• Stachura (38)
  • Seda (30)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski - Grof, Martinka, Majoch, Wronka, Malasiński - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Strzyżowski oraz Zieliński, Nahunko, Krawczyk.

KS Naprzód Janów: Elżbieciak (Niemczyk) - Musioł, Charousek, Seda, Słodczyk, Adamus - Horzelski, Parizek, Jaros, Stachura, Indra - Kosakowski, Zielosko, Rajski, Pohl, Stokłosa - Kapłon, Sarna, Skrodziuk, Piper, Sroka.

W 17. kolejce Polskiej Hokej Ligi doszło do drugich w tym sezonie Derbów Katowic. Podobnie jak w pierwszym meczu obu drużyn zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy TAURON KH GKS, którzy pokonali Anteo Naprzód Janów aż 7:2.

Mecz od pierwszych minut był bardzo intensywny. Zespół Toma Coolena atakował rywali, ale początkowo nie zdołał pokonać bramkarza Naprzodu. Swoje szanse mieli Andrej Themar, Martin Cakajik czy Mikołaj Łopuski. Wynik meczu w 16. minucie otworzył Radosław Sawicki, który wykorzystał świetne podanie Marka Strzyżowskiego. W ostatnich minutach pierwszej tercji GKS miał jeszcze kilka okazji na powiększenie prowadzenia, ale bramka już nie padła.

Co nie udało się w końcówce pierwszej odsłony, udało się tuż po wznowieniu gry. Zaledwie 40 sekund po rozpoczęciu drugiej tercji Martin Cakajik wykorzystał zamieszanie pod bramką Naprzodu i było już 2:0. Nie minęła minuta, a GieKSa prowadziła już 3:0. Patryk Wronka objechał bramkę rywali, podał do wychodzącego na czystą pozycję Lukasa Martinki, a ten umieścił krążek tuż pod poprzeczką. Strzelone gole dodały jeszcze większej pewności naszej drużynie, która w 28. minucie podwyższyła prowadzenie. Jesse Rohtla celnym strzałem znalazł lukę w bramce Michała Elżbieciaka. W kolejnych minutach gra się wyrównała, a rywale z Janowa zdołali strzelić dwie bramki.

W trzeciej tercji obie drużyny próbowały powiększyć swój dorobek bramkowy. TAURON KH GKS był zdecydowanie częściej w posiadaniu krążka, ale na kolejną bramkę czekaliśmy do 52. minuty. Cakajik wykorzystał grę w przewadze i pięknym strzałem po raz drugi pokonał Elżbieciaka. Na dwie minuty przed końcem wynik meczu podwyższył Patryk Wronka, który popisał się rajdem między obrońcami Naprzodu, a piękną akcję zakończył strzałem w samo okienko bramki. Kilkanaście sekund później rezultat spotkania ustalił Oskar Krawczyk, który przejął krążek w okolicach niebieskiej linii, a następnie pokonał bramkarza Naprzodu.

KONIEC! Derby Katowic ponownie dla GieKSy!

Oskar Krawczyk wychodzi sam na sam z Elżbieciakiem i podwyższa prowadzenie!

Kapitalny rajd Patryka Wronki między obrońcami Naprzodu i strzał w samo okienko bramki!

Walczymy o szóstą bramkę w meczu. Groźny strzał Themara broni Elżbieciak.

Goooool! Wykorzystujemy przewagę. Martin Cakajik pięknym strzałem podwyższa prowadzenie!

Przez 32 sekundy gramy w podwójnej przewadze!

Coraz więcej emocji w Satelicie! 10 minut do końca spotkania!

Sypią się kary. Gramy w osłabieniu 3 na 4.

Wciąż szturmujemy bramkę Elżbieciaka.

Dużo walki w tercji obronnej Naprzodu, ale bez bramek w tej części gry.

Zaczynamy ostatnią tercję spotkania.

• Jutro swój mecz rozegrają także siatkarze GieKSy, którzy od czterech spotkań są niepokonani w PlusLidze!

Dzielnie się broniliśmy, ale na 12 sekund przed końcem kary Martinki rywale strzelają nam bramkę.

Ciężki moment GieKSy. Gramy w podwójnym osłabieniu. Na ławce kar Strzyżowski i Martinka.

Wynik bez zmian. Nadal prowadzimy trzema bramkami, ale nie wykorzystaliśmy kilku okazji do podwyższenia wyniku.

Gramy w przewadze.

Goście wykorzystują grę w przewadze i strzelają pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu.

Goooool. Jesse Rohtla pakuje krążek w samo okienko bramki Naprzodu!

Graliśmy w osłabieniu, ale zespół Naprzodu nie zdołał zagrozić bramce Kosowskiego.

Kapitalna akcja Patryka Wronki, który objechał bramkę rywali, podał do Lukasa Martinki, który podwyższa prowadzenie!

Fantastyczne otwracie drugiej tercji! Martin Cakajik wykorzystuje zamieszanie pod bramką Naprzodu i daje nam prowadzenie 2:0

Zaczynamy drugą tercję.

• W sobotę o 18.00 GieKSa gra z Olimpią Grudziądz. Widzimy się na B1!

Groźny strzał Naprzodu broni Kosowski.

Fraszko świetnie zagrywa do Nahunki, ale ten nie trafia czysto w krążek.

Goooooool dla GieKSy! Piękne uderzenie Radosława Sawickiego daje prowadzenie GieKSie!

Walka na tafli trwa w najlepsze, ale żadna z drużyn nie potrafi otworzyć wyniku meczu.

Znowu graliśmy w przewadze i mimo oddanych strzałów wynik bez zmian.

Dwie szanse Mikołaja Łopuskiego w przeciągu kilku sekund, ale krążek nie wpada do bramki.

Wyrównany fragment spotkania. Naprzód szuka swojej okazji pod bramką Kosowskiego.

Kilkukrotnie zagroziliśmy bramce Elżbieciaka, ale w Satelicie wciąż bez bramek.

Goście łapią pierwszą karę w meczu. Dwie minuty gry w przewadze GieKSy.

Strzyżowski podaje do Cakajika, ale ten nie sięga krążka. Po chwili mocny strzał oddaje Nahunko, ale bramkarz gości znowu łapie.

Już w pierwszej akcji meczu grożny strzał oddał Andrej Tehmar, ale Michał Elżbieciak chwycił krążek.

Rozpoczynamy Hokejowe Derby Katowic!

• Już po oficjalnej prezentacji. Zaraz zaczynamy!

• Do rozpoczęcia Derbów Katowic pozostało tylko 5 minut!

• Coraz więcej kibiców na trybunach w "Satelicie".

• Lód już przygotowany!

• Obie drużyny już na rozgrzewce. Poczatek spotkania za 35 minut!

• Wybiła 17.30. To oznacza, że "Satelita" jest już gotowa na przyjęcie kibiców. Przyjdźcie wcześniej i nie czekajcie do ostatniej chwili!

• Anteo Naprzód jest przedostatni w tabeli.

• Katowiczanie plasują się na czwartym miejscu w tabeli.

• Na podobny festiwal strzelecki liczymy w dzisiejszym meczu.

• Pierwszy mecz tych drużyn rozegrany na Jantorze zakończył się zwycięstwem GieKSy 9:3.

• W meczu 17. kolejki PHL TAURON KH GKS zmierzy się w Hokejowych Derbach Katowic z Anteo Naprzodem Janów.

• Przed hokeistami Toma Coolena wyjątkowe spotkanie.