SMS Sosnowiec

• Filip (50)

GKS Katowice: Kostur (Grajewski) - Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Lukacević - Krawczyk, Jakovlevs, Sliwinski, Nahunko, Bogdziul - Olearczyk, Rąpała, Jaworski, Majoch, Strzyżowski - Musioł, Braid, Lorek, Sikora, Bielec.

SMS Sosnowiec: Lewartowski (Buczek) - Bizacki, Zieliński, Zygmunt, Filip, Jóźwik - Krok, Bednarz, Podlipni, Sroka, Krężołek - Gogoc, Noworyta, Bajon, Michał Rybak, Maciej Rybak - Skrodziuk, Żak, Śmieszek, Krzak, Sołtys.

Po dwóch kolejnych wygranych ligowych katowiczanie mogli dość pewnie przystąpić do spotkania z zespołem Sosnowca. Katowiczanie z każdą kolejką prezentują się bowiem coraz lepiej, a zespół oparty na uczniach SMS-u to zdecydowania najsłabsza ekipa PHL. Wygrana była niejako obowiązkiem GieKSy.

Nasz zespół – ponownie wspierany w Satelicie przez katowickich kibiców – od początku spotkania postanowił pokazać swą wyższość. GieKSa zamykała rywali w ich tercji i stwarzała sporo sytuacji. Worek z bramkami rozwiązał Maciej Bielec. W pierwszej tercji kolejne trafienie dołożył jeszcze Ned Lukacević.

Goście praktycznie nie zagrażali naszej bramce. Gdy tylko się pod nią zbliżali, pewnie interweniował Matus Kostur. W grze naszego zespołu brakowało jedynie nieco skuteczności. Dlatego wyróżnić trzeba Lukacevicia, który w drugiej tercji dołożył kolejnego gola. Bardzo dobrze spisywał się także debiutujący w GKS-ie Kanadyjczyk Mackenzie Braid.

Trzecia tercja przyniosła spore zaskoczenie w postaci honorowego trafienia SMS-u. Gapiostwo naszej obrony wykorzystał kapitan SMS-u Kamil Filip. GKS szybko odpowiedział na to trafienie golem Oskara Krawczyka.

Już w niedzielę GKS zmierzy się na wyjeździe z Comarch Cracovią (18.30). Już teraz zapraszamy jednak kibiców do Satelity we wtorek. Tego dnia GieKSa rozegra hitowe derby z GKS-em Tychy.

• Do zobaczenia we wtorek na derbach #całaGIEKSArazem

Koniec spotkania. GKS zasłużenie wygrywa

Ostatnia minuta

Kara dla Majocha

Sliwinski bliski zdobycia piątego gola dla GKS-u. To już końcówka spotkania

Kara dla Noworyty

Mecz w Satelicie ogląda 750 widzów. Dziękujemy! Już teraz zapraszamy na wtorkowe derby z GKS-em Tychy!

Odpowiedź GieKSy. Gola zdobywa Oskar Krawczyk

Tego się nikt nie spodziewał. Po kontrze gola dla SMS-u zdobywa kapitan tego zespołu Kamil Filip

Rąpała i Krok solidarnie powędrowali na swoje ławki kar

Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystuje Sawicki. Było naprawdę blisko kolejnego gola...

Ostrzeliwujemy bramkę SMS-u. W niej dwoi się i troi Lewartowski. Najbardziej zapracowany zawodnik tego meczu

Lorek na ławce kar

Początek trzeciej tercji.

• Do Satelity warto przychodzić nie tylko po to, by wspierać GieKSę, ale i także brać udział w naszych konkursach! Do wygrania są cenne nagrody

Koniec drugiej tercji. W Satelicie wszystko idzie zgodnie z planem i GKS pewnie prowadzi.

Kostur rzadko musi interweniować, ale gdy tylko tylko trzeba spisuje się bardzo pewnie

Kara dla Kamila Filipa. GKS w przewadze. Głośny doping w Satelicie

Wreszcie. Gola dla GKS-u zdobywa Ned Lukacević.

Obraz gry się nie zmienia w drugiej tercji. GKS atakuje, ale nie gra skutecznie

Majoch w idealnej sytuacji. Niestety nie trafia czysto w krążek.