COMARCH Cracovia

• Bryniczka (55)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Grof, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Wanacki, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Skokan, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Michał Rybak, Majoch, Maciej Rybak, Dalidowicz.

COMARCH Cracovia: Radziszewski (Łuba) - Choloupka, Szurowski, Kalus, Da Costa, Sykora - Kolsnikovs, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz - Wajda, Kruczek, Kapica, Dziubiński, Sinagl - Dutka, Domogała, Zygmunt, Słaboń.

Jeszcze całkiem niedawno wydawało się, że stawka meczu GieKSy z Cracovią będzie gigantyczna. Fenomenalna seria zwycięstw naszego zespołu sprawiła jednak, że stało się inaczej. Już przed spotkaniem rywalizacja o zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu zasadniczego była rozstrzygnięta na korzyść katowiczan.

O żadnym „odpuszczaniu” meczu mowy być jednak nie mogło. Chodziło zresztą nie tylko o sportową ambicję. Nie można przecież wykluczyć, że obu zespołom przyjdzie rywalizować w kluczowej fazie play off. Wygrana nad bezpośrednim rywalem tuż przed rozpoczęciem walki o medale miała przecież kolosalne znaczenie psychologiczne.

Doświadczona drużyna z Krakowa świetnie o tym wiedziała i pewnie dlatego rozpoczęła mecz bardzo agresywnie. Tyle, że GieKSa podjęła walkę i w zadziorności na lodzie wcale nie zamierzała ustąpić. Wynik meczu otworzył Martin Vozdecky. Doświadczony napastnik popisał się niezwykle efektownym uderzeniem, którym dobił swój własny strzał.

Na drugiego gola czekaliśmy do początku drugiej tercji, gdy kolejną bramkę dołożył Patryk Krężołek. Goście byli takim obrotem spraw bardzo podrażnieni i rzucili się do ataku. Z brutalnością czasem przesadzali. Faul Teddiego Da Costy na Duszanie Deveczce zakończył się karą meczu dla Francuza. Bohaterem tej tercji był na pewno Shane Owen, który popisał się niewiarygodną interwencją i zatrzymał krążek nieuchronnie – wydawałoby się – zmierzający do naszej bramki.

W trzeciej tercji nasz zespół pewnie kontrolował wynik. Dopiero na 5 minut przed końcem Cracovia zdobyła kontaktowego gola i wówczas zrobiło się nerwowo. Na więcej rywalom jednak nie pozwoliliśmy i w efekcie możemy cieszyć się z kolejnej wygranej!

W niedzielę zakończenie sezonu zasadniczego. Tego dnia zmierzymy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

• Fantastyczny mecz w "Satelicie" i kolejna wygrana GieKSy!

Konieeeeec!

Co za emocje. Bronimy się

Ostatnie dwie minuty. Goście bez bramkarza. Teraz czas dla nich. A my mamy problem, bo kara dla Vozdeckiego

Ratuje nas poprzeczka. Nerwowo

Zamieszanie pod naszą bramką i... pada gol. Tego się nie spodziewaliśmy.

Fraszko i Kolesnikovs musieli coś sobie wyjaśnić. W efekcie obaj z karami

Było blisko trzeciego gola. Rohtla nie trafia z bliska. W "Satelicie" głośne wsparcie dla naszego zespołu

W dobrej sytuacji przestrzelił Malasiński. Szkoda.

Kara dla Urbanowicza

Kara dla Cracovii. Na ławce zasiada Damian Szurowski.

Rozpoczynamy ostatnią odsłonę spotkania.

Koniec drugiej tercji. Prowadzimy 2:0

Kara dla Grofa

Goście bardzo chcą jeszcze w tej tercji zdobyć gola. Katowiczanie w tym fragmencie skupieni na defensywie

Niespecjalnie układa nam się gra w przewadze. Trzeba przyznać, że rywale dobrze się bronią

Potężne kary dla Francuza. 5 minut plus kara meczu

Brutalny atak Da Costy na Deveckę. Nasz hokeista długo nie podnosił się z lodu.

Bramkarz GKS-u kolejny raz zmuszony do interwencji. Pewnie łapie krążęk

Nie było po co sprawdzać... Owen gola nie puścił i koniec. Gramy dalej.

Wideoweryfikacja spornej sytuacji

Co za interwencja Owena! Ten krążek musiał wpaść do naszej bramki! Ale Owen był innego zdania i na to nie pozwolił

Dziubiński znał tylko jeden sposób na powstrzymanie Wronki, czyli faul. Efekt? Kara

Goool! Patryk Krężołek zdobywa drugiego gola.

Zaczynamy drugą tercję

Koniec pierwszej tercji. Na razie zasłużone prowadzenie GKS-u.

Krążek wstrzelony do... sektora prasowego. Zdarza się i tak.

Kara dla Rompkowskiego. Obrońca Cracovii długo oswajał się z tą myślą. Baaaardzo długo.

Sporo ostrej gry w "Satelicie". Rywale nastawieni agresywnie, ale GieKSa nie odstępuje

Grof trafia w słupek. Szkoda...

Kara dla Kolsenikovsa za brutalny atak na naszego kapitana

Kara dla Zygmunta. Gramy w przewadze

Było blisko drugiego gola. W ostatniej chwili zatrzymany Malasiński.

Gooooool! Fenomenalne trafienie Vozdeckiego. Jego pierwszy strzał zatrzymał Radziszewski, ale wobec efektownej dobitki był bezradny.

Dobra okazja gości, ale świetnie broni Owen. W ostatnich minutach to jednak my podkręcamy głownie tempo

Wychodzimy z kapitalną kontrą, ale sędziowie gwiżdżą spalonego. Gramy już w komplecie

Wraca Vozdecky, ale wciąż gramy w osłabieniu.