JKH GKS Jastrzębie

• R. Nalewajka (29)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Strzyżowski, Rohtla, Themar - Devecka, Martinka, Malasiński, Fraszko, Wronka - Rąpała, Grof, Nahunko, Sawicki, Dalidowicz oraz Krężołek, Nowak, Krawczyk

JKH GKS Jastrzębie: Fucik (Raszka) - Kubes, Janković, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Lukacik, Homer, Kominek, Kulas, Bordowski - Bigos, Gimiński, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka - Michałowski, Matusik, Świerski, Jarosz, Bryk

Po dwutygodniowej przerwie rozgrywki Polskiej Hokej Ligi zostały wznowione. W meczu 26. kolejki TAURON KH GKS Katowice podejmował JKH GKS Jastrzębie i po emocjonującej końcówce zgarnął trzy punkty.

Początek spotkania był dość ospały, a obie drużyny po kilkunastodniowej przerwie miały problem z odnalezieniem rytmu gry. Po początkowych wyrównanych minutach zaczęła się zarysowywać przewaga GieKSy. Szansę na zdobycie bramki miał Jakub Wanacki, Tomasz Malasiński czy Andrej Themar, ale pierwsza część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ataki katowiczan miały miejsce także w drugiej tercji, ale krążek nie potrafił znaleźć drogi do siatki. Udało się to zrobić jastrzebianom, którzy 29. minucie objęli prowadzenie po strzale Radosława Nalewajki. W kolejnych minutach nasz zespół rzucił się do odrabiania strat, ale w decydujących momentach brakowało skuteczności.

W trzeciej tercji nasz zespół rzucił się do strzelania wyrównującej bramki i już po sześciu minutach osiągnął swój cel. Pięknym strzałem popisał się Andrej Themar, a po chwili tafla lodowiska zapełniła się pluszakami w ramach akcji Teddy Bear Toss. W kolejnych minutach GieKSa nie ustawała w atakach, ale nie była w stanie strzelić zwycięskiej bramki. Szansa otworzyła się na to w ostatnich 40 sekundach, gdy nasz zespół grał w przewadze. Na 18 sekund przed końcowym gwizdkiem kolejnym fantastycznym trafieniem popisał się Themar dając GieKSie cenne zwycięstwo!

Koniec! Pokonujemy JKH GKS!

Gooooooooooool! Themar wykorzystuje grę w przewadze na 18 sekund przed końcem!

40 sekund do końca i będziemy grać w przewadze!

Ciągle remisowy wynik.

Okazja Nahunki, ale krażek wyłapał bramkarz. Czy będziemy świadkami dogrywki?

GieKSa dąży do zdobycia zwycięskiej bramki.

Groźnie wyglądający uraz Patryka Wronki, ale na strachu się skończyło. Nasz zawodnik już na tafli.

Gramy!

• Trwa wielkie sprzątanie!

Krótka przerwa w grze, bo na tafli setki pluszaków!

Gooooooool! Piękny strzał Themara!

Brawo Kamil Kosowski! Nasz bramkarz wybronił sytuację sam na sam, choć gramy w przewadze.

Szansa na wyrównanie, ale Themar nie sięga krążka.

Zaczynamy trzecią część spotkania.

• Na tafli nie brakuje ofiarnej gry, ale ciągle nie potrafimy strzelić wyrównującej bramki.

Niebezpiecznie pod bramką Kosowskiego.

Nieco mniej intensywna część spotkania. Ciągle szukamy wyrównującej bramki.

Próbujemy, strzelamy, ale krążek nie trafia do bramki.

Ponownie będziemy grać w przewadze. Może teraz?

Goście obejmują prowadzenie.

Wciąż bez bramek.

Kara dla gości. Szansa dla GieKSy!

Błąd naszej defensywy, ale w ostatniej chwili krążek mrozi Kosowski.

Zaczynamy drugą część spotkania! Liczymy, że przyniesie ona bramki GieKSie.

Koniec pierwszej tercji

Graliśmy w przewadze, ale mimo szans wynik bez zmian.

Okres dobrej gry GieKSy, kilka mocnych strzałów, ale póki co górą bramkarz JKH GKS-u.

• 950 kibiców dzisiaj dopinguje w Satelicie. Ciekawe ile poleci pluszaków na taflę w ramach akcji Teddy Bear Toss.

Stwarzamy sobie teraz dużo okazji, ale wynik jeszcze bez zmian.

Wyrównane spotkanie. Tomasz Malasiński miał idealną okazję do strzelenia pierwszej bramki, ale trafił w boczną częśc siatki.

Wychodzimy z osłabienia obronną ręką, a Jakub Wanacki miał idealną okazję do otwarcia wyniku spotkania.

Pierwsza kara dla naszego zespołu. W boksie Martin Cakajik.

Pierwsza poważna akcja gospodarzy, ale broni Kosowski.

Dość ospały początek spotkania. Długie podania przez całą długość lodowiska nie przynoszą drużynom sytuacji bramkowych.