• Indra (53)
  • Indra (42)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Krężołek, Sawicki, Strzyżowski - Krawczyk, Skokan, Dalidowicz, Michał Rybak, Majoch

KS Naprzód Janów: Speśny (Niemczyk) - Musioł, Adamus, Gryc, Charousek, Seda - Zielosko, Parizek, Jaros, Słodczyk, Indra - Kosakowski, Sarna, Rajski, Pohl, Skrodziuk - Kapłon, Piper, Kosmęda, Stokłosa

TAURON KH GKS Katowice i Anteo Naprzód Janów zmierzyły się w ostatnich derbach Katowic sezonu zasadniczego. Gospodarze przystępowali do rywalizacji z szansą na odniesienie siódmego zwycięstwa z rzędu. Inicjatywa podczas pierwszych 20 minut należała do GieKSy, ale przyniosło to tylko jedną bramkę. Już w 4. minucie bramkarza gości pięknym strzałem pokonał Dusan Devecka. Natomiast w połowie tercji nastąpiła zmiana bramkarza GKS-u i za Shane’a Owena wszedł Kamil Kosowski.

Na drugą bramkę kibice w “Satelicie” musieli czekać aż pół godziny. Choć to zespół z Janowa w kilku sytuacjach był bliski wyrównania, to w 34. minucie chwilowe oblężenie połowy gości poskutkowało skutecznym strzałem Marka Strzyżowskiego. Na ostatnie 20 minut GieKSa wychodziła z przewagą dwóch bramek, ale goście nie mieli zamiaru składać broni.

Zaraz po wznownieniu gry, pierwszego gola dla Anteo Naprzodu strzelił Marek Indra. W trakcie kolejnych kilkunastu minut więcej okazji stwarzał sobie GKS, ale to goście doprowadzili do wyrównania. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Indra. Jednak na 4 minuty przed końcem, strzał Jesse Rohtli odbił się od kija jednego z hokeistów i wpadł do bramki Patrika Speśnego! Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Już w niedzielę domowe starcie z MH Automatyką Gdańsk. Bilety w sprzedaży!

• MVP spotkania został Jesse Rohtla. BRAWO!

Koniec! SIÓDME zwycięstwo z rzędu TAURON KH GKS-u Katowice!

Jeszcze moment musimy wytrzymać!

GKS-owi przy bramce dopisało trochę szczęścia, ale to także część sportu.

GOOOOOOOOOOOOOL! Rohtla!

Kara dla Musioła, gramy w przewadze.

Pozostało sześć minut na uniknięcie dogrywki.

Niestety, 2:2.

Teraz Sawicki blisko gola, ale Speśny pozostaje czujny!

Groźny strzał Malasińskiego, ale tuż obok słupka.

10 minut do końca. To nie będzie łatwa przeprawa.

Coraz groźniej pod bramką Speśnego, ale na razie bez trzeciego gola dla gospodarzy.

Teraz to GieKSa konstruuje więcej ataków.

Anteo nie ustaje w atakach. Ciekawy, ale dla gospodarzy nerwowy mecz.

GKS musi się mieć na baczności.

Bramka dla gości. Strzelcem Marek Indra.

Startujemy! Ostatnie 20 minut Hokejowych Derbów Katowic.

2:0 po 40 minutach, schodzimy na przerwę.

Gra się uspokoiła. Obie drużyny próbują stworzyć sytuację.

Aż pół godziny czekaliśmy na podwyższenie prowadzenia.

Mamy to! Marek Strzyżowski z kolejnym golem dla gospodarzy!

Lepszy fragment GKS-u, ale cały czas jedynie obijamy bramkarza.

Kolejny pewny chwyt Kosowskiego.

Ta tercja ze wskazaniem na gości, trzeba mocno uważać, bo nie odpuszczają.

Wytrwaliśmy, z powrotem 5 na 5.

Kara dla Skokana. Gramy w czterech.

Za postawę trzeba pochwalić Kamila Kosowskiego. Pewnie broni bramki gospodarzy.

GieKSa uparcie szuka drogi do bramki.

Świetna akcja Rohtli. Wymanewrował rywali i był sam na sam, ale trafia w bramkarza.

Niebezpieczny moment pod bramką Kosowskiego. Anteo wyszło agresywnie.

Ponownie wyraźna przewaga GKS-u. Czekamy na gola numer dwa.

Problemy techniczne bramkarza gości, krótka przerwa w grze.

Rozpoczynamy drugą tercję spotkania.

Kończymy pierwszą tercję prowadząc 1:0.

Wronka sam na sam! Niestety nie udało mu się wyprowadzić strzału.

GKS stara się stworzyć zagrożenie. Anteo próbuje z kontrataku.

Wracamy do gry 5 na 5!

Dobra kontra Fraszki i Rohtli. Bramkarz odbija w ostatniej chwili.

Kolejna kara, tym razem Devecka. Przez 24 sekundy bronimy w trzech.

Krótka przerwa dla trenerów, tymczasem na ławkę kar wędruje Dalidowicz.

Dobry techniczny strzał Rohtli, ale Speśny łapie krążek.

Kara dla Marcina Słodczyka z Anteo.

A jednak nie Owen, bo na taflę wjechał Kamil Kosowski.

Lepszy moment gości i teraz Shane Owen musi pozostać czujny.

Wyraźna przewaga GieKSy.

GOL! Dusan Devecka pięknym strzałem znajduje drogę do bramki.

Strzał Sawickiego, ale za lekko i bramkarz łapie.

Malasiński sam na sam! Niestety bramkarz gości skutecznie.

Zaczęliśmy! Do boju GieKSa!

• Hokeiści już na tafli! Za moment startujemy. Do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze cztery mecze.

• Jeszcze kilka minut dzieli nas od derbowego starcia pomiędzy TAURONEM KH GKS-em Katowice i Anteo Naprzodem Janów.