów pokonał Iossafov, a 30 sekund później do naszej bramki trafił Mateusz Michalski. Po strzeleckim festiwalu kolejne minuty pierwszej tercji były zdecydowanie spokojniejsze i nie przyniosły więcej bramek.

Katowiczanie próbowali odrabiać straty, ale nie potrafili pokonać Marisa Jucersa. Na kolejną bramkę meczu czekaliśmy dopiero do 41 minuty, gdy kolejny raz do bramki GieKSy trafił Iossafov. Dwie minuty później bramkę na 5:2 zdobył Jarkko Hattunen. Pod koniec meczu na listę strzelców wpisali się jeszcze raz Mateusz Michalski oraz Joni Haverinen.

KONIEC MECZU. TatrySki Podhale Nowy Targ wywozi trzy punkty z Satelity.

Joni Haverinen strzelcą kolejnej bramki dla Podhala.

Goście podwyższają wynik na 6:2. Trafia Mateusz Michalski.

Znów kara dla GKS-u. Tym razem dla Jarosława Lorka.

Ryan Barlok usiadł na ławce kar.

Groźna sytuacja Podhala, ale Marcin Biały w ostatniej chwili wybija krążek z tercji GieKSy.

Strzelał Dominik Nahunko, ale broni Jucers.

Katowiczanie ambitnie próbują odrabiać straty, ale póki co bezskutecznie.

Podhale podwyższa prowadzenie. Bramka Hattunena, który miał kilka okazji do wpisania się na listę trzelców.

Goście otwierają trzecią tercję z przytupem. Bramkę zdobywa ponownie Artem Iossafov.

Zaczynamy trzecią tercję.

Koniec drugiej tercji. W tej części gry nie oglądaliśmy bramek.

Jarosław Różański na ławce kar.

Strzał Radosława Sawickiego trafia w słupek!

Sebastian Łabuz wędruje na ławkę kar. Gramy w przewadze.

Zamieszanie pod bramką Jucersa, ale Ned Lukacević nie sięgnął krążka.

Znowu niebezpiecznie Hattunen, ale był na pozycji spalonej.

Mocny strzał Hattunena, ale świetnie interweniuje Grajewski.

Lukacević bliski pokonania bramkarza rywali, ale ten w ostatniej chwili parkanami skierował krążek ponad bramką.

Kara dla TatrySki Podhale. Zbyt duża liczba zawodników na lodowisku.

Szansa Bogdziula, ale napastnik GieKSy nie trafił czysto w krążek.

Wystartowała druga tercja!

Koniec pierwszej tercji. Po intensywnych 6 minutach tempo gry nieco spadło, choć obie drużyny miały okazję do zmiany wyniku.

Brawa dla GieKSy! Cztery minuty graliśmy w osłabieniu, ale jednocześnie byliśmy skuteczni w obronie.

Sprytne zagranie Bogdziula, który mógł strzelać na bramkę Podhala, jednak w ostatniej chwili zainterweniowali obrońcy z Nowego Targu.

Na ławkę kar wędruje Dawid Majoch.

Po strzeleckim festiwalu chwila spokojniejszej gry z obu stron.

Kolejna bramka dla gości. Tym razem trafia Mateusz Michalski po podaniu Bartłomieja Neupauera.

Znowu szybka odpowiedź gości. Wyrównującą bramkę ponownie zdobywa Iossafov.

Bramka w osłabieniu! Świetną akcję GieKSy kończy Dawid Majoch!

Kamil Sikora wędruje na ławkę kar.

Szybko odpowiadają goście. Wyrównującą bramkę zdobywa Artem Iossafov.

Gol dla GieKSy! Bramka Neda Lukacevicia! Asystował Radosław Sawicki. Świetny początek meczu GieKSy.

Z bliskiej odległości strzelał Marek Strzyżowski, ale trafił w parkany bramkarza.

Strzał Martinsa Jakovlevsa, ale bramkarz rywali złapał krążek.

Zaczynamy mecz z "Szarotkami"!

• Zespoły zakończyły już rozgrzewkę.

• GKS z 8 punktami zajmuje 8. miejsce w tabeli. Dziś szansa na poprawę tego dorobku.

• Popularne "Szarotki" zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Comarch Cracovii i GKS-owi Tychy.

• W 12. kolejce PHL GieKSa zmierzy się z Podhalem Nowy Targ, który bardzo dobrze radzi sobie w tegorocznym sezonie.