(0:0, 0:2, 0:0)

Węglokoks Kraj Polonia Bytom

GKS Katowice: Kostur (Berggruen) - Barlock, Porejs, Biały, Sawicki, Korzestański - Musioł, Krawczyk, Bogdziul, Sikora, Śliwiński - Rąpała, Olearczyk, Strzyżowski, Majoch, Lorek oraz Bielec, Nahunko, Jaworski.

Węglokoks Kraj Polonia Bytom: Landsman (Witkowski) - Cunik, Działo, Bordowski, Krzemień, Danieluk - Wanacki, Pastryk, Przygodzki, Frączek, Wąsiński - Owczarek, Stępień, Kozłowski, Słodczyk, Salamon oraz Falkenhagen, Kowalówka, Wieczorek, Kłaczyński.

W zaległym meczu 4. kolejki Polskiej Hokej Ligi KH GKS Katowice przegrał z czwartą w tabeli Tempish Polonią Bytom 0:2.

Początkowa faza meczu to popis nieskuteczności po obu stronach. GKS Katowice mógł prowadzić dwukrotnie, ale nie wykorzystał obu okazji podczas gry w przewadze. Krążek jak zaczarowany nie chciał wpaść do siatki po strzałach Macieja Bielca, Marka Strzyżewskiego i  Dominika Nahunki.

Swoje okazje mieli także bytomianie. Pudłowali jednak w dogodnych sytuacjach Marcin Słodczyk, Błażej Salamon i Mateusz Danieluk, albo na drodze stawał im świetnie dysponowany wtorkowego wieczoru Matus Kostur. Golkiper GieKSy w pierwszej tercji obronił kilka strzałów w sytuacji jeden na jeden, które mogły dać bytomianom prowadzenie. Po pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy jednak bramek.

W drugiej tercji nastąpił przełom, jednak - niestety dla katowiczan - na korzyść drużyny z Bytomia. Prowadzenie goście objęli po ładnym strzale w okienko Mateusza Danieluka z prawego skrzydła w 28. Minucie, a prowadzenie podwyższył po sprytnym, płaskim strzale Richard Bordowski. GKS miał także dogodne sytuacje, ale akcję jeden na jeden zmarnował Nahunko, a próby z dystansu Kamila Olearczyka i Jakuba Jaworskiego bronił solidnie Filip Landsman.

W ostatniej odsłonie GieKSa nie miała już nic do stracenia i ruszyła do przodu. Tym razem jednak Trójkolorowym nie dopisywało szczęście, gości ratowała nawet poprzeczka, ale wciąż nic nie chciało „wpaść”. Szkoda niewykorzystanych sytuacji w przeciągu całego spotkania, ale jeśli GieKSa popracuje nad skutecznością, „napsuje” jeszcze sporo krwi rywalom.

W kolejnym meczu KH GKS Katowice zmierzy się u siebie z Unią Oświęcim. Początek spotkania w piątek, 21 października o godzinie 18:30.

Wąsiński uderza w słupek bramki GKS-u z ostrego kąta.

Strzyżowski na ławce kar.

Stan na lodzie wyrównany, niemoc GieKSy w ofensywie trwa.

Stępień z Polonii na ławce kar. Może teraz GKS strzeli gola?

Strzał Strzyżowskiego ze "ściągi" broni bramkarz Polonii.

GKS próbuje walczyć o zwrot sytuacji na tafli, jednak jest to wciąż trudne i po stronie zysków gospodarzy wciąż widnieje zero.

Kara dla Musioła z GieKSy.

Lorek z GKS-u uderza z bliska, krążek pod bramkarzem Polonii.

Interwencja meczu Kostura! Najpierw obronił strzał-petardę z dystansu, a potem dobitkę bytomian.

GKS walczy o kontaktowego gola, oddaje dużo strzałów. Próba Sikory zablokowana.

Mocny strzał Musioła z dystansu broni golkiper Polonii.

Sikora trafia w poprzeczkę! GKS nie ma nic do stracenia, musi ruszyć do przodu.

Czas na 3. tercję!

Koniec 2. tercji. Bytomianie skuteczniejsi i zasłużenie prowadzą. GKS musi zagrać precyzyjniej i z zimną krwią wykorzystać własne szanse.

Kara dla Lorka z GieKSy.

Porejs mierzył w okienko, minimalnie niecelnie!

Zamieszanie pod bramką GieKSy najlepiej wykorzystał Bordowski, który strzałem po lodzie podwyższył prowadzenie dla gości.

• 35:58 min

Druga bramka dla Polonii.

Landsman zatrzymał wychodzącego 1/1 Nahunkę! Dobra okazja GieKSy zmarnowana.

Salamon sam na sam z Kosturem, górą bramkarz GieKSy.

GieKSa trochę cofnięta, musi odważniej ruszyć na bramkę rywali, którzy nie są wcale poza zasięgiem ekipy trenera Jacka Płachty.

Przygodzki z Polonii uderza z najbliższej odległości w Kostura. GKS teraz w opałach.

Danieluk na prawym skrzydle uderza precyzyjnie w okienko i bytomianie obejmują prowadzenie.

• 27:40 min

Gol dla Polonii.

Bytomianie próbują strzałów z dystansu, ale bez problemu radzi sobie z tym Kostur.

Jaworski z GieKSy przejmuje krążek przed niebieską linią, uderza z ostrego kąta, ale broni to nogami Landsman.

Płaski strzał Olearczyka z GKS-u, krążek spada pod nogi Lorka, ale nie trafił w "gumę".

Polonia w natarciu, krążek odbija się od Nahunki i kieruje się w stronę bramki, ale przytomnie zamroził krążek Kostur.

Wystartowała druga odsłona!

• W "Satelicie" mamy także sektor dla rodzin!

Koniec 1. tercji. Trójkolorowi mieli swoje okazje, ale znów nie wykorzystują przewag. Bytomska Polonia odgryzła się w końcówce, skuteczność obu ekip pozostawia jednak trochę do życzenia.

Kostur broni sytuację sam na sam przy strzale Danieluka.

Kara dla Barlocka.

Teraz Salamon z Polonii na ławce kar.

Kara dla Bielca, gramy w osłabieniu.

GKS teraz mądrze gra w defensywie i powstrzymuje ataki Polonii.

Więcej miejsca na lodzie, teraz Polonia ma lepsze sytuacje, ale solidnie spisuje się w bramce GKS-u Kostur.

Bramkarz gości otrzymuje karę za umyślne przesunięcie bramki.

Jaworski wędruje na ławkę kar.

Znakomita okazja Strzyżowskiego, ale z najbliższej odległości trafia w parkan Landsmana!

Ładna, indywidualna akcja Nahunki, ograł dwóch obrońców, ale uderzył niecelnie.

GieKSa znów w przewadze, na ławkę powędrował Cunik.

Odpowiedź z najbliższej odległości Barlocka i krążek zamrożony przez golkipera bytomian.

Teraz bramkarza GieKSy atakował Mateusz Danieluk, ale górą znów Kostur.

Słodczyk wychodzi na czystą pozycję, ale jego strzał broni pewnie Kostur.

Obie drużyny grają z niepełnymi 4 piątkami, może zatem decydować kondycja.

Tym razem z ostrego kąta próbował Sawicki, ale obronił to golkiper gości.

GieKSa walczyła o bramkę podczas gry 5/4, ale strzał Bielca został zamrożony przez Landsmana.

GKS będzie grał w przewadze.

Zaczynamy!

• Sędziowie już czekają na obie drużyny na lodzie.

• W okresie przygotowań przedsezonowych obie drużyny spotkały się dwukrotnie. W pierwszym meczu był remis 3:3, w drugim minimalnie lepsi byli bytomianie (1:0).

• Trójkolorowi na razie mają na swym koncie dwa zwycięstwa i chcą poprawić ten bilans.

• Bytomianie odnieśli dotąd 8 zwycięstw ( w tym dwa po dogrywce) i ponieśli 2 porażki.

• GieKSa zajmuje ósmą lokatę, ale chce powalczyć o coś więcej.

• GieKSa zmierzy się z drużyną, która aktualnie zajmuje czwartą lokatę i stara się gonić czołówkę.

• Witamy z "Satelity", gdzie GieKSa zagra w zaległym meczu 4. kolejki z Tempish Polonią Bytom.