• R.Nalewajka (34)
  • Lukacik (4)

GKS Katowice: Kosowski (Studziński) - Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rothla, Strzyżowski - Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski - Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar oraz Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.

JKH GKS Jastrzębie: Fucik (Zabolotny) - Kubes, Homer, Laszkiewicz, Paś, Vozdecky - Lukacik, Jankowić, Kominek, Kulas, Świerski - Gimiński, Bigos, Ł. Nalewajka, Jarosz, R. Nalewajka - Chorążyczewski, Michałowski, Bryk, Wróbel, Matusik.

W zaległym meczu 2. kolejki PLH TAURON KH GKS Katowice przegrał z JKH GKS Jastrzębie po dogrywce 3:4 (0:1, 2:2, 1:0, d. 0:1).

Spotkanie od początku mogło się podobać, obie drużyny postawiły na ofensywę i doszło do wymiany ciosów. Niestety dla katowiczan już w pierwszych minutach złapali niepotrzebne kary, co wykorzystali goście i pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Vladimira Lukacika (5. min.).

Stracony gol zadziałał na GieKSę jak płachta na byka. Trójkolorowi rzucili się do ataku, czego efektem była istna kanonada. Pudłowali jednak w wybornych sytuacjach Andrej Themar, Jesse Rothla, Marek Strzyżowski, Tomasz Malasiński i Dariusz Gruszka, przez co po pierwszej połowie z jednobramkowej przewagi cieszyli się jastrzębianie.

W drugiej tercji do głosu pierwsza doszła GieKSa. Szybko doprowadziła do wyrównania po trafieniu z najbliższej odległości przy lewym słupku Gruszki (23. min.) i nawet objęła prowadzenie po bramce Martina Cakajika (28. min.). Jastrzębianie jednak pokazali, że nie  odpuszczą i w końcówce drugiej tercji strzelili dwie bramki po akcjach Leszka Laszkiewicza i Radosława Nalewajki, dzięki czemu po dwóch partiach wciąż utrzymywali jednobramkowy bufor bezpieczeństwa (3:2).

W trzeciej partii katowiczanie pokazali charakter, doprowadzili do wyrównania stanu meczu dzięki bramce Marka Strzyżowskiego, ale ostatnie słowo należało do graczy z "Jastoru", którzy w czwartej minucie dogrywki trafili do siatki za sprawą doświadczonego Jana Homera i wywieźli z "Satelity" cenne punkty. Trójkolorowi żałowali najbardziej niewykorzystanych szans, bo zdominowali rywali ilością strzałów (54:29). To była pierwsza porażka ligowa GieKSy w sześciu meczach.

Rywale wygrywają niespodziewanie po dogrywce.

• 63:18 min

Gol dla JKH!

Strzyżowski z GieKSy strzela, broni golkiper JKH. Jastrzębianie w pełnym zestawieniu na lodzie.

• Dogrywkę zaczniemy od gry w przewadze przez 38 sekund.

• 60:00 min

Koniec 3. partii, będzie dogrywka.

Gimiński na ławce kar, GKS znów gra w przewadze!

• 57:40 min

Gol dla GKS-u!

Kara dla Pasa, ostatnie 2 minuty gry!

Strzyżowski obok słupka! GKS walczy do końca o wyrównanie!

Kontrę katowiczan wyprowadza Strzyżowski, lecz Rothla uderza w golkipera JKH.

Spięcia pod bramką jastrzębian, ale wciąż bez bramki.

Łopuski z najbliższej odległości w bramkarza!

Ofiarna interwencja Strzyżowskiego, blokuje strzał z niebieskiej linii rzucając się na lód!

GKS atakuje, chce za wszelką cenę wyrównać, jastrzębianie ratują się uwolnieniami.

Emocje na lodzie! GKS walczy o wyrównanie 3:3!

Malasiński posyła atomowy strzał, ale trafia w golkipera!

GKS zakłada zamek, ale przy strzale kiksuje Rothla.

Kara dla Wróbla za spowodowanie upadku zawodnika GKS-u.

Majoch bliski bramki, zablokowany w ostatniej chwili!

Zaczynamy 3. tercję

• 40:00 min

Koniec II odsłony.

Rothla po lodzie w bramkarza!

Jastrzębianie wyrównali stan tej tercji 2:2, GKS musi nabrać więcej koncentracji. Gra na lodzie zaostrzyła się.

• 38:14 min

Trzecia bramka dla JKH.

Wronka w dłuższy, lewy róg! Broni Fucik!

Kara dla Wróbla.

• 34:57 min

Wyrównanie jastrzębian w przewadze.

Kara dla Rothli.

Chwila przerwy, na lodzie ucierpiał jeden z jastrzębian.

Pokazujemy charakter, już wszystko wraca do normy!

Było blisko! Strzyżowski z GieKSy trafia w Fucika!!!

Kosowski zatrzymuje akcję prawym skrzydłem jastrzębian! Krążek "zamrożony"!

Cakaijk trafia i wychodzimy na prowadzenie!

• 27:47 min

I już mamy bramkę w przewadze!

Lukacik na ławce kar.

Rothla przymierza w łokieć bramkarza JKH! Było blisko okienka!

Łopuski sam na sam w osłabieniu trafia z całej siły w lewy parkan bramkarza JKH!

Kara dla Nahunki.

Homer z dystansu, krążek w łapawicy Kosowskiego!

Gruszka z najbliższej odległości pakuje "gumę" do siatki obok bezradnego golkipera gości.

• 22:23 min

GKS nie wykorzystał znowu gry w przewadze, skuteczność musi w końcu zadziałać!

Znakomita okazja GieKSy, Malasiński nie trafia z ostrego kąta do pustej bramki!

Start 2. tercji.

• Po pierwszej tercji jastrzębianie mieli przewagę w oddanych strzałach (14:11), ale nasze były groźniejsze.

• 20:00 min

Koniec I tercji.

Kara dla Bigosa.

Gruszka nie sięga krążka z najbliższej odległości po akcji GKS-u prawym skrzydłem!

Strzyżowski trafia w bramkarza po podaniu Rothli.

Ł. Nalewajka sprytnie chciał oszukać strzałem ze "ściągi" Kosowskiego, ale tego nie zawiódł refleks.

GKS daje się wciągać w tercję obronną rywali i goście groźnie kontrują.

JKH wytrzymał napór GieKSy, choć było bardzo blisko wyniku 1:1!

Themar staje oko w oko z Fucikiem, ale nieczysto trafia łopatką kija w "gumę"!

Najpierw Cakajik spod niebieskiej linii w pleksę nad bramką, potem Malasiński z najbliższej odległości pudłuje!

Aj znów blisko bramki dla GKS-u! Strzyżowski sprytnie celuje między parkany bramkarza JKH, ale krążek mija go i zatrzymuje się tuż za plecami, pół metra od linii bramkowej!

Laszkiewicz trzymał GieKSiarza i wędruje do boksu kar.

Teraz czystą sytuację strzelecką miał po stronie JKH Wróbel, jednak przestrzelił płasko obok lewego słupka.

Najlepsza okazja GieKSy! Rothla uderza z dwóch metrów tuż nad spojeniem!

Nowak z dystansu, broni Fucik, dobitka kolegów też jeszcze nieskuteczna. GKS nabiera wiatru w żagle!

Błąd obrońcy próbował wykorzystać tuż przed bramkarzem Łopuski, ale golkiper JKH nakrył "gumę" własnym ciałem.

GKS już w pełnym zestawieniu, próbuje doprowadzić do wyrównania.

JKH wykorzystał grę w przewadze, a akcję wykończył strzałem po rykoszecie Lukacik.

• 4:29 min

Gol dla JKH.

GKS teraz zamknięty we własnej tercji obronnej, czy wytrzyma napór rywala?

Bigos uderza mocno, ale prosto w Kosowskiego, który "zamroził" krążek.

GKS gra w podwójnym osłabieniu, ale radzi sobie, oddala grę od własnej bramki.

Druga kara dla Strzyżowskiego za wybicie krążka poza lodowisko.

Majoch na ławce kar.

Szybkie tempo spotkania, nikt nie odpuszcza.

Łukasz Nalewajka mocnym strzałem z lewego, ostrego kąta próbował zaskoczyć golkipera GKS-u, jednak temu krążek odbija się od łokcia.

Zaczynamy!

• Powitanie obu drużyn i szybki rozruch przed rozpoczęciem gry, a teraz obie ekipy mobilizują się w kręgach przy bramkach.

• Do startu spotkania zostało 5 minut, za chwilę rozpoczniemy prezentację!

• Hokeiści już w szatniach, rolba już dopieszcza lód i za kwadrans zaczynamy!

• W sobotę kadra narodowa z zawodnikami GieKSy w składzie (Wronka, Malasiński, Wanacki, Strzyżowski, Nahunko) przegrała z Węgrami w meczu towarzyskim 1:5 na wyjeździe, ale udział przy bramce miał Wanacki (asysta po golu Bychawskiego).

• GieKSa wystąpi w żółtych koszulkach, jastrzębianie w czarnych.

• Obie drużyny grzeją się na lodzie, katowiczanie rozgrzewają bramkarza Kosowskiego.

• GieKSa mierzyła się z JKH w okresie przygotowawczym. Trójkolorowi wygrali pod koniec sierpnia na terenie rywali 3:2.

• Jeśli Trójkolorowi wygrają bez dogrywki, zbliżą się na trzy punkty do lidera z Tych (21 pkt.)

• GieKSiarze zajmują drugą pozycję w tabeli, a jastrzębianie czwartą. TAURON KH GKS chce powiększyć punktową przewagę, która wynosi 2 pkt.

• GieKSa nie przegrała żadnego z pięciu rozegranych meczów ligowych i potwierdza medalowe aspiracje. Czy podobnie będzie w dzisiejszym, zaległym meczu 2. kolejki?

• Witamy z katowickiej "Satelity"! O 19:00 pierwszy krążek na lód!