• Grof (13)
  • Malasiński (12)

TAURON Podhale Nowy Targ: Odrobny (Kapica) - Jaskiewicz, Tomasik, Kolusz, Zapała, Wielkiewicz - Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikov, Biezais - Kapica, Pichnarcik, Michalski, Neupauer, Różański - Wsół, Mrugała, Michalski, Siuty, Svitac.

GKS Katowice: Owen, (Kosowski) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Wronka - Rąpała, Grof, Majoch, Sawicki, Dalidowicz - Skokan, Krawczyk, Michał Rybak.

TatrySki Podhale Nowy Targ w pierwszej tercji był zaskoczony intensywnością narzuconą przez TAURON KH GKS Katowice. W odstępie czterech minut goście strzelili trzy bramki, których autorami byli Tomasz Malasiński, Jakub Grof i Patryk Wronka. Wyróżniał się szczególnie Wronka - wychowanek drużyny z Podhala. Oprócz gola, zanotował także asystę. Drugą tercję GKS rozpoczynał z przewagą trzech bramek.

Kolejne 20 minut katowiczanie spędzili głównie w obronie, choć już na początku swojego drugiego gola strzelił Malasiński. Jednak problemy z karami gości, zdeterminowały nowotarżan do agresywniejszego ataku. Kontaktową bramkę strzelił Jarosław Różański i dopiero na pięć minut przed końcem tercji, Podhale złapało zadyszkę. Wykorzystał to Marek Strzyżowski. Razem z Jesse Rohtlą, bardzo sprytnie oszukali obronę gospodarzy i padła piąta bramka.

GKS był zatem w bardzo komfortowej sytuacji. Trzecie zwycięstwo z rzędu hokeiści mieli na wyciągnięcie ręki. Nowy Targ mocno naciskał, ale nie był w stanie odmienić losów tego spotkania. Bramki dla obu ekip strzelali jeszcze Oskar Jaśkiewicz, Krzysztof Zapała i ponownie dla GieKSy Tomasz Malasiński. Porażka Comarch Cracovii z GKS-em Tychy oznacza, że Katowice wracają na 2. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Ze zwycięstwa na miejscu cieszyła się mała grupka kibiców gości. Kolejny mecz gracze Toma Coolena rozegrają w Satelicie, 26 stycznia przeciwko PGE Orlik Opole.

Koniec meczu! Trzecie zwycięstwo z rzędu GieKSy i powrót na fotel wicelidera.

Bramka Zapały.

Za dużo hokeistów na lodzie w drużynie GKS-u i końcówka w trzech na... sześciu.

Sędziowie rozdają kary. Gramy teraz w trzech na czterech zawodników z Podhala.

Dużo nerwów w końcówce. Hokeiści obu drużyn próbują wyjaśnić sprawę pięściami.

Podhale gra bez bramkarza.

Kolejny gol Malasińskiego! Na pustą bramkę.

Shane Owen co chwilę ratuje swoją drużynę przed utratą kolejnych bramek. Fenomenalny występ.

Katowiczanie wyraźnie niezadowoleni z dzisiejszych decyzji sędziów.

Kara dla dwóch graczy GKS-u. Bronimy w trzech, więc przed nami nerwowych parę minut.

Gol dla nowotarżan. Ładny strzał Jaśkiewicza.

Owen znakomicie łapie krążek. Kanadyjczyk po raz kolejny potwierdza swoje umiejętności.

Słupek po strzale Ogrodnikova.

Poważne starcie Pichnarcika i Strzyżowskiego. Agresywne zachowanie tego pierwszego, więc wędruje na ławkę kar.

Kara dla gracza gospodarzy. Gramy w przewadze.

Spokojna trzecia tercja, GKS stara się spokojnie doprowadzić mecz do końca.

Przewaga Podhala, na ławce kar Jakub Grof.

Mała przepychanka pod bramką Owena. Ten zmuszony do kilku interwencji.

Wracamy na ostatnia tercję spotkania w Nowym Targu.

Koniec tercji. GKS wygrał drugie 20 minut 2:1.

Mocny strzał Martinki, ale prosto w Odrobnego.

Podwójna kara, przez ostatnią minutę zespoły zagrają 4 na 4.

GOL! Strzyżowski i Rohtla wymanewrowali obrońców rywala i Strzyżowski podwyższa prowadzenie.

Nie ma gola. Nadal 4:1 dla katowiczan.

Wronka strzelał, ale sędziowie jeszcze nie wiedzą, czy krążek przekroczył linię bramki. Trwa wideoweryfikacja.

Tercja toczy się na połowie gości, na razie bez dalszych szkód dla GKS-u.

Bardzo dużo pracy ma w tej tercji Owen.

Po raz kolejny Sawicki sam na sam po błędzie obrony gospodarzy. Niestety nie wykorzystuje.

Strzyżowski na ławce kar. Znowu przewaga dla Górali.

Sawicki sam na sam, Odrobny łapie krążek.

Wracamy do gry 5 na 5. Owen przez chwilę mocno obijany.

Kara dla Martinki, ale bronimy już w czterech.

Gol kontaktowy dla Podhala. Strzelcem Różański.

Bogusław Rąpała wędruje na ławkę kar.

Inicjatywa należy do TatrySki Podhale Nowy Targ, więc trzeba uważać i przetrwać natarcie.

Teraz kilka groźnych akcji gospodarzy. Owen skutecznie odbija krążek.

GOL! Druga bramka Tomasza Malasińskiego.

Wracamy do gry!

• Tak wygrywaliśmy w piątek.

• Za moment wracamy na drugą tercję spotkania. GieKSa w znakomitej sytuacji.

• Warto zwrócić uwagę na fakt, że Comarch Cracovia przegrała dzisiaj z GKS-em Tychy 2:6. To oznacza, że zwycięstwo GKS przesunie ekipę na 2. miejsce w tabeli.

Znakomita tercja TAURON KH GKS-u! Za chwilę wracamy na kolejne 20 minut.

Katowiczanie kontrolują mecz, choć teraz Podhale rzuciło się do ataku.

Kara dla Wielkiewicza, znowu GieKSa w przewadze.

Podhale zmienia bramkarza. Za Odrobnego wchodzi Kapica.

Trzecia bramka! Patryk Wronka!

Kara dla Damiana Tomasika. Gramy w przewadze.

Co za akcja Wronki! Znakomite podanie do Grofa i ten podwyższa wynik na 2:0.

GOL! Malasiński wykorzystuje podanie pod bramkę i GieKSa wychodzi na prowadzenie!

Dawno nie strzelaliśmy. Majoch przełamał chwilowy przestój, ale bez bramki.

Gospodarze obijają Shane'a Owena. Na razie bez goli. Wracamy do gry 5 na 5.

Wraca Malasiński!

Niestety kolejna kara dla GKS-u. Tym razem Grof. Przez 43 sekundy bronimy w trzech.

Tomasz Malasiński wędruje na ławkę kar.

Teraz mocny strzał Grofa, ale prosto w Odrobnego.

Groźny strzał Devecki, ale bramkarz Podhala skutecznie.

Groźna kontra Podhala sam na sam z Owenem. Bramkarz GieKSy broni.

Start spotkania. Katowice walczą o trzecią wygraną z rzędu.

• Zaczynamy za 5 minut!

• W drużynie gości nie zagrają dzisiaj Bartosz Fraszko (choroba) oraz Maciej Rybak (kontuzja).

• Przed nami 33. kolejka Polskiej Hokej Ligi. GKS Katowice czeka wyjazdowy pojedynek z TatrySki Podhale Nowy Targ. Transmisja z tego meczu także tutaj -> http://bit.ly/HokejNaŻywo