• Fraszko (9)
  • Malasiński (5)

LOTOS PKH Gdańsk: Gorodetsky (Witkowski) - Bilcik, Maciejewski, Steber, Polodna, Vitek - Lehmann, Wachowski, Szczerbakow, Stasiewicz, Samusienko - Dolny, Wysocki, Strużyk, Pesta, Marzec - Wrycza, Gerasymenko, Różycki, Rompkowski, Skutchan

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Themar, Rohtla, Łopuski - Grof, Martinka, Majoch, Wronka, Malasiński - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Strzyżowski oraz Zieliński, Nahunko, Krawczyk

W 16. kolejce Polskiej Hokej Ligi zawodnicy TAURON KH GKS-u Katowice udali się do Gdańska, by zmierzyć się z tamtejszą MH Automatyką. Wyprawa na drugi koniec Polski okazała się bardzo owocna, bowiem hokeiści Toma Coolena zdobyli trzy punkty strzelając rywalom aż sześć bramek.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando katowiczan, którzy już w piątej minucie otworzyli wynik spotkania. Patryk Wronka przejął krążek w okolicach niebieskiej linii, celnie podał go do Tomasza Malasińskiego, a nasz kapitan pewnym strzałem wykończył akcję. Cztery minuty później niemal identyczną sytuację wykorzystał Bartosz Fraszko i pierwsza tercja zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem GieKSy.

Swoją dominację w tym meczu TAURON KH GKS potwierdził w drugiej części spotkania. Już 12 sekund po wznowieniu wynik pewnym strzałem podwyższył Andrej Themar. W 25. minucie wzorową kontrę przeprowadzili Jesse Rohtla, Patryk Wronka i Tomasz Malasiński, który trafił prosto w okienko. W 31. minucie gospodarze wykorzystali grę w przewadze i zdobyli pierwszą bramkę, ale na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać. Kilkanaście sekund później trzecie trafienie w meczu zaliczył Malasiński. W 33. minucie spotkania nasz zespół grał w przewadze i również trafił do siatki rywali. Podręcznikowo rozegrany „zamek” zakończył się celnym strzałem Rohtli.

W trzeciej tercji tempo gry nieco zmalało, ale hokeiści trenera Coolena przez cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń na tafli i utrzymali pięciobramkową przewagę.

Kolejny mecz TAURON KH GKS Katowice rozegra w piątek 3 listopada w "Satelicie". Nasz zespół w Hokejowych Derbach Katowic podejmie Anteo Naprzód Janów. Informacja o biletach znajduje się tutaj.

Koniec spotkania! Cenne zwycięstwo GieKSy w Gdańsku!

Radzimy sobie nawet grając w osłabieniu. Trzy punkty coraz bliżej!

Wynik bez zmian. Kontrolujemy wydarzenia na tafli lodowiska Olivia.

Tempo spotkania nieco spadło, choć to nasz zespół utrzymuje się dłużej przy krążku.

Gospodarze mieli okazję sam na sam z Kosowskim, ale nasz bramkarz popisał się świetną interwencją.

Zaczynamy ostatnią tercję spotkania.

Koniec drugiej tercji. Pewne prowadzenie GieKSy!

Kontrolujemy wydarzenia na tafli.

Kapitalna akcja GieKSy w przewadze. Wzorowo ustawiony "zamek" i mamy 6:1!

Natychmiastowa odpowiedź GKS-u! Trzecia bramka Tomka Malasińskiego w dzisiejszym meczu!

Gospodarze wykorzystują grę w przewadze i strzelają pierwszą bramkę w meczu.

Będziemy grać w osłabieniu. Radosław Sawicki na ławce kar.

Kamil Kosowski odważnie wyszedł z bramki i uchronił nasz zespół przed stratą gola.

W zespole gości nastąpiła zmiana bramkarza.

Kapitalna kontra GieKSy! Trójkowa akcja Rohtla - Wronka - Malasiński i nasz kapitan zapisuje swoje drugie trafienie w dzisiejszym meczu.

Rohtla blisko czwartej bramki dla GieKSy, ale krążek minimalnie mija słupek.

Ależ otwarcie! Już w 12. sekundzie drugiej tercji strzelamy trzecią bramkę!

Startujemy z drugą tercją spotkania.

Koniec pierwszej tercji.

Sporą szansę miał teraz Dawid Majoch, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

Świetny rajd Wronki przez całą długość tafli, ale wynik nie ulega zmianie. Niestety na ławkę kar wędruje Marek Strzyżowski.

Po raz pierwszy gramy w przewadze. Uda się wykorzystać?

Hokeiści Toma Coolena kontrolują teraz wydarzenia na tafli. Na razie bramka Kamila Kosowskiego niezagrożona.

Bartosz Fraszko strzałem z najbliższej odległości podwyższa prowadzenie!

Goool dla GieKSy! Patryk Wronka przejmuje krążek, podaje do Tomasza Malasińskiego, a nasz kapitan pięknym strzałem daje nam prowadzenie!

Bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Jesse Rohtla, ale krążek powędrował obok bramki.

Pierwsza szansa GieKSy. Strzał Patryka Wronki broni jednak bramkarz rywali.