• M. Kasperlik (35)
  • Malicki (22)

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Vozdecky, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka, Fraszko - Rąpała, Grof, Krawczyk, Sawicki, Dalidowicz - Skokan, Krężołek, Michał Rybak, Maciej Rybak.

Re-Plast Unia Oświęcim: Fikrt (Łazarz) - Vosatko, Bezuska, Wojtarowicz, Danecek, Kowalówka - Gębczyk, Gabryś, Martin Kasperlik, Haas, Tabacek - Saur, Paszek, Wanat, Rufer, Piotrowicz - Iwaniak, Malicki, Krzak, Ondrej Kasperlik, Prusak

TAURON KH GKS Katowice i KS Unia Oświęcim zmierzyły się po raz ostatni w ramach rundy zasadniczej. Dla ekipy gospodarzy debiutował 39-letni Martin Vozdecky. Natomiast jako pierwszy drogę do bramki znalazł Jakub Grof, otwierając wynik w 5. minucie spotkania. W kolejnych fragmentach GieKSa miała problemy z karami, ale udało jej się przetrwać grę w osłabieniu i w drugiej połowie tercji mocno naciskała. Mimo to wynik (1:0) przed końcem pierwszych 20 minut już się nie zmienił.

Jeśli ktoś narzekał na brak goli, to druga tercja powinna go usatysfakcjonować, bo padło ich aż pięć. Rozpoczął Andrej Themar tuż po rozpoczęciu gry, ale niemal natychmiast odpowiedział Patryk Malicki i to było pierwsze trafienie Unii w tym meczu. Dwie kolejne bramki padły w 30. i 31. minucie, a ich autorami byli Tomasz Malasiński oraz Dusan Devecka. Goście z Oświęcimia nie mieli jednak zamiaru składać broni i jeszcze przed przerwą straty zmniejszył Martin Kasperlik.

Na ostatnią tercję GieKSa wychodziła prowadząc 4:2. Początek był zaskakująco spokojny. Żadna z ekip nie stworzyła większego zagrożenia. Dopiero w samej końcówce trafienia Patryka Wronki, Jesse Rohtli i Andreja Themara załatwiły sprawę. Unia została kompletnie zdominowana i w ten sposób GKS zrewanżował się za ostatnią porażkę w Oświęcimiu. Luty otworzymy derbowym pojedynkiem z Anteo Naprzodem Janów. Te starcie w piątek (02.02) o 18:30 w Satelicie. Bilety w sprzedaży!

Koniec meczu! Dziewiąta wygrana TAURON KH GKS-u Katowice w styczniu!

Bramka dla Unii - Adam Rufer.

THEMAR! Co za finisz GieKSy.

Piękne uderzenie Jesse Rohtli! Dominacja GieKSy w końcówce meczu.

Kara dla Bogusława Rąpały.

Niezawodny Patryk Wronka na 5:2!

Słupek po próbie Grofa!

Kara dla Martina Kasperlika, gramy 4 na 4.

Aż 4 minuty kary dla Jakuba Wanackiego. Nerwowy moment.

Seria złych podań GieKSy i nie wykorzystujemy szansy.

Unia broni w trójkę przez ponad minutę! Kara dla Jana Danecka.

Tym razem ukarany hokeista gości - Jakub Saur.

Kara dla Denisa Dalidowicza.

Na razie bez większego zagrożenia bramki Shane'a Owena.

Na razie tercja z przewagą dla GKS-u.

Kara dla Kamila Paszka z Unii.

Wracamy na ostatnią tercję spotkania pomiędzy TAURON KH GKS-em Katowice i KS Unią Oświęcim.

W tej tercji już bez goli, choć wpadło ich aż pięć!

Trudny moment dla gospodarzy. Krążek cały czas obok bramki Owena.

Teraz to Unia atakuje, a GieKSa próbuje odpierać.

Znakomita akcja Martina Kasperlika, który zapewnia gościom drugiego gola.

Wracamy do gry 5 na 5 bez szkód, m.in. dzięki długiemu przetrzymaniu krążka przez Wronkę.

Sytuacja komfortowa, ale bronimy w czterech po karze dla Patryka Krężołka.

Ledwo się obejrzeliśmy, a tu już czwarta bramka dla katowiczan! Tym razem Devecka.

Malasiński na 3:1! Krążek powędrował prosto w okienko bramki rywala.

Tym razem próba Ondreja Kasperlika, ale Owen czujny.

Mocny strzał Haasa, ale Owen bezbłędnie.

Gospodarze mieli kilka sytuacji, ale nie udało się ich zamienić na bramkę. Wracamy do gry 5 na 5.

Lubomir Vosatko zjeżdża na ławkę kar. GKS w przewadze.

Themar był już sam na sam z bramkarzem, ale górą Fikrt.

Natychmiastowa odpowiedź. Malicki strzela bramkę kontaktową dla Unii.

Rozpoczynamy znakomicie, bo od bramki Andreja Themara!

Wracamy na drugą tercję spotkania w Satelicie.

Kończymy pierwsze 20 minut gry.

Piękna szarża Themara, ale jeszcze ładniej broni jego strzał Fikrt!

Damian Piotrowicz przez moment leżał na tafli. Zjeżdża na ławkę o własnych siłach.

Tym razem nieporozumienie w szeregach gospodarzy, ale szczęśliwie Shane Owen dosięgnął krążek kijem.

Błąd obrony Unii, ale Fraszko niestety nie wykorzystuje sytuacji.

Gdy gra toczy się 5 na 5, katowiczanie mają dużą przewagę.

Fraszko chciał podawać do Wronki, który byłby sam na sam, ale rywal przeciął podanie.

Przetrwaliśmy, ale inicjatywa należy teraz do gości z Oświęcimia.

Kolejna kara dla GKS-u, tym razem Wanacki.

Wracamy do gry 5 na 5.

Gramy w osłabieniu, ale Unia na razie bez większego zagrożenia.

Kara dla Martina Vozdecky'ego.

GOL! GieKSa obejmuje prowadzenie po golu Grofa!

Katowice w mocnym natarciu!

Kara dla Adriana Prusaka z zespołu Unii.

Dobra okazja w kontrze Themara, ale bramkarz gości skutecznie zatrzymuje krążek

Startujemy! GKS walczy o dziewiąte zwycięstwo w styczniu.

• Hokeiści już na lodzie, za moment rozpoczynamy spotkanie!

• W poprzednim meczu między drużynami, GKS przegrał na wyjeździe 0:4. Dostanie zatem szansę na rewanż.

• Jako wicelider tabeli Polskiej Hokej Ligi, podejmujemy KS Unię Oświęcim, która plasuje się na 6. miejscu.

• Przed GieKSą ostatnie spotkanie stycznia. W dotychczasowych meczach pierwszego miesiąca nowego roku, katowiczanie zrobili bilans 8-1.