• Rohtla (21)
  • Grof (12)

JKH GKS Jastrzębie: Fucik (Raszka) - Jankowić, Michałowski, Nalewajka, Jarosz, Laszkiewicz - Homer, Lukacik, Kominek, Kulas, Bordowski - Gikiński, Kubeś, R. Nalewajka, Wróbel, Nahunko - Matusik, Bigos, Bryk, Paś, Świerski.

GKS Katowice: Owen (Kosowski) - Cakajik, Wanacki, Themar, Rohtla, Krężołek - Martinka, Devecka, Sawicki, Wronka, Malasiński - Grof, Rąpała, Dalidowicz, Michał Rybak, Krawczyk - Skokan, Maciej Rybak.

Nasz zespół przystępował do meczu znając wynik spotkania Podhala z Cracovią. Wygrana ekipy z Nowego Targu sprawiała, że GieKSa miała szansę, by umocnić się na drugim miejscu w tabeli, co jest kluczowe przed fazą play off. Aby tak się stało, należało jednak wygrać w Jastrzębiu. Tym razem zadanie wywalczenia kompletu punktów było wyjątkowo ciężkie. Wszystko przez kontuzje, które zmogły kilku naszych zawodników. Przeciwko JKH nie mogli zagrać Mikołaj Łopuski, Bartosz Fraszko, Dawid Majoch i Marek Strzyżowski.

Spotkanie ułożyło się jednak po naszej myśli. Na prowadzenie wyprowadził nas po indywidualnej akcji Jakub Grof. W drugiej tercji kolejne gole dołożyli Jesse Rohtla i Radosław Sawicki, a TAURON KH GKS zyskał dość bezpieczną przewagę. Gospodarze odzyskali jednak nadzieje po trafieniu byłego napastnika GieKSy Dominika Nahunko. Gdy pod koniec spotkania drugą bramkę dołożył Tomasz Kulas, zrobiło się bardzo nerwowo.

W drużynie z Katowic ponownie brylował jednak bramkarz Shane Owen. Kanadyjczyk kolejny raz popisał się wieloma skutecznymi interwencjami, dzięki czemu nasz zespół do końca utrzymał prowadzenie.

Już we wtorek w „Satelicie” mecz TAURON KH GKS Katowice – Unia Oświęcim. Zapraszamy!

• We wtorek widzimy się w "Satelicie"

Koniec! Wygrywamy! Wielkie brawa dla naszego zespołu.

FAN-TA-STY-CZNA dyspozycja Owena. Teraz czas dla GieKSy

Jastrzębie stara się podkręcić tempo. Przed nami długie 10 minut. Przypominamy, że dziś gramy w mocno osłabionym składzie

Coraz bliżej końca, a wynik bez zmian...

Spokojna gra TAURON KH GKS-u. Na razie, kontrolujemy to, co dzieje się na lodzie

Gramy w pełnym zestawieniu

Początek trzeciej tercji. Do boju GKS!

Kara dla Devecki. Musi dotrwać do końca tercji

Seria świetnych interwencji Owena

Bramkę zdobył były napastnik GieKSy Dominik Nahunko

Gol dla gospodarzy. Świetnie dysponowany Owen tym razem nie miał szans na skuteczną interwencję

Radosław Sawicki zdobywa trzeciego gola!

Gospodarze w komplecie. Tym razem w okresie przewagi nie stworzyliśmy groźniejszej sytuacji

Kominek na ławce kar. GKS spokojne kontroluje przebieg spotkania

Gol! Rohtla zdobywa drugą bramkę dla GieKSy. Asysty Cakajika i Themara

Zaczęliśmy w podwójnej przewadze, ale teraz kara 2 + 10 dla Malasińskiego za niesportowe zachowanie